Android 12’deki yenilikler ortaya çıktı: yeni tasarım, tek elle kullanım modu ve daha fazlası

her geçen gün biraz daha netleşiyor android 12 İşletim sisteminin yakın tarihindeki en büyük güncellemelerden biri olacak. Android 12 önizleme sürümünün çıkmasını beklemek için günler kala, işletim sistemine yapılacak bir sonraki büyük güncellemeyle ilgili oldukça fazla bilgi toplayabildik.

Ama şimdi bir büyük filtreleme ne olacağını bize ilk elden gösterir. Android 12’nin ana yenilikleri.

Google'ın işletim sisteminin yeni versiyonu Android 12

Android 12, işletim sisteminin bir sonraki büyük güncellemesidir.

“Malzeme SONRAKİ”, işletim sisteminin tasarımındaki evrim

Birkaç gün önce, sistemin yeni sürümüyle birlikte gelecek olan platformun tasarımıyla ilgili değişiklikleri temsil eden bir dizi Android 12 ekran görüntüsü gördük.

Artık bu ekran görüntülerinin Google’ın dahili olarak adlandırdığı şeye karşılık geldiğini biliyoruz. “SONRAKİ Malzemeye giden yol”Bu da bizi şirketin bir adım ileriye atmayı planladığına inandırıyor. platformun fiziksel yönü estetik çizgilerinin bir güncellemesi ile.

Biz bilmiyoruz somut değişiklikler ile gelecekleri Malzeme SONRAKİsızdırılan en son veriler, Google’ın bildirimler, kilit ekranı veya her zaman açık ekran modu gibi özellikleri yenileyin.

Bir cep telefonunda Android 12 ekran görüntülerinin duvar kağıdı

Yeni Android 12 kullanıcı arayüzü böyle görünecek.

“Geliştirmedeki değişikliklerden bazıları, Her Zaman Ekranda bildirim simgelerinin artık yeni düzende ortalanmamaları için değiştirilmesini, saat görünümünü ve akıllı alanın üstte hizalanacak şekilde değiştirilmesini, kapat düğmesinin alt oturumdan ve sahip bilgisinden taşınmasını içeriyor. tuş kilidi görünümü yerine kilit ekranının altında ve kilit ekranında dönen metne Pixel’in Şimdi Yürütülüyor metnini ekleyerek”

Onlardan da bahsedilir nokta deseni ile cihazın kilit açma modunun tasarımındaki değişikliklerveya kilit ekranının bir bölümüne cihaz kontrollerinin dahil edilmesi.

Tüm bunlara ek olarak, zaten haftalar önce adını duyduğumuz tema motorundan tekrar bahsediliyor ve bu, işletim sisteminin özelleştirme kapasitesini başka bir boyuta taşıyabilir.

Balon sohbet iyileştirmeleri

Android 11 ile, yüzen baloncuklarda bildirimler ve konuşmalar geliştirmede birkaç yıl sonra. Ne yazık ki, uygulama umulduğu kadar parlak değildi.

Ve Google’ın bu öğeyi Android 12 ile nasıl geliştirmeyi planladığı net olmasa da, en azından şu şekilde doğrulanmış görünüyor: animasyonlar yeniden tasarlandı daha akıcı ve sezgisel bir deneyim sunmak için.

“Akıllı” döndürme modu ve “tek elle” mod

Birkaç yıldır Android, ekran içeriğini manuel olarak döndür otomatik ekran döndürmeyi devre dışı bırakmış olsak bile, sistem cep telefonunu döndürdüğümüzü algıladığında.

Ancak her şey Google’ın daha ileri gitmek istediğini gösteriyor ve 9to5GoogleAndroid 12’de cihaz, kullanıcının kamerasının konumunu belirleyin ve ekran içeriğini döndürün yüzün açısına göre değişir.

Samsung cep telefonunda tek elle kullanım

Samsung cep telefonunda “tek el” modu.

Ayrıca, cihazlarla kullanılabilirliği iyileştirmeyi amaçlayan tek değişiklik bu olmayacak. Ve keşfedildi ki, yıllarca bekledikten sonra, Android 12 sonunda “tek elle kullanım modu” sunacaktı cihazların kullanımını kolaylaştırmak.

Oyun modu ve “Resim içinde Resim” iyileştirmeleri

Sonunda bulundu ki Android 12, sistemin yerel Resim içinde Resim modunda iyileştirmeler sunacakuygulamaları kullanmaya devam ederken içeriği küçük kayan pencerelerde oynatmanıza izin verir.

Bu anlamda bir ihtimalden söz ediliyor. kayan mod pencerelerini yeniden boyutlandır piP çok daha basit bir şekildeseçeneğinin yanı sıra yüzen pencereleri gizle bir jest ile ve onlara tekrar hızlı bir şekilde erişebilmek.

Buna şunu düşündüren kanıtlar da eklenmelidir. Android 12 bir “oyun modu” içerecek bazı cihaz üreticilerinin özelleştirme katmanlarında gördüğümüze benzer. Bu mod, aşağıdaki gibi yönleri yönetir: parlaklık seviyesi, otomatik döndürme veya rahatsız etme modu bir oyun çalışırken.

Android 12 şeker adı Snow Cone olurdu

Yukarıda görülenlerin hepsi Android 12 haberleri bu, bir şekilde, zaten doğrulanmış gibi görünüyor. Ancak sistemin yeni versiyonu hakkında bildiğimiz tek şey bu değil.

Ve XDA’da, Google’ın işletim sisteminin yeni sürümlerini adlandırmak için artık tatlı veya tatlı adlarını kullanmasa da, her taksiti belirtmek için bu terminolojiyi dahili olarak kullanmaya devam ettiğini keşfettiler.

Yani biliyoruz ki Android 12 “Kar Konisi” olacak, Android 11’in “Red Velvet Cake” olması gibi. Google’ın bu sefer bizi bir tür sürprizle şaşırtıp şaşırtmadığını görene kadar beklememiz gerekecek. Paskalya yumurtası yeni android sürümünün tatlı adına göre.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Android 12’deki yenilikler ortaya çıktı: yeni tasarım, tek elle kullanım modu ve daha fazlası ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…