Artık Microsoft Teams ayrıca Walkie Talkie olarak da çalışıyor

Android için Teams, acil durumları aramayı engelleyen hatayı çözer

XDA Developers’ın eski genel yayın yönetmeni Mishaal Rahman, kısa süre önce Android için Microsoft Teams uygulamasında bir hata keşfetti. bazı kullanıcıların acil durum numarasını aramasını engellemişti (ABD’de 911 veya İspanya’da 112). Şimdi öyle görünüyor ki Microsoft’un bu kadar önemli bir hata için zaten hazır bir çözümü var.

Microsoft Teams bir güncelleme yayınladı

Bu hata, dediğimiz gibi kullanıcının ülkesinin acil telefon numarasına ulaşmasına izin vermemiş, aramayı arka planda felç ve telefon kilitli bırakmak.

Bu sorun yalnızca kullanıcılar Teams hesaplarıyla oturum açmadıysa göründü bu tür aramalar yapmaya çalışırken. Tek geçici çözüm, uygulamayı yeniden başlatmaktı, ancak bildiğimiz gibi, acil durumlarda her saniye önemlidir ve sonuç için belirleyici olabilir.

Android Polis portalı bildirdi Microsoft, güncellemeyi zaten yayınladı bu hatayı düzeltebilir. Google da varlığını doğruladı ancak bunun yalnızca “sınırlı bir dizi koşul altında” gerçekleştiğini açıklığa kavuşturur. Teams uygulaması ve Android arasında “istenmeyen bir etkileşim” gibi görünüyor. “Büyük G” şirketi şunu vaat ediyor: 4 Ocak’ta bir yama yayınlayacak bu da sizin tarafınızdaki hatayı düzeltecektir.