Apple, bağımsız onarım programını 200’den fazla ülkeye genişletiyor

Apple, bağımsız onarım programını genişlettiğini duyurdu tüm dünyaya. Yıl sonundan önce hizmet, “Apple ürünlerinin satıldığı hemen hemen tüm ülkeleri” kapsayan 200’den fazla ülkede kullanıma sunulacak. İki yıl önce ABD’de piyasaya sürülmesinden ve Avrupa’ya genişlemesinden sonra, şirketin programa bağlı 1.500 bağımsız atölyesi var.

Apple ürünlerini onarmak için dünya çapında 5.000 lokasyon

{«videoId»:»x806ccm»,»autoplay»:true,»title»:»iPhone 12 – Fumble: iPhone 12 Dayanıklılık Duyurusu″}

Şirket toplam 5.000 AASP’ye sahip, Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları, dünya çapında. Burada, 1.500 bağımsız ve diğer resmi tedarikçilerin yanı sıra Apple’ın kendi mağazaları ve onların mağazaları yer almaktadır. bayiler yetkili. Şirketin, bir kuruluşun resmi onarım programına ait olduğunu doğrulayabileceğiniz bir destek sayfası vardır. Doğrulanmış bir liste almak (veya almamak) için sadece adı, ülkeyi ve şehri girin.

Şirket, bağımsız onarım programına katılmanın herhangi bir maliyeti olmadığını belirtiyor. Tek şart Apple Sertifikalı Teknisyeniniz Olsun ücretsiz olarak alınan onarım, bilgi ve belgelendirmeleri yapmak. Bağımsız tamirciler, parmaklarının ucunda ücretsiz eğitim, kılavuzlar ve teşhis ile aynı fiyata “Apple Parçaları ve Araçları”na aynı erişime sahiptir.

Programa girmek için daha önce deneyim sahibi olmanıza gerek yoktur. Apple çalışanlarının girdiği aynı sınava katılın ve başarılı olun

Bu hafta boyunca program 39 ülkeye açılacak. Bunlara Avustralya, Brezilya, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Güney Kore, Rusya veya Yeni Zelanda dahildir. Nepal, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Guam veya Fiji gibi ülkeler de var. Şili, Honduras, Arjantin, Bolivya veya Peru gibi Latin Amerika ülkeleri programa bu yıl sonra girecekler.

Onarım hizmetini genişletmenin iyi bir yolu

iPhone pili

Tazminat programı birkaç yıldır dünya çapında genişliyor. İki yıl önce ABD’de yaklaşık 1.000 Best Buy mağazasının listelenmesiyle başladı. hesaplamalar konum başına neredeyse sekiz çalışan verdi Apple ürünlerini resmi olarak onarabilir. Şirket o sırada 10 müşteriden 8’inin resmi bir onarım yerinden 20 dakikadan daha az uzaklıkta olacağını söyledi.

Geçen yıl Cupertino şirketi, programı 33 ülke ekleyerek Avrupa’ya açtı. Salgının etkisiyle, Birçok mağaza kurye ile onarım gördü işi sürdürmenin ve büyütmenin bir yolu. Apple’ın basın açıklamasında, biri Teksas’ta, diğeri Almanya’da 2.600 nüfuslu bir kasabada bulunan resmi tamircilerin iki referansı vurgulandı. Her ikisi de bunu iyi bir deneyim olarak değerlendiriyor ve onları müşterileri için haritaya koyuyor.

Bir iPhone’un kırık ekranının ve pilinin değiştirilmesi en yaygın onarımlardır.

Yıllar önce, Apple Store’a olan büyük insan akını, onarım servisini suçladı. Bir Apple mağazasına girmek, bir servis edilmeyi bekleyen uzun insan kuyruğu Genius Bar’da Bu nedenle onarım hakkı gibi hareketler biraz çekiş kazandı. Bağımsız Apple atölyelerine yönelik bu resmi onarım programı, trafiği hafifletmenin ve müşteriye her yerde daha iyi hizmet vermenin bir yolu olarak bu şekilde doğdu.

Apple, App Store dışından uygulamaların yüklenmesine izin verirse bu olabilir.

Ama aynı zamanda onarım hakkı üzerindeki tartışmaları ve baskıyı ortadan kaldırmanın bir yolu olarak. Şirket için onarımların mümkün olan en iyi kalitede olması sadece daha iyi değildir. Ama aynı zamanda destek yarıçapını da genişletiyor. bir milyardan fazla müşteriden oluşan kurulu bir taban Dünya çapında.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Apple, bağımsız onarım programını 200’den fazla ülkeye genişletiyor aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…