Android’de ZIP ve RAR dosyaları nasıl açılır ve açılır: adım adım kılavuz

bu veri sıkıştırma ve açma bu yeni bir şey değil. Bu teknik on yıllardır kullanılmaktadır – daha ileri gitmeden, “ZIP” formatı ilk olarak 1989’da piyasaya sürüldü – söz konusu olduğunda her türlü belge ve dijital dosyanın boyutunu küçültünve bugün, süreci kolaylaştırmak ve hızlandırmak için diğer insanlarla paylaşmak istediğimiz belgelerin ağırlığını azaltmanın hala çok uygun bir yolu.

Ancak, Android cihazımıza bir ZIP veya RAR dosyası alırsak ne olur?zipten çıkarmak mümkün mü? Neyse ki cevap Eğer mümkünsebu konuda netleştirmek istediğimiz bazı detayları dikkate almak gerekli olsa da, android’de dosyaları ayıklamak veya sıkıştırmak için adım adım kılavuz.

Android’de ZIP ve RAR dosyalarını ayıklayın: indirdiğiniz belgelerin sıkıştırmasını açabilmeniz için

Açmak istediğiniz dosyanın türü ne olursa olsun, süreç benzer olacaktır. Yine de, bir ZIP dosyasını açmak için kullanılan araçlar, aynı şeyi bir RAR ile yapmak için gerekenlerden biraz farklı olabilirçünkü tüm dosya yönetimi uygulamaları her iki sıkıştırma algoritmasını da desteklemez.

Zip dosyalarını açma

Bunu söyledikten sonra başlayalım ZIP formatına göreVerilen bu tür dosyaları herhangi bir şey yüklemeden açmak mümkündüryerel Android dosya gezgini zaten şu imkanı sunduğundan zip dosyalarını aç. Bunu yapmak için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. İçeriği çıkarmak istediğiniz sıkıştırılmış ZIP ​​dosyasını telefonun belleğine kaydedin.

 2. Cep telefonunuzda bulunan “Dosyalar” uygulamasını açın.

 3. ZIP dosyasını kaydettiğiniz klasöre gidin ve üzerine dokunun.

 4. Sıkıştırılmış belgeden çıkarmak istediğiniz belgeleri üzerlerine uzun basarak seçin.

 5. Sağ üstteki üç noktalı menüde, “Ayıkla” seçeneğini seçin ve ZIP’de bulunan dosyaları kaydetmek istediğiniz klasörü seçin.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Bu kadar. Bu basit adımlarla, dosyayı açtım ve içeriği son adımda belirttiğiniz yola çıkarılmış olacaktır. Artık belgelere herhangi bir sınırlama olmaksızın erişebilirsiniz.

RAR dosyalarını açma

Ancak, Peki ya açmak istediğiniz dosya bir RAR ise? Yerel Android “Dosyalar” uygulamasıyla erişirseniz, “dosya önizlemesi mevcut değil” bildirimini içeren bir pencere göreceksiniz. Bunun nedeni ise uygulama sıkıştırma algoritması için destek içermiyor RAR sistemini kullanan ve bu nedenle mümkün olmayan içeriğinize erişinne de dosyayı açın.

Ama tabii, bu sorunun bir çözümü varve başvurmak kadar basit başka bir dosya gezgini uygulaması. Gibi bir markadan bir Android cep telefonunuz varsa Samsung, Xiaomi, Huawei, Onur, OnePlus, OPPO veya Realmemuhtemelen zaten bir tane var önceden yüklenmiş bu türden uygulamaiçin kullanabileceğiniz RAR dosyalarını aç. Değilse, Google Play Store’da bulduğunuz herhangi birini kullanabilirsiniz. Bu durumda, kategorisinin en eksiksizlerinden biri olan Solid Explorer’ı kullanacağız, ancak yine de şunu unutmayın: tercih ettiğinizi kullanabilirsiniz; adımlar çoğu durumda benzer olacaktır. Elinizde bir dosya gezgini olduğunda şu adımları izleyin:

 1. İçeriğini çıkarmak istediğiniz sıkıştırılmış RAR dosyasını telefon belleğine kaydedin.

