Android’de dijital sertifika nasıl kurulur

Çeşitli idari kurumlarla gerçekleştirilebilecek prosedürlerin çoğu, bir dijital sertifika. Ancak bu, rezervasyon yaptırmanız gerektiği anlamına gelmez. bilgisayar: yapabilirsin Android cep telefonunuzu kullanarak bir dijital sertifika yükleyin.

zaman ve telefonunuzda veya bilgisayardaki bir dijital sertifika yüklemek için nasıl bir açıklama anda. Bu durumda, biz bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz açıklamak için Android durumunda odaklanmak senin Android akıllı telefon veya tabletİşaretin olup olmadığı ve işletim sisteminin hangi sürümü olursa olsun.

Cep telefonunuzdan dijital sertifika istemek düşündüğünüzden daha kolay.

Dijital sertifikanızı cep telefonunuzdan alın

Yapabilmenizden önceki ilk adım dijital sertifikayı yükleyinbağlı olmak söz konusu sertifikayı cep telefonundan üretmek. Tabii ki, zaten bir sertifikanız varsa ve kullanmak istediğiniz her şey varsa, bu işlemi atlayabilirsiniz.

Bu işlem, bu tür sertifikaları vermekten sorumlu kuruluş olan Fabrica Nacional de Moneda y Timbre’nin resmi web sitesinde listelenen adımlar izlenerek gerçekleştirilir. Süreç aşağıda özetlenmiştir:

 1. “FNMT sertifikası alınıyor” Android uygulamasını indirin ve yükleyin.
 2. “İste” yeni yüklediğiniz uygulama ve musluğu açın.
 3. DNI veya NIE, ilk soyadı ve e-posta: belirtilen verileri girin.
 4. “Başvuruyu Gönder” düğmesini tıklayın. Daha sonra kullanmak üzere kaydedilmesi gereken bir istek kodu alacaksınız.

bunlar izlenecek dört adım Android cep sertifika istek yapmak. Uygulamanın desteklediği Android 4.4’ten herhangi bir sürümve cep telefonlarının büyük çoğunluğunun zaten sahip olduğu göz önüne alındığında Android 9, Android 10 veya Android 11Çoğu kişi yukarıdaki işlemleri gerçekleştirirken hiçbir sorun olması gerekir.

Şimdi en sıkıcı süreç geliyor, çünkü gerekli olacak Kayıt Bürolarından birini ziyaret edin. Bulunduğunuz yere en yakın olanı FNMT’nin harita Kayıt Ofisi’nden kontrol edebilirsiniz. Bunu hatırla randevu almalısın.

orada, yapmalısın uygulama kodunu göndermek Yukarıdaki işlemin dördüncü adımında elde edilenKimliğinizi doğrulamanın yanı sıra.

Son olarak, sadece var sertifikayı indir. Bunu yapmak için yapmanız gereken tek şey Android cihazınızda FNMT Sertifika uygulamasını açınve “İstekler” bölümüne dokunun. orada, yapabilirsin dijital sertifikanızı indirin.

Android’de dijital bir sertifika yükleyin

Bir cep Xiaomi Samsung Galaxy veya akıllı telefon Huawei kullanıyor olun: herhangi bir Android cihaza dijital sertifikalar yüklemek mümkündürNe olursa olsun kullandıkları sistemi sürümünün bir.

Bunu yapmak için tek yapmanız gereken şu adımları izlemek:

1. Kök sertifikayı indirin ve yükleyin

İlk olarak, yapmalısın kök sertifikanız olduğundan emin olun resmi ajansı tarafından yayınladı. İspanya’da, bu Fabrica Nacional de Moneda y tını ve bu nedenle olmalı Real Casa de la Moneda’nın kök sertifikaları sayfasına erişin ve kök sertifikayı indirin.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde .pfx, .p12, .cer veya .crt uzantılı bir dosya indirdi, yüklemeniz gerekecek. Bunu yapmak için, panelde görünen bildirimi açın veya gitmek için bir dosya tarayıcısı kullanın. Klasörü indir.

Sertifika dosyasını açın ve nasıl bir pencere kurulum sertifikası. İsterseniz, bir isim ve açıklama sertifika için – örneğin, “Kök Sertifika”–.

Bitirdiğinizde, sen belirten ekranın alt kısmında bir bildirim göreceksiniz kök sertifika başarıyla yüklendi. Yine de, adresine giderek yüklendiğinden emin olabilirsiniz. Ayarlar> Güvenlik> Diğer güvenlik ayarları> Kullanıcı sertifikaları.

Andro4all’daki galeriye göz atın

2. Dijital sertifikanızı yükleyin

FNMT kök sertifikasını zaten yüklediniz, ancak bu, kendinizi tanıtmanız ve kamu idaresi aracılığıyla işlemleri gerçekleştirmeniz için yeterli değil. şimdi ihtiyacın var sertifikayı yükle daha önce oluşturduğunuz

Sertifikayı akıllı telefonunuzdaki Android’e yüklemek için yukarıdaki işlemdekiyle aynı adımları uygulamanız yeterlidir: indirilen dosyayı bir gezgin ile bulun ve açın yükleyici sertifikasını çalıştırmak için.

Eğer zaten bir elektronik sertifika bilgisayar aracılığıyla veya başka bir yöntemle oluşturduğunuz cep telefonuna aktar, sadece bunun hafızasına kaydetmen gerekiyorve ardından bir dosya gezgini kullanarak çalıştırın.

İşin bittiğinde, dijital sertifikanız akıllı telefona doğru şekilde yüklenmiş olacaktırVe herhangi bir tür yönetim yapmadan önce kamuya açık varlık ve organları belirlemek istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Android’de dijital sertifikaları kullanma

Dijital sertifikayı Android mobil cihazınıza yüklemek yalnızca ilk işlemdir. O zaman zamanı seni tanımlamak için kullan yönetimlerde.

Bunu yapmak için, bir dahaki sefere bir kamu kuruluşuna gitmeniz gerektiğinde, sadece “Dijital Sertifika ile Tanımla” seçeneğini seçin –veya benzeri–Bir pop-up penceresi verir nasıl göründüğünü ve otomatik göreceksiniz yüklü sertifikalardan birini seçin –birkaç tane varsa–.

sadece zorundasın kendi sertifikanı seç“Kabul Et”e dokunun ve otomatik olarak tanımlanacaksınız ve örneğin cep telefonunuzdan Gelir Vergisi Beyannamesi gönderme gibi prosedürleri gerçekleştirmeye hazır olacaksınız.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

 • realme Buds Air 2, analiz: tüm cepler için gürültü engelleme
 • Samsung Galaxy A52 5G incelemesi: çok daha az parayla üst düzey bir deneyim
 • realme 8 Pro incelemesi: 108MP kamerasıyla fotoğrafçılık çıtasını yükseltiyor
 • OnePlus 9 Pro incelemesi: Hasselblad, neredeyse mükemmel bir akıllı telefona son dokunuşu yapıyor
 • OnePlus 9, analiz: küçük kardeşe bahse girmek için her zamankinden daha fazla neden
 • Huawei FreeBuds 4i, analiz: tasarım, ses ve pil, (neredeyse) mükemmel ekip
 • Samsung bir iPhone yapmak isteyince Samsung Galaxy Alpha, hatırlama
 • Sony Xperia 5 yorum: Farklı bir formatta tam akıllı telefon

Android’de dijital sertifika nasıl kurulur girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…