Apple Glass, gelecekteki artırılmış gerçeklik cihazı hakkında bildiğimiz her şeye dayanan bir görüntüde görünüyor

Apple Glass, gelecekteki artırılmış gerçeklik cihazı hakkında bildiğimiz her şeye dayanan bir görüntüde görünüyor

Uzun zamandır Apple Glass hakkında konuşuyoruz. Özellikleri, iPhone ile olan ilişkisi ve bağımlılığı hakkında konuştuk ve hatta fiyat söylentileri bile duyduk. Son günlerde Bilgi bu gözlüklerin nasıl görüneceğine dair bir taslak yayınladı tasarımcı Antonio de Rosa çok ilginç çizimlere dönüştü.

Aşamalı evrim veya en zor olanla başlayın

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/1c/93/92/5e52bdae3bef0729cd/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/0e/ea/52/5e52c3794bd22f440c/original/glasses-vr.jpeg»}

Bu cihazın tasarımına geçmeden önce bir noktaya açıklık getirmek gerekiyor. Başlangıçta Apple Glass’ın ortak kullanım için gözlük olacağını düşündük. sokağı indirebileceğimizi ve bildirimleri alacağımızı, haritaları göreceğimizi vb. Görünüşe göre bu Apple’ın planı, ancak geliştirme adımları tersine çevrildi.

Apple Glass’ın hafif bir versiyonunu bazı basit etkileşimlerle göreceğimizi hepimiz kabul etmeliyiz. sonra iPhone’dan daha bağımsız, daha güçlü bir ikinci nesil ve artırılmış gerçeklikle ve üçüncü nesilde, özerklik, bilgi işlem gücü vb. ile daha da ileri gidecekti. Bu, Apple Watch’un gelişiminin izlediği yol, kabul etmek acı verse de birçok geliştiricinin cihazın olanaklarını ilk başta görememesine, saatimizin keyfini çıkarabileceği uygulamaları sunamamasına neden olan bir gelişme.

Apple gelişme yönünü tersine çevirdi. Teknoloji ilerledikçe ana akım haline gelebilecek çok yüksek performanslı birinci nesil.

Apple gelişme yönünü tersine çevirdi. Teknoloji ilerledikçe ana akım haline gelebilecek çok yüksek performanslı birinci nesil.

Bu nedenle Apple, geliştirme sırasını döndürme kararı almış görünüyor. M1 gücüne sahip ilk otonom sanal gerçeklik gözlüğübir iPhone’un toplam özerkliği, mini OLED ekranları ve ardından uygulama ekosistemi ile, daha az donanım gerektiren benzer özelliklere sahip, herkes için bir sürüm olan daha düşük fiyatlı bir sürüm oluşturuldu.

Ekran Görüntüsü 2021 02 11 Saat 8 48 23

Bu yüzden bu makalede gördüğümüz renderlar bazılarına aittir. 3.000 dolara mal olmasını beklediğimiz artırılmış veya sanal gerçeklik gözlükleri. 12 kameralı, 8K ekranlı ve göz izleme teknolojisine sahip bir cihaz.

Bu ilk Apple Glass olabilir

Ekran Görüntüsü 2021 02 11 8 49 04'te

Antonio De Rosa, bu görüntüleri, cihazın gelişimi hakkında bilgisi olan bir kişi tarafından The Information tarafından yayınlanan bir çizime dayanarak yaptı. Renderlarda, kafasına sabitlediğimiz bir tür tamamen opak ön ekrana sahip bir cihaz görüyoruz. AirPods Max kafa bandının tasarımını biraz anımsatan bir alıntı yanı sıra bir Apple Watch kayışı.

Ekran Görüntüsü 2021 02 11 Saat 8 48 33

Gözlüklerle yüzümüz arasında, bu kulaklıkların pedleriyle aynı olabilecek bir köpük, gözlüğün tam oturmasını ve ışık sızıntısı olmamasını sağlar. Cihazın ön tarafında birkaç kamera ve yanlarda sensörler bulunuyor. Bu tasarımda gözden kaçan bir şey varsa, bu bir ses kaynağıdır. Ancak bu gözlüklerin AirPods ile kullanılmak üzere tasarlanmış olması mümkündür.

Mesafeleri koruyan, AirPods Max ve Apple Watch arasındaki bir kombinasyonu hatırlatan bir tasarım.

Mesafeleri koruyan, AirPods Max ve Apple Watch arasındaki bir kombinasyonu hatırlatan bir tasarım.

gözlük de Apple Watch’ınkine çok benzer bir açma ve kapama düğmesine sahipler. ve bu renderde yansıtılmamış olsa da, saatin ve AirPods Max’in stiline dijital bir taç ekleyebilirler.

Bu şekilde iPhone, iPad veya Mac'imizle kaydettiğimiz sesli notların kalitesini iyileştirebiliriz.

Bir Apple yöneticisi olan Dan Riccio’nun yakın zamanda Apple Glass ekibinin başına getirildiğini hatırlayın. Riccio şirketinin donanım bölümünün batondan vazgeçtiği bir harekette, Tim Cook’un sözleriyle, orijinal iPhone kadar büyük bir devrim olacak bir gelişmeyi denetlemeye devam ediyor.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Apple Glass, gelecekteki artırılmış gerçeklik cihazı hakkında bildiğimiz her şeye dayanan bir görüntüde görünüyoraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…