 2. Cep telefonunuzda önceden yüklenmiş dosya gezginini veya indirdiğiniz dosyayı açın.

 3. RAR dosyasını kaydettiğiniz klasöre gidin ve üzerine uzun basın.

 4. Menüyü üç noktalı simgeden aşağı çekin ve “Çıkar”, “Çıkar” veya benzer bir seçeneğe dokunun.

 5. RAR’da bulunan dosyaları kaydetmek istediğiniz klasörü seçin.

Andro4all’daki galeriye göz atın

ZIP dosyalarını sıkıştırmak veya açmak için WinZip ve diğer uygulamalar

 • WinZip
 • AZİP Usta
 • RAR
 • ZArchiver
 • 7Zip

birçok bulmak mümkün dosyaları sıkıştırmak ve açmak için Google Play’deki uygulamalar, bir dosya gezginine başvurmak zorunda kalmadan içeriği çıkarmanıza veya basit bir şekilde ZIP ve RAR dosyaları oluşturmanıza olanak tanır. En iyilerinden bazılarını gözden geçirelim.

WinZip

Andro4all’daki galeriye göz atın

bu Android’de dosyaları sıkıştırmak ve açmak için en popüler uygulama. Diğer şeylerin yanı sıra, izin verir ZIP ve ZIPx dosyaları oluşturun veya açınşifreleyin, ayıklayın ve hatta onları paylaş diğer insanlarla.

Çok basit ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir ve WinZip tamamen ücretsiz olarak indirilebilir herhangi bir Android cep telefonunda.

AZİP Usta

Bununla kompresör ve dekompresör ZIP dosyaları, sıkıştırılmış dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde açabilir veya oluşturabilirsiniz.

En büyük avantajlarından biri, herhangi bir formattaki dosyaları sıkıştırın veya açınRAR, ZIP, ZIPX, JAR, 7Z, GZ, TGZ, BZ2, BZ, TBZ, TBZ2, XZ, TXZ, LZ, TLZ, TAR, ISO, LZH, LHA, ARJ, Z, TAZ veya 001 dahil.

RAR

Andro4all’daki galeriye göz atın

RAR olmak istiyor Android için WinRarve en popüler dosya sıkıştırma ve açma uygulaması haline gelir. Ve gerçek şu ki, nedenler eksik değil.

bir ile say hızlı ve kullanımı kolay kompresör ve dekompresörBu, verileri sıkıştırmak için şifreleme veya birden çok CPU çekirdeğinin kullanımı gibi yönleri değiştirmenize olanak tanır. Buna ek olarak, hasarlı ZIP ve RAR dosyalarını onarabilir veya hız testleri yapabilir.

ZArchiver

Andro4all’daki galeriye göz atın

Sıkıştırılmış dosyaları cep telefonuyla yönetmek için başka bir kullanışlı araç ZArchiver. Bu tür bir uygulamadan ihtiyaç duyabileceğimiz tüm fonksiyonlara sahiptir ve öne çıkmaktadır çünkü çalışmak için internet bağlantısına ihtiyaç duymaz.

Kullanımı kolaydır ve olabilir Ücretsiz indirinbu yüzden bir şey arıyorsanız denememek için hiçbir mazeretiniz yok. dosyaları sıkıştırmak veya açmak için uygulama çabuk ve kolay.

7Zip

Andro4all’daki galeriye göz atın

Adına rağmen, bu sürüm Android için 7ZIP milyonlarca insanın Windows ve diğer masaüstü platformlarında kullandığı kendi adını taşıyan aracın yapımcılarından gelmiyor.

Bu şu anlama gelmez 7ZIP Sıkıştırılmış dosyaları çıkarabileceğiniz veya boyutlarını küçültmek için ZIP dosyaları oluşturabileceğiniz harika bir Android uygulaması olun. En ilginç eklemelerinden biri, APK dosyalarının içeriğini görüntüleyin.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Android’de ZIP ve RAR dosyaları nasıl açılır ve sıkıştırılır: adım adım kılavuz girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…