Apple, bilek çevresinde esnek bir ekran bulunan Apple Watch’un tamamen yeniden tasarımının patentini aldı

Apple, bilek çevresinde esnek bir ekran bulunan Apple Watch'un tamamen yeniden tasarımının patentini aldı

Cupertino laboratuvarlarında Apple, Apple Watch için yeni olasılıkları ve tasarımları araştırıyordu, beklemediğimiz şey, bu makalenin başındaki görseldeki kadar radikal bir yeniden tasarıma sahip bir patent görmekti. Bize Apple Watch’un birçok yönden gelişmek için çok yeri olduğunu hatırlatan bir tasarım.

Birden fazla yönden geleceğin Apple Watch’ı

{«videoId»:»x7zhhmh»,»autoplay»:true,»title»:»Sağlığın geleceği bileğinizde Antrenman»}

MacRumors tarafından keşfedilen “Ekran Modülü ve Sistem Uygulamaları” patenti adının gösterdiğinden çok daha fazlasını gizler. Belge, esnek bir ekranın neredeyse tüm bileği kapsayabileceğini ve sürekli bir ekran sunabileceğini açıklıyor. Bu ekran, kolumuzun şekline uyum sağlayacak kadar esnek olacak ve daha birçok açıdan bilgi almamızı sağlayacaktı.

Bir uygulamada tasarım, esnek bir ekran paneli ve esnek bir ekran modülü içeren akıllı saat gibi giyilebilir bir elektronik cihazı tanımlar. Bu sayede akıllı saatin görüntüleme alanı, saat yüzünün katı bir alanı ile sınırlı kalmıyor. Tasarımda bir akıllı saat, esnek bir saat kayışına entegre edilmiş esnek bir ekran paneli içerir. Sonuç olarak, hem saat kadranındaki hem de kayıştaki esnek ekran panelinin eğriliği, kullanıcının bilek boyutuna uyacak şekilde ayarlanabilir. Esnek ekran panelinin görüntüleme alanı, saat yüzü alanında ve akıllı saat bandında daha fazla kullanılabilir alanı kapsayabilir.

Apple, pil, işlemci, ortam ışığı sensörü ve diğer saat bileşenlerinin saatin orta, sert kısmına yerleştirileceğini ve bu tasarımın ekran alt tabakası boyunca birden fazla konektöre sahip olacağını açıklamaya devam ediyor. Patent, bu tasarım sisteminin bir ekranın kenarlarında ciddi azalma, hatta onları tamamen ortadan kaldırma.

Bize yanıtladığından daha fazla soru bırakan, ancak bugün kesinlikle bileklerimize takmak isteyeceğimiz bir tasarım.

Apple’a göre, “kayış” alanı, şimdi Apple Watch’un kürelerini seçtiğimiz şekilde özelleştirilebilir. Burada farklı kayışlar satın almanıza gerek kalmayacak, renklerini ve tasarımlarını Apple Watch’ın tercihlerinden yapılandırabiliriz..

Birçok kez söyledik ve bugün tekrar edeceğiz ki, patentler tam anlamıyla alınamaz. Doğaları gereği, bir yandan mümkün olduğu kadar belirsiz olmaya ve aynı zamanda mümkün olduğu kadar çok olasılığı kapsamaya çalıştıkları açıktır. Bununla birlikte, hemen hemen hepsinde olduğunu da belirtmek önemlidir. Apple Watch’ta gördüğümüz diğer patentler, şirket bu saati aynı tasarımla temsil etti. hepimizin bileklerimizde taşıdığımız.

Apple silikonlu iki yeni iMac, piyasaya sürülmeye yakın olabilecek macOS Big Sur 11.3 beta sürümünde görünüyor

Gerçek şu ki, bu patent düşündürücü görüntüleri nedeniyle dikkat çekiyor ama her halükarda bize Apple’ın planları, ilgi ve araştırma alanları hakkında ipuçları veriyor. Bu ekranın çizilmeye karşı ne kadar dayanıklı olacağı gibi bu tasarımda kesinlikle hala cevaplanmamış sorular var. Mevcut Apple Watch’ın kasasına çarpmamaya çalışabiliriz ancak MacBook ile yazarken kayışın çizilmesini engellemek örneğin çok şey söylüyor. Apple Watch Series 7’nin bu form faktörüne sahip olmasını beklemiyoruz, orası kesin, ancak Series 10’un bize sürpriz yapıp yapmayacağını göreceğiz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Apple, bilek çevresinde esnek bir ekran bulunan Apple Watch’un tamamen yeniden tasarımının patentini aldıaslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…