Apple, Touch ID ve Face ID’yi ekrana dahil etmek için teknolojinin patentini aldı

Yeni bir patent manzana Şirketin planları arasında gerçek bir tam ekran iPhone, yani ısırılan elmanın telefonları şu anda olduğu gibi herhangi bir çentik olmadan “oluşturmak” olduğunu ortaya koyuyor, burada size tüm detayları anlatıyoruz.

Apple’ın bir sonraki iPhone’unda ekranda Face ID ve Touch ID olacak

patenti manzana dahil etmeyi mümkün kılacak yeni bir teknolojiyi tanımlar. Dokunmatik kimlik ve Face ID sonraki iPhone’larda aynı anda, yani Cupertino devinin yakında piyasaya süreceği telefonlarda her iki teknolojinin de birleştirileceğine dair tüm söylentiler doğrulanıyor ve her şey 2022 iPhone’ların tercih edileceğini gösteriyor.

elma patenti

Patente göre, şirket entegre edecek cihaz ekranında görüntü sensörü kullanıcının parmak izlerini okumaktan sorumlu olacak, buna ek olarak Face ID’yi ekranın altına eklemek için benzer bir teknolojinin kullanılacağı biliniyor.

Apple’a göre, bir optik görüntüleme dizisi bir optik görüntüleme dizisinin arkasına yerleştirilmiştir. ekran ve ekran tarafından yayılan ışığın genel olarak tersi bir yönde ekrandan iletilen ışığı alacak şekilde yönlendirilir. Elektronik cihaz, optik görüntüleme dizisini herhangi bir uygun görüntüleme, algılama veya aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere veri toplama amacı için kullanabilir: ortam ışığı algılama; yakınlık algılama; derinlik algılama; yapılandırılmış ışık almak; optik iletişim; yakınlık algılama; biyometrik görüntüler (örneğin, resimleri parmak izleri, resimleri iris, yüz tanıma vb.); ve benzerleri; patentte açıklanmıştır.

Şu anda zaten mobil cihazlarımız var Android sahip olan ön kamera ekranın altında, göreceğiz manzana bu teknolojiyi kendi cihazlarınıza kendi yönteminizle dahil ettiğiniz için.

Bu yeni haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu yazın.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…