Android’de VPN: ne oldukları ve telefonunuzda nasıl yapılandırılacağı

Ağa bağlanmak çok basit bir işlemdir ve her kullanıcının ulaşabileceği bir yerdedir. bu bağlantıyı optimize edin ve koruyun ortalama kullanıcılar arasında yaygın değildirler. VPN hakkında konuşmak, ağ bağlantımızı geliştirme olasılığından bahsetmektir, bu nedenle ne olduklarını ve onlardan nasıl yararlanabileceğimizi ayrıntılı olarak bilmek ilginçtir.

Bu nedenle, VPN bağlantılarının ne olduğu hakkında daha sonra yorum yapmak için sizi öncelikle bir bağlama yerleştireceğiz. onları android’de nasıl yapılandırabilirsinoldukça basit bir işlem olduğu için.

VPN bağlantısı nedir

vpn

Bir VPN’nin ne olduğunun açıklaması nispeten basittir. kısaltmasıdır Sanal özel ağ. İspanyolcaya çevrildi, sanal özel ağ. Bu VPN’ler başlangıçta şubeleri, ofisleri veya kullanıcıları aynı güvenlik, gizlilik ve diğer politikalarla aynı ağa bağlamak için kullanılıyordu. Başka bir deyişle VPN’ler, söz konusu ağın üyelerinin fiziksel olarak birbirine bağlanmasına gerek kalmadan yerel ağı genişletmemizi sağlayan teknolojilerdir.

Bir VPN’ye bağlandığınızda, pratik amaçlar için IP adresiniz, söz konusu VPN tarafından sağlanan adrestir. Bu, navigasyon söz konusu olduğunda bir olasılıklar dünyasının kapılarını açar.

Bir VPN’ye bağlandığımızda, tüm ağ trafiği cihazımızdan ISS’ye (İnternet Servis Sağlayıcısı) gitmeye devam eder, ancak oradan doğrudan VPN sunucusuna gider. Ne anlama geliyor? IP adresinin, pratik amaçlar için, tüm bunların ima ettiği gibi, VPN sunucusu tarafından sağlanan adres olacağı.

Herkese açık Wifi'lara bağlanmak neden tehlikelidir ve kendinizi korumak için ne yapmalısınız?

Bağ

Örnekler? Bir ülkede erişemediğimiz bir hizmet olduğunu hayal edin. Ağa bağlanırken ve hedef sayfaya erişirken, IP’mizin farklı bir ülkeden olduğu ve erişimin engellendiği veya doğrudan kullanılamadığı tespit edildi. Bir VPN bağlantısı kullanırsak ve başka bir ülkeye tünel açarsak, IP, söz konusu hedef ülkeninki olacaktırülkemizde gösterilmeyen içeriklere erişebilme.

Bazı ülkelerde İspanyol IP’mizden bazı hizmetlere erişemiyoruz. O ülkede bağlantısı olan bir VPN kullanarak, diğer birçok olasılık arasında bu blokları atlayabiliriz.

En sık tekrarlanan durum, Google’ınkiler gibi ortalama bir Avrupalı ​​kullanıcı için temel hizmetlerle orada bulunan ablukayı atlamak için Çin’de VPN bağlantılarının kullanılmasıdır. Aynı şekilde ülkemizde de VPN bağlantımız başka bir lokasyona bağlı ise ulaşılabilen, daha ileri gitmeden engellenen sayfalar bulunmaktadır.

Konumumuzu tahrif etmenin ötesinde, VPN’lerin başka faydaları da vardır. Örneğin, aynı özel şirkete erişmek isteyen ve tele-çalışanların bulunduğu şirketlerde, herkes bağlıuzaktan çalışanların yerel ofis ağına fiziksel olarak bağlanmasına gerek kalmadan.

nordvpn

Öte yandan, NBD yeterliyse, onu kullanmak ekstra bir güvenlik katmanı ekleyebilir. Bu nedenle, halka açık bir WiFi ağına bağlanacaksak veya yalnızca bağlantımızın güvenliğini artırmak istiyorsak, bunları kullanmak kötü bir fikir değildir. Elbette bunun %100 kullandığımız VPN bağlantısına bağlı olduğunu unutmayın, bu nedenle hepsinin güvenli olduğu garanti edilemez.

Bir VPN bağlantısı kullanmadan önce, gizliliğimizle ilgili sorunlardan kaçınmak için verilerimizle ne yaptıklarını bilmek uygundur.

Son olarak, VPN’lerin diğerlerinin yanı sıra bağlantı hızımızı ve güvenliğimizi iyileştirebileceğini açıklığa kavuşturmak gerekir. ücretsiz VPN’ler söz konusu olduğunda, bir hizmeti kullanmayı bırakmadığınızı unutmamalısınız., ve verilerinizin işe yaradığı yol olabilir. VPN kullanmak, göz atmanın anonim olduğu anlamına gelmez, bu nedenle, kullanmadan önce VPN’nin verilerinizi ne şekilde kullandığını önceden öğrenmeniz önerilir.

Operatörünüzün nereye göz attığınızı bilmesini nasıl önleyebilirsiniz: VPN, DNS ve HTTPS'li sayfalar

Android’de VPN nasıl kurulur

vpn ağı

VPN’in ne olduğunu, avantajlarını ve dezavantajlarını açıklayacağız. androidde nasıl vpn kurarsın. Yapmamız gereken ilk şey, Ağ ve InternetAndroid’inizin menüsünün ilk sırasında bulacağınız . Cep telefonunuzun yoğun bir kişiselleştirme katmanı varsa, bölümünde olabilir. daha fazla, daha fazla bağlantıvb.

Telefon ne olursa olsun, VPN’yi yapılandırmak için belirli bilgiler istenecektir. Bu veriler size VPN sağlayıcısı tarafından sağlanacak, bu yüzden tek yapmanız gereken onu yazmak.

  • İsim
  • VPN türü
  • Sunucu adresi
  • Kullanıcı adı
  • Şifre

VPN profilini ekledikten sonra, bağlanmak istediğinizde üzerine tıklayın. Aksi takdirde, profil ayarlarınızda yapılandırılacaktır, ancak bağlantı her zamanki gibi kalacaktır.

VPN Çözgü

Neyse ki cep telefonlarını kullanıyoruz ve bunlardan bahsediyoruz uygulamalardan bahsediyoruz. VPN’lerin büyük çoğunluğunun kendi uygulaması vardır, bu yüzden yalnızca bu uygulamaları yüklememiz ve kendi VPN profillerini eklemelerine izin vermemiz gerekiyor. Bu profiller, sizin herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmadan önceden yapılandırılmış VPN bölümünde yansıtılmış olarak görünecektir.

Deneyimlerimize göre, NordVPN, Express VPN, IPVanish veya Cloudflare VPN gibi önerilen birkaç VPN vardır. Biri ve diğeri arasında seçim yapmak ve bağlantınıza ne katkıda bulunabileceklerini görmek kullanıcıya kalmıştır.

– Haberler Android’de VPN: ne oldukları ve telefonunuzda nasıl yapılandırılacağı aslen yayınlandı Android Ricardo Aguilar’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…