Android TV’yi Nintendo Switch’te test ettik: taşınabilir konsol, masaüstü ve Smart TV

Android TV, büyük miktarda içeriğe erişmenin farklı bir yolunu sunmak için gayri resmi olarak Nintendo Switch’e geldi. hem taşınabilir konsol modunda hem de Switch televizyon yuvasına takılıyken. Buna değer olup olmadığını bilmek ister misin? SwitchRoot’u Android 10 TV versiyonunda test ettik.

Nintendo Switch için Android 10’un en son sürümüyle geliştiriciler, Nvidia Shield TV için LineageOS’un geliştirilmesinden yararlanmak için arayüzü uyarladılar. Sonuç, sistemin yalnızca Kalkan’ın olanaklarını genişletmekle kalmayıp aynı zamanda televizyona mükemmel şekilde uyarlanmış kullanımına izin veren Nintendo konsoluna uyarlanmasıdır. Android uygulamaları, oyunlar, akış…hem taşınabilir konsol modunda hem de bağlantı istasyonunda. Ve test ettik.

Nintendo Switch, daha da çok yönlü bir konsol

Nintendo anahtarı android tv

Topluluk, konsolun zaten muazzam olan olanaklarını neredeyse sonsuza kadar genişletti. Ve çok yönlü mimarisi sayesinde Nintendo Switch birçok gelişmeye konu olmuştur. Linux, Android tablet formatında ve ayrıca Android TV özellikleriyle. Bu, SwitchRoot ekibinin, LineAgeOS’u Android 10 sürümüne başarıyla uyarladıktan sonra yakın zamanda başardığı şey.

Android TV'li televizyonlar: 700 Euro'dan daha ucuza bulabileceğimiz on bir model

Geliştiriciler, Nvidia Shield TV için LineageOS sürümünü aldı ve Nintendo Switch ile aynı SoC’yi paylaştığı gerçeğinden yararlanarak, yazılımı beklenenden çok daha iyi çalışacak şekilde uyarladılar. Merakın ötesinde harika bir çalışma olduğunu varsayar, yanıp sönmeyi garanti edecek kadar çekmeyebilir. Ancak daha önce denenmemiş bir şeyi yargılayamayacağınız için, olasılıkları kontrol etmek için Nintendo Switch’imizi bir test nesnesi olarak kullandık.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/4f/a9/33/600b031a4bd22f95f8/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/73/77/33/600b033f4bd22f95fe/original/los-11-mejores-juegos-gratis-para-nintendo-switch-bq.jpeg»}

Süreç, Nintendo tarafından kapsanmamaktadır ve belirli bir risk içermektedir. Anahtar bellek bileşenlerinin üzerine yazılmaz, evet, Android’in avantajlarına erişim sağlamak için sistemin bir ‘sömürüsü’ kullanılır. Hekate ve yukarıda bahsedilen SwitchRoot geliştirmesi sayesinde, Android 10’u tablet formatında veya taşınabilir konsolda bir televizyon arayüzü ile kullanmak mümkün. Evet kesinlikle, savunmasız olmalı (‘Mariko’ plakalarından önceki).

Nintendo anahtarı android tv

İşlem, gerekli tüm öğelerle birlikte (konsolu RCM moduna geçirmek için donanım kilidi hariç), XDA Developers’daki resmi Switchroot iş parçacığında mevcuttur. LineageOS Android TV ile seçeneği seçtik. Sistemi başlatma süreci biraz karmaşıktır, titizlikle takip edilmelidir ve mantıksal olarak konsola zarar verme riskinin yanı sıra, adımlardan herhangi biri değiştirilirse çalışmama riski de vardır. Testlerimiz altında, Android TV 64 GB micro SD bellek ve 64-bit ve Android 10 ‘tvmini GApps’ ile iyi çalıştı.Sabırlı olmalısınız.

