Annenizi sadece yemek tarifleri istemek için aramayacaksınız: şimdi aynı zamanda unutulmuş Apple anahtarlarını kurtarmanıza da yardımcı olacak

Annenizi sadece yemek tarifleri istemek için aramayacaksınız: şimdi aynı zamanda unutulmuş Apple anahtarlarını kurtarmanıza da yardımcı olacak

Annenizi sadece yemek tarifleri istemek için aramayacaksınız: şimdi aynı zamanda unutulmuş Apple anahtarlarını kurtarmanıza da yardımcı olacak

Belki de en uygunsuz anda alışveriş listesine yazdıklarınızı unutturacak, bir servise veya cihaza giriş kodlarınızı unutturacak bir zihinsel boşlukla karşılaşmış olabilirsiniz. Bir sorun, bu doğru, bir Apple cihazının şifresiyle ilgiliyse bu ilginç şekilde çözülebilir.

Apple Kimliği kilit açma kodunuzu veya parolanızı unuttuysanız, şu adresten geri alabilirsiniz: sayesinde iki yeni şekil iOS 15. Kurtarma kodlarını kullanan sistemlerle ilgisi olmayan ve şimdi nasıl kullanılacağını detaylandıracağımız iki formül.

gündem çekmek

unutulmuş

İlk yöntem, unutulan şifreyi kurtarmak için telefon rehberindeki bir kişiyi kullanmamıza izin verir. sadece içine girmeliyiz “Ayarlar” iOS ve Apple Kimliğinizin seçenekleriyle ilgili bölüme girin ve ardından “Parola ve Güvenlik”.

sigorta 1

Farklı bölümler göreceğiz ve başlıklara bakacağız. “Hesap kurtarma”. Altında bir metin, şifreyi veya cihaz kodunu kaybedersek, onu kurtarmak için birkaç yöntemimiz olacağını açıklar.

sigorta 2

İçeri girdikten sonra ekranı göreceksiniz “Hesap kurtarma iletişim kişisi” ve düğmenin altında “Kurtarma kişisi ekle”. Bu yöntemle yaptığımız şey, iPhone’un şifresini veya kilit kodunu unutmamız durumunda aranacak kişi listesinden bir kişi seçmek.

Sistemin sahip olduğumuz insanları nasıl önerdiğini göreceğiz. “Aile” bu seçeneği aktif hale getirdiysek veya kişi listesinden başka bir kişiyi seçmeyi tercih edersek, **güvenilir olmaları şartıyla.

Seçtiğimiz kişi olmalı 14 yaşından büyük ve bir Apple cihazına sahip ve tüm cihazlarımız üretici yazılımının en son sürümüne güncellenmelidir.

sigorta 3

Bu kişi seçildikten sonra, telefonunuzda veya cihazınızda bir bildirim alacaksınız onu güvenilir bir kişi yapmak istediğimizi belirtir.

Anahtar kod

Kabul ederseniz, bunu belirten bir mesaj göreceğiz. kurtarma irtibat kişimiz olmayı kabul etti.

anahtar 2

Bir kurtarma anahtarı kullanın

sigorta 7

iOS 15 ile birlikte sahip olacağımız diğer bir seçenek de bir “Kurtarma Anahtarı”. tekrar “Ayarlar”kimliğimizle ilgili bölümde ve “Parola ve Güvenlik”bölüme gideceğiz “Hesap kurtarma”sadece şimdi seçeceğiz “Kurtarma Anahtarı”.

iOS 15: İşletim sisteminin yeni sürümünü sıkıştırmak için 44 işlev ve püf noktası

burada sistem alfasayısal bir anahtar oluşturmanıza izin verir her şeyi unuttuğunuzda kullanabileceğiniz ve bu, Apple Kimliğinizin parolasını sıfırlamak için kullanabileceğiniz tek sistem olacaktır. Aslında sistem etkinleştirmeden önce sizi uyarır, bu yüzden bu şifreyi kaybetmemek için güvenli bir yerde saklamanız hayati önem taşır.

– Haberler Annenizi sadece yemek tarifleri istemek için aramayacaksınız: şimdi aynı zamanda unutulmuş Apple anahtarlarını kurtarmanıza da yardımcı olacak aslen yayınlandı Engadget Mobil José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Leave a Reply