Apple Car’ı üretmek için daha fazla aday: Analistlere göre BMW, Magna veya Renault iyi seçenekler

Apple Car'ı üretmek için daha fazla aday: Analistlere göre BMW, Magna veya Renault iyi seçenekler

Hyundai ve yan kuruluşu Kia’nın artık Apple Car’ın üretimi için bir seçenek olmadığını öğrendikten sonra, birkaç analist ikame arıyor. Şimdilik Apple’ın bu yeni aracın üretimi ve geliştirilmesine ilişkin planlarını tam olarak bilmiyoruz, ancak üç olası ortağımız var: BMW, Magna veya Renault, iki Avrupalı ​​ve bir Kanadalı.

Göründüğünden daha az adaylı bir seçim

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/7a/90/53/5f06ea5d4bd22f2fa5/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/04/f1/94/601977e94bd22f675c/original/cars-electricos-less-consumo.jpeg»}

CNN’ye göre, Apple’ın hala Apple Car için bir üretim ortağına ihtiyacı var ve daha büyük şirketler bu konuda temkinli olabilirara sıra daha küçük şirket ilgi gösterebilir.

Bir sözleşmeli üretim anlaşması, otomobil üreticisini, Apple için iPhone’ları bir araya getiren ancak büyük finansal ödüller almayan Pegatron ve Foxconn’unkine benzer bir durumda bırakacaktır. Bu iş modelini kopyalamak, büyük otomobil üreticilerinin kaçınmak istediği bir şey.

“Volkswagen kendi otonom sürüş yazılımını geliştirmek istiyor, kendi işletim sistemini oluşturmak istiyor. Kendi verilerini kontrol etmek istiyorlar. Commerzbank otomotiv analisti Demian Flowers, “Teknoloji adamlarıyla, bu dünyanın Tesla’larıyla ve kim gelirse gelsin rekabet etmek istiyorlar” dedi. “Ardından kendilerine şu soru soruluyor: ‘Volkswagen bir tür teknolojinin fason üreticisi mi olacak? Anlaştıklarını sanmıyorum” diye ekledi.

Alman bankası Metzler’de analist olan Jürgen Pieper, büyük otomobil üreticilerinin kaybedecek en fazla şeye sahip olduğu konusunda hemfikir. “Apple’a kapıyı açmak istemiyorlar” dedi.

CNN’e göre, Apple’ın planlarına daha iyi uyanlar daha küçük şirketler, ancak BMW’nin açık durumundan da bahseder. Makaleye göre, Alman otomobil üreticisi, Apple’ın otomobil işine gireceğini kabul ederek BMW’nin başka bir rakip olmak yerine ortağı olmak istediği bir tavır benimseyebilir.

JP Morgan analistlerine göre bu sefer bir başka aday da Renault. Stratejik ortağı Nissan ile birlikte on önemli markayı kontrol eden ve Apple ile çalışmak isteyen bir üretici. Apple için, “mükemmel üretim ve endüstriyel işbirliği geçmişine” sahip bir şirket gerçekten çekici olabilir. Bir başka güçlü nokta Renault, yılda bir milyon adedi aşan kapasitedir. sadece Avrupa’da.

Tasarım ve tasarım konusunda olası anlaşmazlıklar karşısında markalaşma Cupertino şirketi, geleceğin Apple Car’ından Magna’yı kiralamayı seçebilir. Bu Kanadalı şirket zaten Mercedes-Benz, Toyota, BMW ve Jaguar için araba üretiyor ve Apple ile rekabete girmeden Apple Car’ı üretebilir.

Nikkei'ye göre Apple, gelecekteki Apple Glass için TSMC mikro OLED ekranlarla geliştiriyor

Her halükarda, Apple Car’ın gelişiyle ilgili en umut verici tarih olan 2024’e kadar, şirketin söylentileri arabanın üretimi için müttefik olacak ortağı dikkatlice araştırmak ve seçmek için zamanı var. Birleşik Krallık ise parlamentosundan yöneticileri bu arabanın üretimini ülkeye getirmeye çalışmaya çağırıyor. Uzun zamandır beklenen otonom aracı kimin üreteceğini umarım birkaç ay içinde göreceğiz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Apple Car’ı üretmek için daha fazla aday: Analistlere göre BMW, Magna veya Renault iyi seçenekleraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…