Apple CarPlay için 4 harika numara

Apple CarPlay için 4 harika numara

Bu dört CarPlay ipucu, deneyiminizi kişiselleştirmenize ve daha da geliştirmenize yardımcı olacaktır.

CarPlay, iPhone’u arabaya bağlamak için kullanılan bir arayüzden çok daha fazlasıdır ve Apple, bizim bu şekilde görmemiz için giderek daha fazla çalışıyor. Şirket, CarPlay’i klima kontrolleri, koltuk ayarları ve çok daha fazlasıyla geliştirmeyi planlıyor ve bu da onu neredeyse arabanız için bir işletim sistemi haline getiriyor. Ancak, CarPlay uluslararası olarak bilinmesine ve dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olmasına rağmen, bu özellik hakkında muhtemelen bilmediğiniz birçok şey var. Bugün size Apple CarPlay için en havalı 4 numarayı sunuyoruz.

Arabanızda Apple CarPlay yoksa endişelenmeyin, iOS kısayollarını kullanarak iPhone’unuzu CarPlay olmadan bir arabada kullanmak için birkaç püf noktası var ve bu harika. Eğer varsa, burada CarPlay’in tüm gücünü tüketmeniz için size bu dört numarayı bırakıyoruz arabanızın.

Arabanızda Apple CarPlay’den en iyi şekilde yararlanmanın püf noktaları

 1. CarPlay’de bildirimleri durdur
 2. CarPlay’de Direksiyonda modunu etkinleştirin
 3. Uygulamalarınızı CarPlay’de kişiselleştirin
 4. CarPlay’inizin duvar kağıdını değiştirin

CarPlay, iPhone’umuzu arabamıza bağlamak için çok kullanışlı bir sistemdir. Bu fonksiyon sayesinde şunları yapabiliriz bildirimler, aramalar, GPS desteği, müzik almaya devam edin ve çok daha fazlası aracımızın ekranının rahatlığında. Bugün size CarPlay’den en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenebilmeniz için yaklaşık dört püf noktası sunuyoruz ve bunlar, uygulamaları nasıl yükleyeceğiniz veya kaldıracağınızdan bu sistemdeki deneyiminizi nasıl özelleştireceğinize kadar uzanıyor.

1. CarPlay’de bildirimleri durdurun

Apple CarPlay bildirimleri

Apple CarPlay’de can sıkıcı bildirimleri kapatın

Bildirimleri takip etmek, çalışma alanımız hakkında sürekli güncellemeler aldığımız günden güne neredeyse bir görev haline geldi. Yine de, direksiyona geçmek ve sürekli gelen yeni mesajları görmek can sıkıcı olabilir ve birçok durumda oldukça tehlikelidir. Bu nedenle CarPlay ve iOS, dikkat dağıtıcı şeyleri önlemek için bir işlev içerir.

CarPlay ile belirli uygulamalardan gelen bildirimleri engelleyebilirsiniz. Bildirimler iPhone’unuzda görünmeye devam edecek, ama direksiyon başındayken Apple CarPlay’inizde görünmeyecekler, böylece biraz tiksintiden kaçınacaksınız. Apple CarPlay’inizdeki bildirimleri durdurmak için aşağıdakileri yapın:

 1. uygulamaya git Ayarlar iPhone’unuzda.
 2. bölüme git Bildirimler.
 3. Uygulamalar listesinde WhatsApp, Mesajlar veya CarPlay’in sesini kapatmak istediğiniz diğer uygulamaları bulun.
 4. Şimdi, anahtarı kapat ‘CarPlay’de Göster’ seçeneğinin yanında.

Anahtarı devre dışı bıraktıktan sonra, CarPlay’deki bildirimler artık sorun olmayacak. En azından bu belirli uygulamalardan.

