Android'de uygulamaları ve dosyaları kilitlemek için parmak izi nasıl kullanılır?

Android’de uygulamaları ve dosyaları kilitlemek için parmak izi nasıl kullanılır?

Dürüst olalım, sahip olduğumuz cihazlar çok sayıda özel dosya, bilgi ve f.ex içeriyor. Fotoğrafları koruma ihtiyacı tamamen normaldir ve neyse ki teknoloji bize bu fırsatı veriyor: cihazlarımızı kilitle şifreler, PIN’ler ve yaratıcı kalıplarla. Ama ya yeterli değilse? Ya belirli bileşenleri çok daha fazla güvenceye almak istiyorsak? İşte harika bir çözümle geliyoruz: peki ya uygulamaları parmak iziyle kilitle? Bu harika değil mi? Birisi cihazınıza zorla girse bile, seçtiğiniz uygulamaları istenmeyen misafirlerden tamamen koruyabilirsiniz. parmak izi kilidi kelimenin tam anlamıyla kırılmaz ve cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamadan birisi onu atlayamaz.

Aşağıda, bazı markaları listeliyoruz Android işletim sistemi, hangi örnekte nasıl olduğunu açıklayacağız belirli uygulamalarda bir parmak izi ekleyin. Kendinizinkini bulamıyorsanız veya cihazınızda uygulamaları parmak iziyle kilitleme seçeneği yoksa endişelenmeyin! bazılarını listeleyeceğiz uygulama kilidi araçları Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

parmak izi tarayıcısı

Samsung

 1. Başlamak için, hadi açalım Ayar ve ardından kilit ekranı ve sekmesi güvenlik .
 2. Burada seçin güvenli klasör
 3. oturum açma zamanı Samsung hesabı veya daha önce yapmadıysanız bir tane oluşturun.
 4. Şimdi seçebilirsiniz Kilit tipi (iris veya parmak izi tarayıcı arasında seçim yapabilirsiniz).

Aslında hepsi bu. Şu andan itibaren uygulamaları açmanın tek yolu güvenli klasör seçtiğiniz tarayıcıyı kullanıyor. Tamamen emin olmak istiyorsanız, seçeneği seçin. parmak izi + Güvenli klasörü başka bir parmak izi ile güvenceye alacak.

huawei

 1. İlk olarak, açalım Ayar ve seçin Güvenlik ve gizlilik.
 2. tıkladıktan sonra parmak izi kimliği seç uygulama kilidine erişin.
 3. Bu seçeneğin kilidini açmak için erişim uygulaması kilit çubuğunu kaydırın.

Tebrikler, az önce uygulama kilidini etkinleştirdiniz! Dosyayı açmak için işlemi tekrarlayın. ilk adım (Ayarlar —> Güvenlik ve gizlilik) ve sonra seçin Uygulama kilidi. burada yapabilirsin uygulamaları seç parmak izinizle kilitlemek istediğiniz Hangi uygulamaların korunduğunu görmek istiyorsanız, daha önce yaptığınız sekmeyi açmanız gerekir (Uygulama Kilidi) veya dosya uygulamasını seçip menü seviyesinden yapabilirsiniz. Sigorta seçimi. Listeye yeni bir uygulama eklemek çok kolay: uygulamayı birkaç saniye basılı tutun ve görüntülenen seçeneklerden Artı ve daha sonra Güvenli yere gidin.

Xiaomi

 1. tek yapman gereken açmak güvenlik uygulaması ve sonra dokunun Uygulama kilidi.
 2. diğer yol: aç Ayar Seç Uygulamalar ve Blok uygulamaları.
 3. Bu adımlardan sonra, bir PIN veya şifre kullanarak uygulamaları kilitleyebileceksiniz. ve gizlemek istediğiniz uygulamaları seçin.

Tüm uygulamaları değil, yalnızca belirli klasörleri veya öğeleri gizlemeniz gerektiğini düşünüyorsanız, bunu yapmanın bir yolu vardır. denir gizli klasör Bu seçenek şurada bulunur: dosya yöneticisi sağ kenar çubuğunda. orada olduğunu söylemekte fayda var üç yol gizli bir klasöre bir şey eklemeye çalışırken seçmek için:

 1. itibaren dosya yöneticisi seviyesi bir klasör seçin ve görene kadar basılı tutun. üç nokta simgesi. Seçin ve ardından seçin Saklamak.
 2. dan yap Gizli klasör seviyesi : sadece üç noktayı (menü) tıklayın ve sadece tıklayın Dosya Ekle. Engelleyebileceğiniz uygulamaların listesini görmelisiniz.
 3. Sonuncu ama bir o kadar önemli: bir elemanı kilitleyin, örn. örneğin fotoğraf. Gizlemek ve seçmek istediğiniz fotoğrafa tıklayın Saklamak.

karşı

 1. Kilit seçeneğini etkinleştirmek için, açmanız gerekir. Ayar.
 2. Seçme parmak izi, yüz ve erişim kodu.
 3. seçeneğindeki dönüşü bulunuz. gizlilik şifresi .

