Apple Mail Drop nedir ve nasıl çalışır?

Apple Mail Drop nedir ve nasıl çalışır?

Apple ekosisteminin bu harika işlevselliğini keşfedin.

Yakın zamanda iPhone’unuzdan içerik paylaşmaya yönelik tüm özellikler hakkında kapsamlı bir iOS 15 kılavuzu yayınladık. İçinde AirDrop, SharePlay, Audio Sharing ve yerel Apple uygulamalarının paylaş düğmesinin nasıl çalıştığı hakkında konuştuk.

Bu sefer odaklanacağız Mail geldiiOS 15, iPadOS 15, macOS 12 ve PC’de kullanıcıların büyük dosyaları e-posta yoluyla göndermesine olanak tanıyan bir özellik.

İşlev uygulamaya entegre edilmiştir E-posta Apple cihazları ve bilgisayarları ile 5 GB’a kadar dosya paylaşma olanağı sunar. Bu eğitimde, Mail Drop’un ne olduğunu ve bu özelliğin tam olarak nasıl çalıştığını ayrıntılı olarak açıklayacağız. iPhone, iPad ve Mac.

iPhone ve iPad’inizde iOS ve iPadOS 15 Çoklu Görevi nasıl etkinleştirilir

MailDrop nedir?

Apple, 2014’te Mail Drop’u piyasaya sürmesinin yanı sıra OS X 10.10 Yosemite Mac için. Kısa bir süre sonra, yazılım güncellemesi sayesinde işlevsellik iPhone’a da indi. iOS 9.2. Yani Mail Drop birkaç yıldır bizimle.

E-posta hizmetlerinin genellikle ek göndermek için bir boyut sınırı vardır. Gmail gibi bazı hizmetlerin maksimum sınırı 25 MB’dir.

Apple’ın Mail uygulaması için, e-posta yoluyla dosya göndermek için dosya boyutu sınırı 20MB veya 28.3MB bazı durumlarda. Ancak ısırılan elma logosuna sahip şirket alternatif bir seçenek öneriyor: Mail Drop aracılığıyla e-postalarınızı paylaşın.

Mail Drop, büyük dosyaları iCloud bulut hizmetlerine yüklemekle ilgilenir ve e-postanın alıcısına yalnızca ekli dosyanın bağlantısını gönderir. Bu şekilde kullanıcılar iCloud’da depolama alanı kullanımına ihtiyaç duymazlar.

Ardından, Mail Drop’un nasıl çalıştığı ve iPhone, iPad, Mac ve PC için bu harika özelliğin özelliklerinin neler olduğu hakkında konuşacağız.

Siri, Mac’te nasıl çalışır, bilmeniz gereken her şey hakkında rehberlik edin

MailDrop nasıl çalışır?

Ekran görüntüsü

Mail Drop’un çalışması çok basittir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, işlevselliğin bir maksimum boyut sınırı 5 GB ve Apple işletim sistemlerinin çoğu sürümünde varsayılan olarak etkindir. Bu, bir kullanıcı olarak iPhone, iPad veya Mac’inizde bu özelliği etkinleştirmek için hiçbir şeye dokunmanıza gerek olmadığı anlamına gelir.Her şeye rağmen, Mail Drop uygulamasını Mail uygulaması tercihlerinden nasıl açıp kapatacağınızı daha sonra açıklayacağız.

Öte yandan, Mail Drop’un bir özelliği olduğunu da belirtmekte fayda var. 1 TB toplam sınır. Ne anlama geliyor? Ekli bireysel bir e-posta göndermek için maksimum boyut sınırı 5 GB’dir. Ancak kullanıcılar istedikleri kadar e-posta gönderebilir. Ancak e-postalarınız 1 TB’ı geçmediği sürece.