2. CarPlay’de Sürüş modunu etkinleştirin

Önceki adımdan farklı olarak daha sert bir şey istiyorsanız, Apple CarPlay ve iOS 15, araba yolculuğunuz sırasında karşılaşabileceğiniz sıkıntıları devre dışı bırakmanıza izin veriyor. Bunlar mesajlardan aramalara kadar olabilir ve en iyi yanı, kişilerinizi sizinle iletişime geçmeye çalıştıklarında direksiyon başında olduğunuzu göstermek istiyorsanız özelleştirebilmenizdir.veya belirli uygulamaların arabanızı kullanıyor olsanız bile sizi her zaman bilgilendirmesini sağlayın.

Buna ek olarak, sizi arama iznine sahip olacak belirli kişileri seçebilirsiniz Araba kullanıyor olsanız bile, hatta sizinle iletişim kurmaya çalışanlara otomatik bir mesaj gönderin.

Modu etkinleştirmek için Dümende iPhone’unuzda ve CarPlay’inizde aşağıdakileri yapın:

 1. uygulamaya girin Ayarlar iPhone’unuzun
 2. bölüme git Zahmet etmeyin.
 3. Burada bir kez, işarete dokunun ‘Daha Fazla’ (+) ekranın sağ üst köşesinde.
 4. Seçmek ‘Dümende‘ listenin.
 5. Bu odak modu etkinken size bildirim göndermesine izin verilen kişileri seçin. Ayrıca ‘Kimse‘ tüm aramaları ve mesajları engellemek istiyorsanız.
 6. Şimdi, Direksiyonda modunu nasıl etkinleştireceğinizi seçebilirsiniz. iPhone’unuz bu modu etkinleştirmek için sürüş yaptığınızı otomatik olarak algılayabilir veya isterseniz bunu manuel olarak da yapabilirsiniz.

Şimdi Direksiyonda modunuz yapılandırılmış olacak ve şehrinizin sokaklarında güvenle araba kullanabileceksiniz. Listeye daha fazlasını eklemeye devam etmek için yolda zaten yeterince dikkat dağıtıcı olduğunu hatırlayalım, bu yüzden gerçekten yararlı bir seçenek.

3. CarPlay uygulamalarınızı özelleştirin

Uygulamalar CarPlay

Apple CarPlay’inizden uygulama ekleyin veya kaldırın

CarPlay’de iPhone’unuzu kullanarak yükleyebileceğiniz birçok faydalı uygulama vardır. Yine de, Size Takvim, Harita, WhatsApp ve diğer oldukça basit uygulamaları gösterecek şekilde varsayılan olarak yapılandırılmıştır.. Apple CarPlay’inize nasıl yeni uygulamalar ekleyeceğinizi veya kaldıracağınızı öğrenmek istiyorsanız, çözüm oldukça basittir.

CarPlay uygulamaları eklemek ve kaldırmak istiyorsanız, bu adımları izlemeniz yeterli:

 1. uygulamayı aç Ayarlar.
 2. seçeneği ara araba oyunu Genel bölümünde.
 3. Bu ekranda görünecek Özelleştir düğmesine dokunun.
 4. Burada uygulamaların konumunu değiştirebilirsinizayrıca listeden istediklerinizi ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz.

4. CarPlay duvar kağıdınızı değiştirin

Bu hile oldukça basit olmasına rağmen, henüz bunu bilmeyen birçok insan var. duvar kağıdını değiştirebilirsin varsayılan olarak Apple CarPlay’i gösterir. Nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız, cevap çok basit.

 1. Arabana git ve aç araba oyunu.
 2. İşte, menüye gidin Ayarlar.
 3. Görünüm üzerine dokunun ve ardından duvar kağıdı.
 4. Şimdi önerilen listeden en çok beğendiğinizi seçebilirsiniz.

İlgili konular: öğreticiler

disney logosu

Disney+’a 8,99 Euro’ya ve kalıcılık olmadan kaydolun Disney+’a abone olun!

Leave a Reply