Son adımdan sonra, erişim kodu türünü seçin , tekrarlayarak onaylayın ve şifreyi unutmanız durumunda size yardımcı olacak bir soru belirleyin. Artık özel dosyaları kullanabilecek ve parmak izi uygulamalarını kullanarak kilitleyebileceksiniz. Uygulamaları engellemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. ayar.
 2. Tıklamak Güvenlik
 3. Seç Uygulama kilidi / özel kasa. Uygulama kilidi seçeneği, parmak iziyle kullanmak istediğiniz uygulamaları seçmenize olanak tanır. Özel kasa tıklandığında kilitli dosyaların listesi görüntülenecektir.

bir artı

 1. Her şeyden önce, açın Ayar.
 2. dokundum Araçlar ve sonra seç Uygulama kilitleyici.
 3. Şimdi işlemlerinizi onaylamak için PIN kodunuzu girelim ve uygulama ekle İstediğiniz uygulamaları eklemek için

Çok kullanışlı özelliği ise bildirimleri gizleyecek engellenen uygulamalardan, böylece kimse f.ex izlemez. konuşmalarınız veya özel şeyleriniz Özel dosya ve belgelerinizi korumanın da bir yolu var. Fonksiyonun adı kilit kutusu ve onu senin üzerinde bulabilirsin Dosya yöneticisi.

 1. Lockbox’ı açmak için, şunu açarak başlayalım. Dosya yöneticisi.
 2. hadi seçelim Kategoriler ve seçin Kilit kutusu.
 3. Bir PIN girin. Sadece ilk kez kullanmanız gerekecek,

Bir dosya eklemek istiyorsanız, bir süre basılı tutun ve menüyü açmak için üç nokta simgesine dokunun. Basitçe seçin Lockbox’a Taşı ve bu kadar.

android uygulamaları

Parmak izi tarayıcınızın olduğu bir cihazınız varsa, ancak geliştiriciniz kilit dosyaları / uygulama seçeneklerini sağlamadıysa, hepsi henüz kaybolmadı! Neyse ki Google Play Store bu tür durumlara hazırlıklı ve kullanıcılarına engelleme işlevine sahip uygulamalar. Elbette dürüst olalım, sistemdekiler kadar iyi çalışmayabilirler ama yine de hiç yoktan iyidir, değil mi? Cihazınıza virüs bulaşmasını önlemek için güvenilir kaynaklardan uygulamalar indirmeyi unutmayın.

Oyun mağazası

AppLock (DoMobile Laboratuvarı)

Seçmek için en iyi seçeneklerden biri. Kullanıcının birçok seçenek, tema ve özelleştirme arasından seçim yapmasına olanak tanır. Uygulamaları engellemek gibi basit bloklarla başlayabilir ve bağlantıyı (örneğin Bluetooth) bloke ederek bitirebilirsiniz. Bu harika değil mi? Ayrıca, bu uygulamanın geliştiricileri, son kullanılan uygulamaların görünümünü de düşündü. Bunu da engellediler!

LoCKit – Desen, PIN veya Parmak İzi ile Kilit Açma

Daha önce de söylediğimiz gibi, uygulama yapması gerekeni yapar: dosyalarınızı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı korur. Ne yazık ki, bu kilidin kullanımı, bir uygulamanın kilidi açılmadan önce görünen reklamlarla kesintiye uğrar. Madalyonun diğer tarafında, hala işini yapıyor, bu yüzden çabucak sinirlenmeyen kişiyseniz, bu iyi bir seçenektir.

AppLocker (Burakgon LTD)

Basit aktivasyon ile iyi çalışan bir başka uygulama. Söylenmesi gereken tek şey, her zaman arka planda çalışması gerektiğidir. Kapatır ve son uygulamalardan silerseniz, ne yazık ki tüm kilitli uygulamaların kilidini açacaktır. Bu bize göre en büyük dezavantaj, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

engellemek

Gördüğünüz gibi, seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var. Neyse ki, geliştirici bize işletim sisteminde özel bir seçenek sunmamış olsa bile dosyalarımızı koruyabiliyoruz. Bu yüzden zamanınızı boşa harcamayın ve özel dosyalarınızı istenmeyen misafirlerden gizlemek için parmak izi ayarlayın. Sitemizi hala geliştiriyoruz ve siz izleyicilerimizden gelen geri bildirimleri gördüğümüzde onu seviyoruz. Bu nedenle, herhangi bir sorunuz, öneriniz veya şüpheniz varsa, lütfen aşağıdaki bağlantı aracılığıyla bizimle iletişime geçin: HardReset.info İletişim . Herhangi bir tavsiye almaktan ve sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

10 Mart 2020 tarihinde Daria Siewerska tarafından

Leave a Reply