Android cep telefonunuzun muhtemelen unuttuğunuz 7 işlevi

Android için hileler, bize izin verdikleri için en sevdiğimiz bölümlerden biridir. gizli işlevleri bilmek bu işletim sistemini gerçek bir profesyonel gibi ele alabiliriz.

Onlar hakkında defalarca konuştuk, örneğin, kullanabileceğiniz en kullanışlı Android numaralarını tavsiye ettik. Ancak, bazı püf noktaları keşfetmek bir şeydir ve başka bir şey daha sonra bunları kullanabileceğinizi hatırlamaktır..

İlk bakışta çok ilginç görünen yeni işlevleri keşfetmek de bizim başımıza geldi, ancak bu onları şu anda etkinleştirmezsek çabucak unutuyoruz.

Bu nedenle, bu yazıda sizinle konuşmak istiyoruz Android cep telefonunuzun muhtemelen unuttuğunuz 7 işlevi böylece, şimdi evet, onlardan en iyi şekilde yararlanırsınız.

Muhtemelen çoktan unutmuş olduğunuz bu işlevlerle Android cep telefonunuza hükmedin.

Daha fazla bilgi: Android’inizin ilk günkü gibi çalışmasını sağlayacak 5 ipucu

Dikkat dağıtmayan Dijital Denge modu

Digital Wellbeing, Google tarafından geliştirilen bir dizi araçtır. cep telefonu ile ilişkinizi geliştirin. Yalnızca Pixels’e entegre bir uygulama olarak başladı, ancak 2019’un sonundan beri tüm Android cihazlar için zorunlu hale geldi.

Mobil ayarlarınızdan erişebileceğiniz bir uygulama olan Digital Wellbeing, uygulamalar tarafından dikkatiniz dağılmadan bir göreve tam olarak konsantre olmanızı sağlayan çok ilginç bir moda sahip. Hakkında dikkat dağıtıcı ücretsiz modtemelde adanmış sizi en çok eğlendiren uygulamaları duraklatın ve bildirimlerini gizleyin.

Cep telefonu sizi rahatsız etmeden bir konsantrasyon zamanına ihtiyacınız varsa, dikkat dağıtmayan modu aç şu adımları izleyerek:

 1. Telefon ayarlarına girin.

 2. bölüme tıklayın “Dijital Sağlık”.

 3. Katılmak “Dikkat Dağıtma Modu Yok”.

 4. uygulamaları seçin duraklatmak istediğinizi, yani dikkatinizi dağıtanları.

 5. Tıklamak “Bir program belirleyin” Bu modun otomatik olarak etkinleştirileceği bir zaman ayarlamak için.

 6. Dikkat Dağıtan Serbest modunu ayarlamayı bitirdiğinizde, “Şimdi etkinleştir”e tıklayın sizi en çok eğlendiren uygulamaları duraklatmaya başlamak ve bildirimlerini gizlemek için.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Uygulamaları ekrana sabitleyin

Android için bir başka çok kullanışlı işlev, ekranda bir uygulamayı düzeltmek için kullanılan işlevdir. Bu nedenle, telefonu başka birine belirli bir uygulamayı göstermesi için bırakacaksanız, bunun olduğundan emin olacaksınız. terminal içeriğinin geri kalanına erişemez. Kısacası, gizliliğinizi korumak için çok ilginç bir yöntem, çünkü o sabit ekrandan çıkmak için telefonun kilidini açan kişi olmanız gerekecek.

Uygulamaları ekrana nasıl sabitleyebileceğinizi açıklamadan önce, bu bilinmeyen aracın yalnızca şuna sahip olduğunuzda çalıştığını açıklamalıyız. gezinme düğmeleri etkinleştirildi, hareketle gezinme ile değil. Ayrıca, işlevi bu şekilde etkinleştirmeden önce, “Ekranı sabitle” aracını etkinleştirin.

Endişelenme, çünkü bu çok basit bir işlemdir. adım adım açıklıyoruz:

 1. Telefon ayarlarına girin.

 2. bölüme tıklayın “Güvenlik ve ekran kilidi”.

 3. Aşağı kaydırın ve girin “Ekranı düzelt”.

 4. Kutuyu sağa kaydırarak işlevi etkinleştirin.

 5. menüsüne erişin son açılan sayfalar.

 6. Sabitlemek istediğiniz uygulamada parmağınızı basılı tutun.

 7. Görüntülenen seçenekler menüsünde, “Ayarla”yı seçin işte bu kadar, uygulama zaten ekranda sabitlenmiş olacak. Çıkmak için aynı anda basmalısınız. Geri ve Son Uygulamalar düğmeleri.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için tek parmakla yakınlaştırma

Kullanabileceğiniz başka bir çok basit numara web tarayıcısı, harita ve resim galerisi uygulamaları -Google Fotoğraflar hariç- tek parmakla yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapmanızı sağlayandır.

Doğru, bu tür uygulamalar içindeyse ekrana hızlı bir şekilde iki kez dokunun ve kaydırın yukarı hareket etmek ekranın görünümünü azaltır. Aksine iki kez basıp aşağı kaydırırsanız görüntüyü büyütürsünüz. Bu sayede tek parmağınızla en rahat şekilde yakınlaştırma yapabilirsiniz. Bir uygulamanın bu numarayı destekleyip desteklemediğini bilmiyorsanız, uygulama içinde test etmek ve gizemi çözmek kadar kolaydır.

