Apple Watch’ın bildirimleri gizli hale getirme hilesi var

Bildirimler çok faydalıdır çünkü cep telefonumuzu ne zaman kontrol edebileceğimizi bize bildirirler.

Bazen o kadar da önemli olmayan mesajlar alırız ve bildirimler aracılığıyla yanıt vermemiz mi yoksa daha sonra mı yapmamız gerektiğini bilebiliriz.

Ancak bir Apple Watch kullanılması durumunda, telefona bakmamıza bile gerek olmadığı için bildirimler daha da ilginç.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Akıllı saatten gelen tüm bildirimleri göreceksiniz, ancak biraz endişelenebilecek bir şey, siz farkında olmadan bir göz atmak isteyen herkesin bildirimlerinizi okuyabilmesidir.

Apple Watch bildirimlerinizi nasıl özel hale getirirsiniz?

Apple Watch bildirimlerinizin özel olması ve kimsenin bunları okuyamaması için bir hile var.

Bazıları bildirimleri sessize almanın yeterli olduğunu ve ekranda görünmeyeceğini söyleyebilir, ancak bildirimlerinize daha fazla gizlilik sağlamanın başka bir yolu daha vardır.

Apple Watch ekranına gitmeli ve dijital kurma koluna basmalısınız. Uygulama çekmecesini göreceksiniz ve Ayarlar’a ve ardından “Bildirimler” yazan yere dokunacaksınız.

Etkinleştirebileceğiniz veya ortadan kaldırabileceğiniz çeşitli işlevler göreceksiniz, ancak bu durumda varsayılan olarak devre dışı bırakılmış olan “Özel bildirimler” işlevini arayacaksınız.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

watchOS’u açıklayan duyuru ise “Bu seçenek etkinleştirilirse, bildirimlerin detayları sadece siz fark ettiğinizde görünecektir”.

Etkinleştirildiğinde, Apple Watch ekranından hiçbir mesajın önizlemesi yapılamaz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…