Apple, daha az iPhone satmalarına neden olacağı için iMessage’ın Android’de olmadığını kabul etti

İspanya gibi bölgelerde kullanımı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kadar yaygın olmayabilir, ancak gerçek şu ki bazı ülkelerde iMesaj birçok insanın iPhone kullanmaya devam etmesinin ve Android’e geçmemeye karar vermesinin ana nedeni budur.

Bu nedenle, Apple’ın zamanında karar vermesi çok mantıklı. Android için iMessage’ın bir sürümünü başlatmaşirketin Google’ın mobil işletim sistemi için mesajlaşma uygulaması için resmi bir müşteri geliştirmeyi düşünmesine rağmen.

Apple’ın mesajlaşma uygulaması olan iMessage simgesi.

Android için iMessage olabilir, ancak Apple bunu gerçekleştirmemeye karar verdi

Bugün itibariyle, iMessage’ı Android cihazlarda kullanmanın yolları var, ancak yöntemler şunlardan oluşuyor: köprü bir şekilde Apple’ın mesajlaşma servisinin çalışmasını sağlamak için.

Şimdi ise Apple’ın Fortnite’ı App Store’dan kaldırma kararı nedeniyle Epic Games ve Apple’ın yürüttüğü yargısal mücadelenin ortasında ortaya çıktı ki, 2013’te Apple, iMessage’ın Android sürümü için geliştirme planlarını rafa kaldırmaya karar verdi..

Daha fazla bilgi: Ana cep telefonu olarak bir Android kullanmaya çalıştım ama Apple izin vermedi

Karar, belgelerde de okunabileceği üzere, tanınarak verildi. iMessage’ın insanları Apple ekosistemine çekmedeki gücü. Bu anlamda beyannamelerin girdap işareti “Apple, iOS ile çalışacak bir Android sürümü yapabilirdi, böylece iOS platformuyla çapraz uyumluluk olurdu, böylece her iki platformun kullanıcıları birbirleriyle mesaj alışverişinde bulunabilirdi.”

Android'de iMessage

Android cep telefonunda iMessage.

Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve iOS’tan sorumlu, Craig FederighiGoogle platformu için bir iMessage sürümünü başlatmanın yalnızca “iPhone’lu ailelerin çocuklarına Android cep telefonları vermelerinin önündeki engeli kaldırın”.

Sonunda, Phil Schiller kabul etti. planları iptal et mesajlaşma servisinin bir Android sürümünün başlatılması.

2016’nın ilerleyen saatlerinde Schiller, “iMessage’ı Android’de başlatmanın Apple’a onlara yardım etmekten daha fazla zarar vereceğini” iddia etti.

Bu nedenle açıktır ki, Android cihaz sahiplerine telefonlarında iMessage kullanmanın bir yolunu sunmama kararı tamamen stratejiktir., ve ilgili teknik sorunlar olduğu görünmüyor. Her durumda, er ya da geç iMessage’ı Android’inizde resmi olarak kullanabileceğinizden eminseniz, bir alternatif aramaya başlasanız iyi olur.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Apple’ın iMessage’ın Android’de Olmadığını Kabul Ettiği Girişi, Bu Onların Daha Az Satmasına Neden Olacaktı iPhone ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…