Daha fazla bilgi: Üretkenliğinizi artırın: Google’da .new yazarak yapabileceğiniz her şey

Gizliliğinizi korumak için misafir modu

ile gizliliğinizi koruyun telefonunu başkasına ödünç ver kullanıcının uygulamalarını indirebileceği yeni bir alan açan Misafir modunu kullanmak da mümkündür. kendi ayarlarınızı yapın. Aynı zamanda Android için en az bilinenlerden biri olan bu işlev, WhatsApp konuşmalarınızın veya galeri resimlerinizin gözetlenmesinden korkmadan terminalinizi ödünç vermenizi sağlar.

Android’inizin Misafir moduna girmek için tabletiniz de olabilir, şu prosedürü izleyin:

 1. Android cihazınızın ayarlarına gidin.

 2. Bölüme erişin “Sistem”.

 3. Tıklamak “Birden Çok Kullanıcı”.

 4. “Misafir” seçeneğini seçin ve tasarımı değiştirebileceğiniz, uygulamaları yükleyebileceğiniz ve kısacası diğer kullanıcıda yaptığınızın aynısını yapabileceğiniz o moda otomatik olarak geçeceksiniz. Profilinize geri dönmek için tekrar “Çeşitli kullanıcılar”a erişmeniz ve misafir modunu kaldır.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Uygulama kısayolları

Android’inizde yüklü olan uygulamalar en seçkin işlevlerine kısayollar. Örneğin, YouTube uygulaması simgesi sizi doğrudan Arama, Abonelikler veya Keşfet bölümlerine götürebilir; Telegram ile en sık yapılan konuşmalara erişebilirsiniz ve Instagram size kameraya, yeni yayına, etkinlik akışına veya doğrudan mesajlara doğrudan erişim sağlar.

Bu kısayolları bulmak için uygulamalar menüsüne erişmeniz ve birkaç saniye basın seni ilgilendireninde. Bu, bahsettiğimiz bu kısayolları da içeren bir seçenekler menüsü gösterecektir. Sizi bazı örneklerle baş başa bırakıyoruz.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Uygulamalar arasında hızlı geçiş

Android cihazlarda, menüyü açmak zorunda kalmadan yeni uygulamalar arasında hızla geçiş yapabileceğiniz bir kısayol vardır. Bir uygulamanın içindeyken ve önceden açık olan uygulamaya geri dönmek istediğinizde, hızlıca kaydırın aşağıdan yukarıya ve sağa.

Az önce bıraktığınız uygulamayı açmak istiyorsanız, tam tersi işlemi yapın, yani parmağınızı aşağıdan yukarıya ve sola hızlıca kaydırın. Kısacası, bu basit hareketler aşağıdakiler için çok yararlıdır: uygulamalar arasında bir saniyede geçiş yapın uygulamalar menüsüne veya son açılan menüye gitmek zorunda kalmadan.

otomatik altyazılar

Bilinmeyen olduğu kadar yararlı olan bir fonksiyonla bitiriyoruz. görsel-işitsel içeriğe otomatik altyazı ekleme Android telefonunuzda veya tabletinizde oynadığınız Adını tahmin etmek çok zor değil, İngilizce Google’ın Canlı Altyazı dediği “Otomatik altyazılar”.

Bu aracın özellikle yaptığı şey, cihazınızın hem ses hem de video olarak yakaladığı sesleri algılamak ve altyazıları otomatik olarak oluşturmaktır. İnternet bağlantısına ihtiyaç duymaz ve kullanıcının gizliliğini korur, çünkü oluşturulan altyazıları saklamaz. Android’inizde otomatik altyazıları etkinleştirmek için şu prosedürü izleyin:

 1. Terminal ayarlarını girin.

 2. Tıklamak “Sistem” ve sonra “Ulaşılabilirlik”.

 3. Aşağı kaydırın ve seçeneğe tıklayın “Otomatik altyazı” veya “Anında Altyazılar”.

 4. Google aracının çalışmaya başlaması için “Otomatik altyazılar” kutusunu işaretleyin. İşlemini aşağıdakiler gibi çeşitli seçeneklerle yapılandırabilirsiniz. “Sesli komutları göster” ve “Küfür kelimelerini gizle”.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Şu anda ve ne yazık ki, Android’in otomatik altyazıları onlar sadece ingilizce olarak mevcuttur. Örneğin, bu dili öğrenmek için bunları kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, terminalinizde bu işlevin etkinleştirilmesinin daha fazla pil kullanacağını hesaba katmalısınız.

Ve muhtemelen unuttuğunuz Android özelliklerini hatırlatmamız için bu kadar. Bir önceki seferi beğenmeyip görmezden gelme, tüm avantajlarınızı şimdi kullanın Bu harika işletim sisteminden en iyi şekilde yararlanmak için.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Android cep telefonunuzun muhtemelen unuttuğunuz giriş 7 işlevi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…

Tabla de contenidos