Apple, kullanıcı verilerinde gizliliğin önemi hakkındaki raporunu güncelleyerek daha fazla şeffaflık önlemi duyuruyor

hiç bu kadar farkında olmamıştık paylaştığımız veriler şimdiki zamanda olduğu gibi. Ve içinde olabilecek sorunları anlasak bile, bazı verilerimiz yıllardır Apple’ın son vermek istediği uygulamalarda ve web sayfalarında belirli bir bilgi boşluğunu kullanarak gizlice sızdırıyor. 28 Ocak’ta, şirketin “Verilerinizin hayatında bir gün” adlı bir PDF sunduğu, ağdaki bilgilerimizi korumanın önemi hakkında farkındalığı artırmayı amaçlayan dünya gizlilik günü kutlandı. bugün daha fazla bilgi ile güncellendi.

bu yeni sürüm şirketlerin verileri nasıl izlediğini net ve didaktik bir şekilde detaylandırıyor hakkında daha fazla bilgi sağlayan web siteleri ve uygulamalardaki kullanıcıların reklam açık artırmaları ve ilişkilendirme: son on yılın en önemli verilerimizle “gizli” pazarlardan biri. Bu açık artırmalarda Apple, web siteleri, uygulamalar, sosyal ağlar, aracılar ve reklam teknolojisi şirketlerinden oluşan karmaşık bir ekosistemin, ağın içinde ve dışında kullanıcı profilini çıkarmak için bu izleme sistemlerini nasıl kullandığını açıklıyor.

Reklam ilişkilendirme sistemi, reklamların bir kullanıcının davranışı üzerindeki etkisini ölçer. Yani, bir reklamın dönüşüm faktörünü izleme olasılığı: eğer bir ürün içinse, reklam veren kullanıcının satın almak için web sitesini mi yoksa fiziksel bir mağazayı mı ziyaret ettiğini bilebilir. Bu bir uygulamaysa, reklamveren, kullanıcının uygulamayı nihayet yükleyip yüklemediğini bilebilecek. Bu “ilişkilendirme”, etkinliklerini en üst düzeye çıkarmak için belirli gruplara yönelik hedefli kampanyalar oluşturmak için kullanılır. Bunlar aslında çok yasal uygulamalardır, ancak gizlilikten taviz vermemeli kullanıcının.

Kullanıcı için güvenli teknoloji ve ayrıca gizlilikten ödün vermeden reklam yapmak için kullanışlıdır

Gizlilik Apple One Day Data Applesphere 03

Reklamverenin, gruplara yönelik reklam kampanyalarının etkisini, kullanıcı izlemeyi kullanmaya gerek kalmadan ölçmeye devam edebilmesi amacıyla. Onun için, Apple iki teknoloji üzerinde çalıştı herhangi bir kişisel veriden ödün vermeden, reklamverenin reklamlarının etkisini ölçmek için aynı yararlı sonucu elde eden.

SKAd Ağı Reklamverenlerin, belirli bir kampanyadan sonra uygulamanın kaç kez yüklendiğini bilmesini sağlar. Ancak her zaman şeffaf tasarımı düşünmek: kişiye veya cihaza ait hiçbir veri paylaşılmaz ve bu bağlantı olmadığı için belirli bir kullanıcı izlenemez.

“İnsanların akıllı olduğunu ve diğerlerinden daha fazla veri paylaşmaya istekli bazılarının olduğunu düşünüyorum. Onlara sor. Daha fazla soru istemediklerini söyleyene kadar onlara her zaman sorun. Verileriyle tam olarak ne yapacağınızı onlara bildirin” – Steve JobsAll Things Dijital Konferansı (2010)

Öte yandan, ile özel tıklama ölçümü iOS ve iPadOS 14.5 uygulamaları için reklamcılar, reklamlarının kullanıcıyı bir web sitesine yönlendirmesinin etkisini ölçebilecek, cihazın içinde çalışan işlemler tarafından toplanan verileri tekrar sınırlamak, çıkmadan veya bunun dışında herhangi bir veri göndermeden. Yani, reklamveren, bir kullanıcının reklamını tıkladığını ve bunun web sitesinde belirli bir işlem oluşturduğunu bilebilecektir (ziyaret edin, satın alın…) ancak bir kişiden asla belirli bilgiler almayacaksınız veya bu verileri hiçbir şekilde bağlayamayacaksınız.

Gizlilik Apple One Day Data Applesphere 02

Bilgilerimizin uygulamalar tarafından izlenmesi, kullanıcının açık talebi üzerine etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir, bu da onlara verileri üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

yeni ile Uygulama İzleme ŞeffaflığıApple ayrıca geliştiricilerden iOS/ıpados 14.5’ten başlayarak kullanıcının kabul edebileceği yeni bir uygulama içi izleme kaçınma özelliği eklemelerini isteyecektir (ya da değil) bu izlemeyi veya hatta işletim sistemlerinin gizlilik bölümünde tamamen devre dışı bırakın. Ek olarak, geliştiricilerin şunları yapması gerekecektir: gizlilik kartlarını güncelle Yalnızca inceleme için ilk gönderim sırasında değil, her uygulama güncellemesinde uygulamalarınızın sayısı. Amaç: kullanıcıları bilinçlendirmek Verileriniz üzerinde kontrol sahibi olmanın önemive geliştiriciler kendi yarattıklarından bu yönetimi kolaylaştırmak için.

Fotoğraf | Malta Dümencisi

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Apple, kullanıcı verilerinde gizliliğin önemi hakkındaki raporunu güncelleyerek daha fazla şeffaflık önlemi duyuruyor aslen yayınlandı elma küresi Pedro Aznar tarafından

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…