Apple, Apple Music’te yer alan sanatçılara 163 milyon dolarlık lisans ücreti ve telif ücreti ödedi.

Apple, Apple Music'te yer alan sanatçılara 163 milyon dolarlık lisans ücreti ve telif ücreti ödedi.

Aboneler olarak düzenli olarak ödediğimiz müzik akışı hizmetleri sayesinde besteciler ve sanatçılar içeriklerinin dinleyici sayısına göre karşılık gelen ödemeyi alırlar. Bu telif ücretlerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde toplanması, Mekanik Lisanslama Kolektifi ne Ocak ayının bu ayı için 163’ü Apple Music’ten olmak üzere 424 milyon dolar topladı.

Süreci basitleştiren genel lisanslar için ödemeler

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/36/18/12/60016b7d4bd22fc846/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/53/43/22/60016a474bd22fc84b/orijinal/17-sayfa-indirmek için-müzik-ücretsiz-ve-videolarınızda-tamamen-yasal-kullanımı- bq.jpeg»}

The Mechanical Licensing Collective (MLC), Amerikan CopyRight ofisi tarafından belirlenen, 1 Ocak 2021’den beri yayın şirketlerinden telif ücretlerini toplamak ve bunları sanatçılar arasında adil bir şekilde dağıtmaktan sorumlu olan, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bu Ocak ayı için Alınan miktar 424.384.787$, bunun üçte birinden fazlası Apple’dan geliyor.

Liste, aşağıdaki tabloda da görebileceğimiz gibi, en az 163 milyon dolardan az katkıda bulunan Apple tarafından yönetiliyor. Onu 152 milyon ile Spotify ve 42 milyon ile Amazon takip ediyor. Ödeme rakamları, not edilmelidir, abone sayısına hiçbir şekilde karşılık gelmemektedir. Spotify, en son verilere göre, Apple Music’ten önemli ölçüde daha fazla aboneye sahipken, ödemesinin birikmiş çalma saatleri için 10 milyon daha az olduğunu anlıyoruz.

2021 yılına kadar, sanatçıların dijital platformlardaki içeriklerinin lisansları şarkı şarkı müzakere ediliyordu ve bu da artan platform sayısıyla birlikte tüm prosedürleri önemli ölçüde zorlaştırıyordu. Şimdi, MLC ile pazarlık yapıyorlar platformların kuruma gönderdiği çoğaltma verileri ile ödemelerin dağıtılmasına izin veren genel lisanslar süreci basitleştirirken sanatçılara

iOS 14.5 beta 2'deki tüm haberler: yeni emoji, iPad'de daha fazla güvenlik, Pil Paketi, yeni kısayollar ve daha fazlası

Müzik endüstrisinin son yıllarda geçirdiği dağıtım sistemindeki köklü değişiklikle birlikte, telif ücretlerinin ödenmesini yönetmek için daha verimli bir sisteme ihtiyaç duyulduğu açıktır. MLC ile bu amaç aranıyor ve bu arada farklı platformlar tarafından ödenen tutarlara erişebiliyoruz, bu çok ilginç bir gerçek.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Apple, Apple Music’te yer alan sanatçılara 163 milyon dolarlık lisans ücreti ve telif ücreti ödedi.aslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…