Android 12’nin 5 ana yeniliği

Android 12 beraberinde getiriyor hem tasarım düzeyinde hem de işlevsel düzeyde büyük değişiklikler. Android’in başarısı, geniş çok yönlülüğüne ve kişiselleştirme kapasitesine dayanmaktadır. Burada, çıkış tarihinin ötesinde, Android 12’nin ana yenilikleri, değişiklikleri ve piyasaya sürülecek yeni özellikleri göreceğiz.

Ve öncekiler gibi, android 12 çok sayıda kullanıcının bu işletim sistemini destekleyen cihazları diğerlerinden önce tercih etmeye devam ettiğini gösterir. Google geliştiricileri, her yeni sürümde halkın beklentilerini karşılayabileceklerini kanıtlamayı başardılar.

Yeni sürüm şu anda yalnızca geliştiriciler için mevcut olsa da, bugün size platformun 5 ana yeni özelliğini getiriyoruz. Böylece, Ağustos ayında gerçekleşebilecek olan, cihazınıza yükleme zamanı geldiğinde bu güncelleme hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Tasarım değişikliği

Tasarım teması, diğer işletim sistemlerinden farklı olarak Android’in güçlü noktalarından biri olmuştur. geniş özelleştirme yelpazesi. Şu anda, Google’ın Materyal Tasarımı hattının şemalarına hala saygı duyulmasına rağmen, oldukça çekici bazı yeni unsurlar eklenmiştir.

Android 12’nin yeni görünümü şimdi çağrıldı Malzeme Siz. Bu tasarım stili beraberinde yeni renk temaları, yeni simgeler, yeni widget’lar ve daha fazla sistem öğesi getiriyor. Ayrıca sistemin duvar kağıdınızla eşleşmesi için bir renk paleti oluşturmanıza olanak sağlayacağı biliniyor.

Android 12: Yeni arayüz

Tasarım, tanımladığımız gibi, bu işletim sisteminin arayüzünün özellikleriyle de yakından bağlantılı olacaktır.

İle Malzeme Siz belirli işlevlere erişimi optimize eden yeni tasarımlar uygulandı. Bildirim ekranı, hızlı ayarlar, güç menüsü, diğer işlevlerin yanı sıra en büyük değişikliklere uğrayanlardan bazıları.

Ayrıca, Android 12 artık yeni bir güvenlik panelibelirli uygulamalara hangi izinlerin verildiğini bilmemizi sağlar.

Öte yandan, diğer yeni özellikler, uygulamalarımız tarafından kamera ve mikrofonumuza erişimle ilgili sistem uyarıları ile ilgilidir. Bu, hangi uygulamalara erişmek istediğimizi ve hangilerini istemediğimize karar vermemizi sağlayacaktır.

Ayrıca yeni sistem animasyonları da çok konuşuldu. Google tarafından açıklandığı gibi, bunlar daha mütevazı animasyonlar, ancak çok dinamik ve çekici.

Android 12’nin yeni özellikleri

Bu güncellemenin getirdiği yeni işlevlerden biri şu şekilde vaftiz edildi: Uygulama Çiftleri. Sızıntılara göre, bu harika özelliğin iki uygulamayı aynı anda açabilmeleri için sabitlemenize izin vereceği söyleniyor.

Bu sayede her seferinde bölünmüş ekranı kullanmak zorunda kalmazsınız. Örneğin, YouTube ve Twitter’ı aynı anda açmak istediğinizde bu işlev çok kullanışlıdır.

Yeni Resim içinde Resim veya PiP modu, bazı önemli optimizasyonları da beraberinde getiriyor. Bu nedenle, şimdi yapabiliriz WhatsApp gibi bir uygulamadan video izlemeye devam edinörneğin, diğer faaliyetleri yaparken.

Android 12 ayrıca Game Manager adlı yeni bir oyun moduyla birlikte geliyor. Temel olarak, oyun oynarken uygulamaların cep telefonumuzun ayarlarına kolayca erişmesine yardımcı olacak bir gelişmedir.

Android 12 performansı ve güvenliği

Açıklandığı gibi, Android 12 işletim sistemi de önemli performans optimizasyonları ile birlikte geliyor. Bu optimizasyonlar vaat ediyor cep telefonlarımızın CPU yükünü azaltınişlemci çekirdeklerinin normalden %15’e kadar daha az çalışmasını sağlar.

Sistemin merkezi servislerinin yürütme sürelerinin optimizasyonu bu yeniliğin ana nedenidir.

Güvenlik alanında her şey bu güncellemenin sistemimizde bir nevi Güvenlik Duvarı bulundurmamızı sağlayacağını gösteriyor. Ayrıca daha önce de belirttiğimiz gibi kullanıcı, uygulamalara verilen izinler konusunda çok daha fazla müdahil olma imkanına sahip olacaktır.

android 12 şu anda üçüncü geliştirici önizleme sürümünde. Her şey olması gerektiği gibi giderse, bu 2021’in Ağustos ayı boyunca nihai halka ulaşmaya başlayacak ve size hangi cep telefonlarının Android 12’ye güncellenebileceğini ve Google mobil işletim sisteminin bu sürümünün nasıl indirileceğini zaten söyleyeceğiz. .