Nintendo Switch’te Cyberpunk 2077? Stadia ile mümkün

Google Stadia sayesinde Nintendo Switch’te Cyberpunk 2077

Nintendo konsolunda Android TV’ye sahip olmak, büyük ekranı Smart TV’ye dönüştürmek için televizyon arayüzünü kullanmanıza olanak tanır. Bu, Switch’in anında Netflix, Spotify, Amazon Prime Video, HBO veya Google Stadia gibi uygulamaları almak için uygundur, Örneğin. SwitchRoot, hem dock’taki konsolla hem de taşınabilir modda akışa kapı açar.

Smart TV Box satın alma rehberi (2020): set üstü kutu ve 29 ila 219 Euro arasında 14 özellikli model nasıl seçilir

Nintendo Switch’in Android uygulamalarını ve oyunlarını desteklemesi, resmi olmayan bir gelişme olduğundan, uygulamaların anında çalıştığı anlamına gelmez, lisanslar ve DRMS ​​ile ilgili bazı aksilikler var (Widevine olarak). Netflix, örneğin içerik akışına izin vermez; Magisk ile düzeltilebilir olsa da.

Nintendo anahtarı android tv

Konsol, Switch denetleyicileri ile Android TV arayüzünün kontrolünü destekler, diğer denetleyicileri (Nvidia Shield denetleyicileri gibi) bağlamanıza izin verir ve ayrıca dokunmatik ekranla çalışır (ancak tüm uygulamalarda ve menülerde değil). Sistem, farklı yüklü uygulamaların kanallarını yükler, uzaktan kumandaları kullanarak tüm kartlar arasında hareket etmeye izin verir, JoyCon’lara işlevsel destek sunan oyunları (veya akış) çalıştırır ve genel olarak, geliştirme zorluğu göz önüne alındığında gerçekten iyi çalışır.

Nintendo anahtarı android tv

Nintendo Switch’i yuvasından çıkarırken aşırı tüketim ve biraz ısınma ile birlikte kararlılıkla ilgili sorunlarla karşılaştık. Bu dezavantajlar, Android TV gibi bir işletim sistemini göreve uygun olmayan bir donanıma uyarlamanın zorlukları göz önüne alındığında mantıklıdır. Daha ne, SwitchRoot sürekli geliştirilmektedir. Ve geliştiriciler, ilk hataların çoğunu düzeltmek için ilk OTA güncellemelerini (549 MB) zaten yayınladılar.

Göründüğünden daha faydalı olabilecek bir merak

Nintendo anahtarı android tv

SwitchRoot’un kırılma riski küçük olmasına rağmen (Android TV Switch’e değil micro SD’ye yüklenir), çünkü SwitchRoot’un konsolda kullanılmasını öneremiyoruz. her zaman makineye zarar veren sorunları tetikleyebilir. Ayrıca, Android TV’nin yeterince iyi çalışması için tüm süreçleri dengelemek (bir şeyler ters gittiğinde can sıkıcı olabilir) ve yeterince hızlı bir mikro SD karta sahip olmak önemlidir. Aksi takdirde, deneyim bir felaket olma eğilimindedir.

Nintendo Switch’teki Android TV bir merak, evet, ancak aynı zamanda muhtemelen konsola asla resmi olarak ulaşmayacak olan akışlı oyunların kapısını da açıyor.

Nintendo Switch’in yuvasıyla televizyona bağlandığında tamamen işlevsel bir Android TV haline gelmesinden çok memnunuz: bu sistemle kendi cihazımıza göre aşırı farklılıklar görmedik (1080p çözünürlük için yazık). Android uygulamalarına ve oyunlarına erişim, Switch için gözle görülür bir gelişmedir. Peki ya Google Stadia’nın potansiyeli, örneğin: konsolun Cyberpunk 2077’yi tereddüt etmeden başlatacağını kim bilebilirdi? Switch’te V’yi kontrol etmek bir zevkti.

– Haberler Android TV’yi Nintendo Switch’te test ettik: taşınabilir konsol, masaüstü ve Smart TV aslen yayınlandı Android Ivan Linares tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…