Android 12’nin yeni yerel tema motoruna ilk bakış

Android 12 zaten aramızdave son günlerde sistemin yeni sürümünün getirdiği yeni özellikleri test ediyoruz. Ancak, platformun son taksitindeki en önemli değişikliklerden bazıları Geliştirici Önizlemesinde henüz mevcut değil.

Bu, bir süre önce görebildiğimiz ve muhtemelen gelecekteki önizleme sürümlerinden birine kadar hazır olmayacak olan sisteme entegre edilmiş yeni yerel tema motoru durumudur.

Ancak, portaldan bir sızıntı sayesinde XDA-Geliştiriciler mümkün oldu Bu tema sisteminin nasıl çalıştığına dair ilk önizlemeye bakın.

Resimlerdeki Android 12 özel temalarından biri.

Renkler duvar kağıdından otomatik olarak çekilecektir.

Zaten bildiğimiz gibi, yeni tema motoru çalışacak kullanıcı tarafından cihazında ayarlanan duvar kağıdının birincil, ikincil ve vurgu renklerini almak. Bunu yapmak için WallpaperColors API kullanılacaktır.

Daha fazla bilgi: Android 12’ye güncellenecek cep telefonları ve ne zaman yapacakları

Bu şekilde, sistem mümkün olacak arka planın ana renklerine göre özel bir tema oluşturun. Temaların çalışmasını sağlamak için tersine mühendislik teknikleri uygulandıktan sonra alınan ekran görüntülerinde de görüldüğü gibi, herhangi bir farklı renkte temalar oluşturmanıza izin verecek en çok yönlü sistem.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Duvar kağıdı setine bağlı olarak, tema sistemi – dahili olarak “Monet” olarak bilinir – işletim sisteminin farklı öğelerinin görünümünü değiştirir; bildirim paneli ve hızlı ayarlarayarlar uygulaması veya kilit ekranı.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Buna ek olarak, izin veren bir seçeneği etkinleştirmek mümkün olmuştur. sistem kilit ekranını değiştir Android 12’de bulunan yeni saat türlerinden biriyle.

Şu anda, cihazlarına Android 12 yüklemiş olan kullanıcılar için bu işlev etkin değildir. Ancak özelliğin geliştirilmesi, gelecekteki önizleme sürümlerinden birinde gün ışığına çıkacak kadar gelişmiş görünüyor veya betalar Android 12’den.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Android 12’nin yeni yerel tema motoruna ilk bakış, ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…