Of4

Apple, Madrid’de kablosuz ağlar ve radyo frekansı konusunda uzman mühendisler alıyor

Önceden Cupertino’nun tekelinde olan ve giderek başka yere taşınan çalışanlarının çalışmalarının aşamalı olarak ademi merkezileşmesi çerçevesinde, Apple haftalardır kablosuz ağların geliştirilmesiyle ilgili birkaç iş teklifi yayınlıyor.bugüne kadar görülmemiş bir şey: İspanya’da mağaza personeli dışında, yalnızca ticari, iletişim ve halkla ilişkiler, pazarlama veya yerelleştirme rolleri olan personel vardı (Siri geliştirme, Barselona’da bir ekiple).

Tam olarak yedi tanesinin lehçesine ek olarak 21 dil konuşan Siri’nin gelişimi, ürünün kendi ihtiyacı nedeniyle merkezi olmayan gelişimin güzel bir örneğidir. Şimdi, cihazlarınıza anlam katan kablosuz iletişimle ilgili her şeyde araştırma sırası.

Madrid’de işe alma… ve diğer yabancı şehirlerde

Şirketin kendi iş teklifleri web sitesinde, ağlarla ilgili olarak Ekim’den aynı Ocak ayına kadar birçok pozisyon sunulmaktadır. Örneğin, elektrik veya telekomünikasyon mühendisleri, ağ mühendisleri, anten tasarımcıları veya radyo frekansı sistem entegrasyonu için kablosuz sistem mühendisi.

of4

of2

of3

of4

Listelenen gereksinimler arasında analog, dijital ve karışık sinyal devreleri bilgisi; hücresel ağ teknolojileri, GPS, NFC vb. ile Apple’ın özellikle son yıllarda yoğun olarak bahis oynadığı teknolojilerden biri olan 5G, WiFi, Bluetooth, LTE veya ultra geniş bant (UWB).

Seçim sürecine yakın kaynaklardan gelen söylentiler, bu sözleşmelerin Madrid’de bir kablosuz ağ Ar-Ge merkezinin yakında açılmasına karşılık geldiğini gösteriyor, ancak bunları teyit edemedik.

Tüm bu gönderiler Madrid’de bulunan ve zamanın %15’ine kadar seyahat etme olasılığının vurgulandığıTeyit edemediğimiz söylentilere göre, kablosuz ağların geliştirilmesine yönelik bir Ar-Ge merkezinin açılmasına tekabül edebilir. İtibaren elma küresi fazla Bu açılışı resmi olarak onaylamalarını sağlamak için Apple İspanya ile iletişime geçtik, ancak bu konuda yorum yapmayı reddettiler.

Apple, Münih'teki Avrupa Silikon Tasarım Merkezi'ne 1 milyar avrodan fazla yatırım yapacak

Madrid’e sunulan pozisyonlar, bunun gibi bir İspanyol medyasının ilgisini tekelleştirse de, Shenzhen (Çin), San Diego gibi diğer şehirlerdeki ağlar ve antenler konusunda uzmanlaşmış ekiplerle ilgili başka teklifler de var. Amerika Birleşik Devletleri ), Uxbridge (Birleşik Krallık), Calgary (Kanada), Bangalore (Hindistan) veya Herzliya ve Haifa (İsrail).

LinkedIn’de ayrıca Madrid’deki pozisyonlar için bu teklifleri yayan birkaç Apple çalışanı var, bunlardan biri özellikle öne çıkıyor Paul Villası, Cupertino’da Apple’da Mühendislik Direktörü ve kablosuz ağ endüstrisinde uzun bir geçmişe sahip: Albentia Systems’ı kurmadan önce Nokia ve Rf Integration Inc’deki ağ ekiplerinden geçti. Daha sonra Apple’a katıldı. Madrid Politeknik Üniversitesi’nden bir elektrik mühendisidir ve Northeastern University of Massachusetts’te MBA yapmıştır. Son aylarda bu konuda hem özel hem de grup olarak çeşitli iş teklifleri yayınladı.

Bu sözleşmelerin nereye kadar ulaşacağını ve sonunda Madrid’deki söylentileri Ar-Ge merkezine götürüp götürmeyeceğini bilmiyoruz, ancak benzer bir çizgide Apple’ın Avrupa emsalleri var. Örneğin, Mart 2021’de Münih şehri için duyurulan silikon tasarım merkezi ile, şimdiye kadar kullanılan Qualcomm yongalarının yerini alacak kendi 5G yongalarının geliştirilmesi için 2024 yılına kadar 1.000 milyon avrodan fazla yatırım yapıyor.

Leave a Reply