Apple, halihazırda mevcut olan iki değişikliğe göre iOS 15 simgelerinin tasarımını yenileyebilir

Apple, halihazırda mevcut olan iki değişikliğe göre iOS 15 simgelerinin tasarımını yenileyebilir

Yakında WWDC21’de olacağız ve tüm cihazlarımız için yeni işletim sistemlerini ilk kez göreceğiz. Haber getirecek bazı işletim sistemleri ve şimdiye kadar gördüklerimizden, uygulama simgeleri için yeni bir tasarım.

Önce Mac, şimdi iPhone ve iPad: Tutarlılık arayışı

{«videoId»:»x80gdc9″,»autoplay»:true,»title»:»macOS Big Sur – Resmi Fragman: Yeni işletim sisteminin tasarımına bir bakış»}

Durum basit, geçen Ekim ayında Apple, geliştiricilerin App Store’da bulunan uygulamalara erişmek için kullandıkları App Store Connect uygulamasını güncelledi. Öne çıkan yenilikler arasında belirgin şekilde farklı bir tasarım diline sahip yeni bir simge öncekinden.

Sağda yeni tasarım.

Resimde gördüğümüz gibi, yeni simge kabartmalar ve biraz daha doygun renkler gösterir. Buna ek olarak, tüm tasarım aynı zamanda kabartmalı ve renk gradyanını takip eden bir kontur içinde çerçevelenmiştir. O zamanlar daha fazla önem vermiyorduk ama dün Apple bir uygulamayı daha yeniledi.

İçerik oluşturucuların sahip oldukları şarkı ve albümleri Apple Music’te görüntülemelerine ve bunlarla etkileşim kurmalarına olanak tanıyan Apple Music for Artists uygulaması güncellendi ve simgesi değişti. Yine bir dış kenarda kabartmalı ve çerçeveli bir tasarım.

Sanatçılar İçin Apple Müzik Yeni Simge

Sağda yeni tasarım.

Her iki durumda da, simgelerin düz tasarımları, şimdiye kadar yalnızca macOS Big Sur simgelerinde gördüğümüz bir derinlik eklemek için geride bırakılmıştır. Her iki uygulamanın da çok özel bir kullanıcı türünü hedeflediği doğrudur. Nispeten az sayıda insanın içeriği Apple Music’te yayınlandı, ancak epeyce geliştirici var. Kullanıcıların çoğunluğuna kıyasla hala azlar, bu yüzden bu tasarım değişiklikleri çok daha ileri gitmeyebilirama bunlar yeni şeyler düşünmemiz için yeterli.

Bu simgeler söz konusu olduğunda, Apple Music ve App Store’un simgelerini hayal etmek oldukça kolaydır. notayı ve “A”yı beyaz bırakarak renklerde ters çevirme Degrade bir arka plan üzerinde Cupertino tasarımcılarının tercihi olabilir.

DigiTimes'a göre iPhone 13 A15 işlemcilerinin üretimi planlanandan önce başlayacak

Gerçek şu ki, Apple her zaman farklı işletim sistemleri arasında tutarlılık aradı. M1’li Mac’ler ile iPhone ve iPad uygulamalarını doğrudan bilgisayarlarımızda çalıştırma yeteneği geldi ve macOS Big Sur yuvarlak simgelerden kare simgelere dönüşerek her iki işletim sisteminin görünümünü birleştirdi. Şimdilik sadece iOS ve iPadOS 15’in simgelerinin tasarımı hakkında varsayımlarda bulunabiliyoruz, ancak bir değişikliğin gelmesi için iyi bir zaman olduğu açık.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Apple, halihazırda mevcut olan iki değişikliğe göre iOS 15 simgelerinin tasarımını yenileyebiliraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…