Apple, 4 yıl sonra ilk kez satılan cep telefonu sayısında Samsung’u geçti

2020’nin son çeyreğinde Samsung, dünyanın en çok satan akıllı telefon markası olmaktan çıktı. Gartner verilerine göre, iPhone 12’nin popülerliği getirilen manzana Güney Kore’yi yenmek için, dört yıldır olmayan bir şey.

İşaret ettikleri gibi 9to5Mac2020 boyunca, Elma yüzde 3,3 büyüdüSamsung akıllı telefon satışları ise %14,6 düştü. Spesifik olarak, yılın son çeyreğinde Apple’ın büyümesi %14.9ve Samsung’un %11.8’lik düşüşü.

Buna, Batı pazarında Çinli firmaların artan önemini de eklemek gerekir. yerin bir kısmını kaybetmek son yıllarda telefon pazarında kazandı. İspanya örneğinde, Xiaomi, Samsung’u geçmeyi ve 2020’de en çok satan marka olmayı başardı.

iPhone 12, 2020’nin en popüler telefonlarından biriydi.

Apple, 2020’de daha da fazla iPhone satabilirdi

Geçen yılın son çeyreği boyunca Apple’ın net hakimiyetine rağmen, pazar analizi konusunda uzmanlaşmış firma şunu belirtiyor: iPhone 12 satışları daha da yüksek olabilirdi Apple tedarik zinciri sorunları yaşamasaydı.

Ve geçen yılın son aylarında şirket, pandeminin en son cihazlarının üretimini nasıl olumsuz etkilediğini gördü, böylece Cupertino’dan olanlar yapamadı. yüksek taleple başa çıkmak terminallerin.

Her şeye rağmen, 2020’de Akıllı telefon satışları yılın dördüncü çeyreğinde yüzde 5,4 düştüVe kadar yıl boyunca %12,5. Gartner’a göre, aksi takdirde çok daha büyük olabilecek bir düşüşü en aza indirmeyi başaran orta sınıf ve düşük kaliteli cihazlardı.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Apple’ın 4 yıl aradan sonra ilk kez satılan cep telefonu sayısında Samsung’u geçti girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…