Microsoft Teams, iOS ve Android'e yeni özellikler ekliyor

Android için Microsoft Teams artık bulanık arka planı kullanmanıza izin veriyor

Uygulama Android’de Microsoft Teams nihayet, toplantılar için arka planı bulanıklaştırma yeteneğini piyasaya sürdü. Bu hafta şirket, UserVoice forumunda popüler özelliğin Android cihazlara geldiğini doğruladı.

Android’deki Microsoft Teams toplantıları sonunda bulanık bir arka plana sahip olacak

Arka plan bulanıklaştırma efekti şunları kullanır: yapay zeka ana odak noktası olarak kalırken ekip toplantıları sırasında kullanıcının etrafındaki her şeyi gizlemek. Uzaktan çalışanlar, özellikle de çalışmak isteyenler için harika bir araçtır. biraz mahremiyetini koru diğer aile üyeleriyle yer paylaşırken. Kullanıcılar, toplantıya başlamadan önce veya devam eden konuşma sırasında etkinleştirebilir.

Şirket, yeni işlevin ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda ayrıntı vermedi. Ve Microsoft 365 yol haritası bu özelliği henüz listelemedi. Ancak, şirketin yol haritası şunu gösteriyor: Bu ay içinde piyasaya sürülmesi planlanan bazı özellikler. Diğerleri arasında Android için satır içi mesaj çevirisi, Birlikte Modu desteği ve daha fazlası bulunur.

Arka plan bulanıklığı özelliği, uygulamanın Android’de kullanılabilirliğini önemli ölçüde artıracaktır. Özellikle masaüstü kapasitesine büyük ölçüde güvenen kişiler için. hakkında bir kelime yok özelliğin Microsoft Teams’in Linux sürümüne ne zaman geçeceği. Ancak şüpheye düştüğünüzde, her zaman olduğu gibi ihtiyaçlarınızı Microsoft Teams UserVoice’da ifade etmenizi öneririz.