Mail Drop hizmetleri yalnızca ve yalnızca 30 gün. Yani, gönderen, alıcıya büyük bir dosya içeren bir e-posta gönderdiğinde, e-posta, alıcının indirmesi için 30 gün boyunca kullanılabilir olacaktır. Bu nedenle, 30 gün geçtiğinde, kullanıcılar ek gönderme için bir kez daha 1 TB sınırına sahip olacaklar.

Son olarak, Mail Drop’un yalnızca Apple’ın Mail uygulamasıyla çalıştığını not etmek hayati derecede önemlidir. Mail Drop’un PC ile de uyumlu olduğunu belirtmeden önce, ancak bu özelliğe bir PC’den erişmek için bunu yapmak gerekiyor iCloudMail e-posta hesabınızı Posta uygulamanıza eklediğiniz sürece, tarayıcıda iCloud, Gmail veya Outlook hesabıyla.

Mail Drop iOS, iPadOS ve macOS’ta nasıl etkinleştirilir?

Mail Drop işlevi, hem iOS, hem iPadOS hem de macOS’ta varsayılan olarak etkindir.

iOS 15 ve iPadOS 15:

iOS ve iPadOS’ta Mail uygulaması aracılığıyla 5 GB’a kadar ek göndermek için şu adımları izleyin:

bir. Posta uygulamasını açın.

2. Yeni bir e-posta göndermek için düğmeye basın.

3. E-posta adresini, konusunu ve göndermek istediğiniz mesajı yazın.

Dört. Ardından, ekinizi eklemek için Fotoğraflar düğmesine veya Dosyalar düğmesine tıklayın.

5. E-postanızı göndermek için butona bastığınızda eğer ek 20 MB’tan büyükse sistem Mail Drop kullanmanızı önerecektir.

Ekran görüntüsü

iPhone’da Mail Drop kullanın.

Daha önce de belirtildiği gibi, e-postanın alıcısı, dosyayı 30 günlük bir süre boyunca bir bağlantı aracılığıyla indirebilecektir.

Ayrıca, Mail Drop aracılığıyla e-posta göndermek için Fotoğraflar, Dosyalar, Safari ve diğer uygulamaların paylaş düğmesini de kullanabilirsiniz.

macOS 12:

Mail Drop, Mac işletim sisteminde de varsayılan olarak etkindir.Bu nedenle, 20 MB’den büyük bir e-posta gönderdiğinizde, sistem Mail Drop kullanmak isteyip istemediğinizi sorma adımını atlayacak ve e-postayı doğrudan gönderecektir. .

Herhangi bir nedenle Mac’inizde Posta Bırakma özelliği etkinleştirilmişse, şuraya gitmeniz gerekir: Posta > Dosya > Tercihler ve “Hesaplar” kategorisinde “Büyük ekleri Mail Drop ile gönder” seçeneğini seçin.

Ekran görüntüsü

Posta tercihlerinin ekran görüntüsü.

İPadOS 15’te işletim sistemi vizyonunuzu artıracak 15 görsel ilk

Son olarak, Apple’ın kullanıcılarına, her zaman dosyanın gerçek boyutunun ne olduğunu ve sıkıştırmadan sonra ortaya çıkan boyutun ne olduğunu belirten Mail uygulaması aracılığıyla fotoğraflarını ve videolarını sıkıştırmalarına izin verdiğini belirtmek ilginçtir. Kullanıcılar akıllı telefonlarından ve tabletlerinden çok sayıda dosya aktarma eğiliminde olduklarından, iOS ve iPadOS için gerçekten kullanışlı bir özellik.

Bazen bunun gibi özellikler söz konusu olduğunda ne kadar şanslı olduğumuzun farkında değiliz. Ve birkaç on yıl önce, 5 GB eki olan bir e-posta göndermek son derece karmaşıktı. Mail Drop hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu özelliği düzenli olarak iOS, iPadOS ve macOS’ta kullanıyor musunuz?

İlgili konular: öğreticiler

disney logosu

Disney+’a 8,99 Euro’ya ve kalıcılık olmadan kaydolun Disney+’a abone olun!

Leave a Reply