Apple, geliştiricilerin kullanıcılara ulaşmak için web’e sahip olduğunu savunarak App Store’u savunuyor

Apple, Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’nun, şirkete iOS’taki App Store uygulamalarına ilişkin “endişeler” hakkında yorum yaptığı bir dilekçeye yanıt verdi. Cupertino’nun yanıtı netti: App Store, uygulamalar aracılığıyla kullanıcıyla etkileşim kurmanın tek yolu değildir.

Web başka bir dağıtım platformudur

{«videoId»:»x7zpgl5″,»autoplay»:true,»title»:»FORTNITE AWINST APPLE VE GOOGLE EPIC GAMES, App Store’da savaş ilan etti»}

manzana kullanıcılara ürün ve hizmet satmanın başka bir yolu olarak web’den bahsettiSafari üzerinden mükemmel bir şekilde erişilebilir:

Apple, iOS ekosisteminin içindeki ve dışındaki alternatif dağıtım kaynaklarından rekabete sahiptir. Bir kullanıcının yalnızca iOS tabanlı cihazları olsa bile, geliştiricilerin bu kullanıcıya ulaşmak için birden fazla alternatif kanalı olduğundan dağıtım yalnızca App Store ile sınırlı olmaktan uzaktır. Web’in tamamı onlara açıktır ve iOS cihazlarının buna sınırsız ve kontrolsüz erişimi vardır. Yaygın bir yaklaşım, bir web sayfasındaki dijital içeriği satın alan ve tüketen kullanıcıların yaklaşımıdır.

Yanıt olarak Apple, Steam gibi web tabanlı mağazalardan, Setapp gibi abonelik hizmetlerinden veya Epic Games Store’un kendisinden de bahsetti. Yalnızca geliştirici Apple’ın ödeme sistemlerini kullanmak isterse App Store’a gitmesi gerekir. Başka bir deyişle: iOS’ta Safari’den Netflix’e sorunsuz bir şekilde abone olabilirsiniz..

Apple’ın kullandığı ve rekabeti olduğunu doğruladığı argüman budur: «Uygulama eksikliği veya kalitelerindeki düşüş kullanıcı deneyimini bozabileceğinden, en iyi geliştiricileri çekmek için yoğun bir şekilde rekabet ediyoruz.«.

"Yasadışı" politikaların "deliliği": Epic Games ve Facebook, App Store

Bu argümanların Avustralya komisyonunda nasıl ele alındığını göreceğiz. Teoride 31 Mart’ta bir karşı tepki görmeliyiz. Ve unutmayın ki, App Store’un iddia edilen tekeli hakkında Apple ve Epic Games arasındaki dava Mayıs ayında başlayacak. Bu savaşın cephelerine hizmet ediliyor.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Apple, geliştiricilerin kullanıcılara ulaşmak için web’e sahip olduğunu savunarak App Store’u savunuyor aslen yayınlandı elma küresi Miguel Lopez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…