Android’de fabrika ayarlarına sıfırlama koruması nasıl çalışır?

güvenliğini artırmak için android kullanıcıları, Google birçok yeni özellik ekler. Bunlardan biri Fabrika Sıfırlama Koruması, olarak da adlandırılır FRP. Fabrika ayarlarına sıfırlama koruması, yetkisiz kişilerin telefonunuza erişmesini önlemek için tasarlanmış bir güvenlik yöntemidir. Akıllı telefonunuz kaybolur veya çalınırsa, FRP başkaları tarafından kullanılmasını önleyecektir ve izniniz olmadan fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirmez. Bu özellik tanıtıldı Android 5.1 Lolipop.

Bir kurduğunuzda Google hesabı telefonunuzda, Fabrika Sıfırlama Koruması otomatik olarak etkinleştirilir. CTP Bu cihazda önceden ayarlanmış Google kullanıcı adı ve şifresiyle oturum açana kadar fabrika verilerine sıfırlama işleminden sonra cep telefonunu kullanmanızı engeller.

FRP nasıl çalışır?

Akıllı telefonunuzda kurulu bir Google hesabınız varsa, Fabrika Sıfırlama Koruması aktif. bir yaptığınızda sıfırlama işlemi tamamladığınızda, müzik, film ve resimler dahil tüm verileriniz silinecektir. Yani sıfırlamadan sonra, sıfırlamadan önce bu telefonda kullanılan Google hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Cihazınızda ayarlanmış birden fazla Google hesabı varsa, bunlardan herhangi birini kullanarak oturum açabilirsiniz.Ayrıca akıllı telefonunuzda parmak izi kilidi, SIM kart kilidi veya çok daha fazlası gibi diğer koruma yöntemlerini de kullanabilirsiniz.

Google hesabınıza ilk kez giriş yaptığınızda FRP otomatik olarak açılacaktır, bu nedenle fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmak istediğinizde bunu aklınızda bulundurun.

sayesinde google koruması, Telefonunuz kaybolduğunda veya çalındığında fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra bile yetkisiz kişiler cep telefonunuzu kullanamaz.Bu fonksiyon ayrıca şifrenizi unuttuğunuzda da size yardımcı olur. Donanımdan sıfırlama işlemi gerçekleştirmeniz ve ardından Google hesabınızda oturum açmanız yeterlidir. Tüm verilerinizi kaybedeceksiniz, ancak yine de akıllı telefonunuzu kullanabileceksiniz.

Ancak, cihazınıza atanmış bir Google hesabınız yoksa, etkinleştirmek için hesabınızda oturum açmanız gerekir. Fabrika Sıfırlama Koruması.

İçin Google hesabınızı akıllı telefonunuza ekleyin, aşağıdaki adım adım talimatları izleyin.

 1. git Ayar ve sekmeyi aç Hesaplar.
    Google Hesabını Kaldır

    Google Hesabını Kaldır

 2. sonra dokun Bir hesap ekle ve seçeneği seçin Google.
    Gmail'i Kur

    Gmail'i Kur

 3. Bundan sonra, girin Kullanıcı adı ve parola.
    Gmail'i Kur

    Gmail'i Kur

Satmak veya başka bir sahibine vermek isterseniz sorun olabilir. Cep telefonunuzu satmadan önce FRP’yi devre dışı bırakmalısınız çünkü alıcı kurtarma modundan donanımdan sıfırlama gibi yetkisiz bir yöntemle fabrika ayarlarına sıfırlama yaparsa, o kişi akıllı telefonu kullanamaz. Onlara Google hesap adınızı ve şifrenizi vermeniz gerekecek, yoksa alıcının telefonu size iade etmesi gerekecek. Bu nedenle, devre dışı bıraktığınızdan emin olun. Fabrika Sıfırlama Koruması satmadan önce.

FRP nasıl devre dışı bırakılır?

devre dışı bırak Fabrika Sıfırlama Koruması Çok basit. Akıllı telefonunuzu cihaz ayarlarından sıfırlamak istediğinizde, çoğu telefonda otomatik olarak kapanacaktır. Ancak tüm cep telefonlarında kapanmıyor. Bazılarında manuel olarak devre dışı bırakmanız gerekir.

FRP özelliğini devre dışı bırakmak için, aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

 • Ana ekrandan, Ayarlar’a gidin ve ekran kilidi yöntemini kaldırın eğer bir tane varsa. Bu adım tüm telefonlar için gerekli değildir, ancak bazıları bunu yapmanızı ister.
 • Bundan sonra, yapmalısın tüm google hesaplarını kaldır Akıllı telefonunuzun
 • Artık cep telefonunuz şu işleviyle korunmuyor: Fabrika Sıfırlama Koruması

Kilit ekranı güvenliği nasıl devre dışı bırakılır.

 1. Ana ekrandan şuraya gidin: Ayar.
 2. sonra seçin en Güvenlik sekmesine gidin ve bölümü açın Ekran kilidi.
 3. Şimdi seçeneğe dokunun Kayma veya Hiçbiri.

Google hesabını sil Android cihazınızın.

 1. İlk adımda, aç Ayar.
    Google Hesabını Kaldır

 2. Şimdi bulun ve seçin Hesaplar bölümü .
   Google Hesabını Kaldır

 3. sonra git Hesaplar bölümü veya bazı telefonlarda Google ve silmek istediğiniz herhangi bir hesabı seçin.
    Google Hesabını Kaldır

    Google Hesabını Kaldır

 4. Bundan sonra, öğesine dokunun. hesap sil seçeneği ve bunu onaylayın.
    Google Hesabını Kaldır

    Google Hesabını Kaldır

 5. Daha fazla hesabınız varsa, talimatı birkaç kez tekrarlayın.

Cihazınızı fabrika varsayılanlarına sıfırlamak istiyorsanız, ancak google hesabını hatırlamıyorum ve telefon şifrenizi öğrenebilirsiniz google koruması nasıl kaldırılır Bununla başa çıkmak için HardReset.info’daki makalelerimize ve YouTube videolarına başvurarak. sorun.

04 Şub 2021 tarihinde Paweł Kita tarafından

Leave a Reply