Apple katlanır ekranları araştırmaya devam ediyor ve dayanıklılığını artırmak için yeni bir menteşe sisteminin patentini alıyor

Apple katlanır ekranları araştırmaya devam ediyor ve dayanıklılığını artırmak için yeni bir menteşe sisteminin patentini alıyor

Katlanır ekranlı cihazların karşılaştığı ana zorluklardan biri, cihazın tekrar tekrar açılıp kapanması sırasında ekrana zarar vermemek. Bu anlamda Apple, katlanır bir ekranın kontrollü bir şekilde hareket etmesini sağlamak için araştırmaya devam ediyor ve kullanımla aşınmayı önlemek için hayati önem taşıyan bir sistemin patentini aldı.

Katlanabilir evet, ancak hiçbir şekilde değil

{«videoId»:»x7zjhqz»,»autoplay»:true,»title»:»iPad Pro 2020 Analizi BİR AYLIK kullanımdan sonra – HOŞGELDİNİZ bilgisayarınıza»}

Diğer üreticilerin telefonlarında ve katlama cihazlarında gördüğümüz şey, basit bir menteşe mekanizmasının işi kullanıcıya bırakması. katlama işlemine dikkat edin ve ekip dağıtımı. Çok hızlı hareket edebilir, tek elle çalıştırılırsa düzensiz hareket edebilir vb. İşte burada Apple’ın “Dişli Menteşeli Katlanır Elektronik Cihazlar” patenti devreye giriyor ve biraz daha karmaşık sistemleri keşfediyor.

Patent, Apple’ın cihazın açma ve kapama işlemini daha iyi kontrol etmesini sağlayan dişli çarklara sahip bir mekanizmaya odaklanıyor. Bu mekanizma, diğer parçalar ve bileşenlerle birlikte hareket edebilir. En savunmasız konumlarda ekrana eşlik edin ve destekleyin ve uzun süreli kullanımda aşırı derecede yıpratabilecek güçlere maruz kalmamasını sağlayın.

Patent 2

Apple, örneğin sistemin yapabileceğini araştırıyor aynı hızda açılan iki katlanır bölüm. İlginç bir kaynak çünkü katlanmış ekranın daha az eğri olmasını sağlıyor. Bu sistem aynı zamanda, cihazın katlanan kısmı boyunca olabilen iki veya daha fazla menteşenin katlanması ve açılmasının senkronize olmasına da izin verecektir.

Katlama ve açılma hızını ve genliğini mekanik olarak kontrol eden ve maksimum dayanıklılığını garanti eden menteşe sistemli bir katlanır paravan.

Patentte Apple, bu teknolojinin iPhone veya iPad’in ötesine geçebileceğini ve ulaşabileceğini öne sürüyor. bilgisayar monitörleri, saatler ve bilek cihazları, kulaklıklar, başlık ve hatta araç içi görüntüler. Daha dün, aslında, saatin bileğimizde veya bileğimizde aşırı derecede geriye veya aşırı bükülmesini önlemek için aynı sistemi kullanabilen, bileğin etrafında sürekli bir ekran bulunan bir Apple Watch’ın patentini gördük.

Yeni reklamda iPhone 12 dayanıklılığı ve Ceramic Shield ekran gösteriliyor

Katlanır ekranlar tüm cihazlarımızı istila etmek istiyor gibi görünse de, teknolojinin en azından şimdilik biraz yeşil olduğunu belirtmek gerekir. Birkaç neden var, başlıcalarından biri, aşınma sorunlarına ek olarak, plastiğin şimdilik sağlayamadığı bir parlaklık ve koruma sağlayan camın terk edilmesi gerektiğidir. Katlanır ekranlar için bu çılgınlığın ne olduğunu göreceğiz, her halükarda, Apple’a ulaşırlarsa, iyi çalışılmış ve patentli olmaktan fazlasını yapacaklar.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Apple katlanır ekranları araştırmaya devam ediyor ve dayanıklılığını artırmak için yeni bir menteşe sisteminin patentini alıyoraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…