Apple, 2020’de Kaliforniya’daki kilometrelerce otonom otomobil testlerini ikiye katladı

California Motorlu Taşıtlar Departmanı (DMV), eyalette otonom test araçlarının kat ettiği millerle ilgili yıllık raporunu (9to5Mac aracılığıyla) yayınladı. Apple, 2019’da kat edilen mesafeyi iki katından fazla artırdıaraçlarıyla toplam 30.263 kilometre yol kat etti. Burada ayrıca otonom sistemin “verimliliğini” bilmek söz konusu olduğunda önemli bir değişken görüyoruz. ayrılma veya ayrıştırma. Ancak, dikkatli almalıyız.

Apple ayrıştırmalarında çift kilometre ve iyileştirme

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/0a/6f/02/60080aed3bef0715b6/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/04/f1/94/601977e94bd22f675c/original/cars-electricos-less-consumo.jpeg»}

Apple katılıyor Kaliforniya yollarında kendi kendine giden araba test programı. Sadece rakamlarına bakarsak ilginç bir evrimin yaşandığını görürüz:

  • 2018: 128.337 km, 1.609 km’de 871 ayırma.
  • 2019: 12.140 km, 1.609 km’de 8.35 ayırma.
  • 2020: 30.263 km, 1.609 km’de 6.91 ayırma.

Görüldüğü gibi 2018 yılında Apple sonraki yıllara göre oldukça fazla kilometre kat etti. Bu nokta çok dikkat çekiyor, tam tersi beklenir. Test yoğunluğundaki bu düşüşü, Project Titan’ın iç sarsıntısı hakkındaki söylentilerle çerçeveleyebiliriz.

elma araba

Ayrışmaya gelince, 2018’den 2019’a önemli bir düşüş oldu, sürüşte insan müdahalesini azaltmak önceki yıla göre %1’den az. Ve iyileşme, 2020’de çok daha yavaş bir oranda da olsa devam ediyor. Karşılaştırıldığında, Waymo ve Cruise her 12.000 mil için 1 ayrışma bildirdi.

Ancak, California’nın otomatik otorite raporlama sistemi ağır bir şekilde eleştirildi. Birçok firma şikayetçi otonom araçlarının performansı hakkında doğru bir fikir edinmeye hizmet etmediğini söyledi. Ve elbette haklılar.

Otoyol, otoyol ve şehir kilometresi arasında ayrım yok

hayvanat bahçesi

California DMV rakamlarında bir dizi yıldız işareti var hiçbir yerde bulunmayanlar. The Verge’den, bir yıl önce “Kaliforniya’dan gelen otonom otomobil raporlarından herkes nefret ediyor” başlıklı bir makalede birkaç üreticinin açıklamalarını topladılar. Üreticiler, kendi rakamlarının testlerinin ilerleyişi hakkında pek bir şey söylemediğinden şikayet ediyor.

Bu rapor türü, şehir veya otoyol ayrımı yapmadan kat edilen kilometreleri sayarken elmaları elmalarla gruplandırır.

Apple’dan çok daha iyi bir ayrıştırma oranına sahip olduğunu gördüğümüz Waymo, bu rakamın “ilgili bir bakış açısı sağlamadığını” söylüyor. Cruise “mit” olarak tanımlıyor Bu oranın, otonom bir arabanın ticari dağıtımına yakınlığı gösterdiği fikri. Ve bu rakamın arkasında gizlenen ve onu olmadığı gibi kabul etmeye yol açan birkaç şey var:

  • Otoyolda, otoyolda veya caddede kilometre ayrımı yapmaz. İlkinde problemsiz uzun bir mesafeyi sürmek, ikincisinden çok daha kolaydır.
  • Firmaların özel devrelerindeki güzergâhları dikkate almıyor (ve Apple’ın da buna sahip olduğuna inanılıyor).
  • Diğer eyaletlerde yapılan testler Kaliforniya’da sayılmaz.
  • Üreticilerin verdiği rakamların doğru olup olmadığı konusunda herhangi bir gözetim yapılmamaktadır.

Hyundai ve Kia, Apple Car görüşmelerinin sona erdiğini doğruladı

Bir araçta tam özerklik elde etmek bu çok zor bir problem. Söylentiler, Apple’ın 2024’te üretime başlamayı planladığını öne sürüyor, ancak yol boyunca çözülmesi gereken birçok bilinmeyen var.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Apple, 2020’de Kaliforniya’daki kilometrelerce otonom otomobil testlerini ikiye katladı aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…