Android 12’de WiFi anahtarınızı yakındaki diğer telefonlarla uzaktan nasıl paylaşabilirsiniz?

Android 12, geliştiriciler için ilk sürümünde zaten burada ve yavaş yavaş birleştirecek her şeyi biliyoruznihayet Ağustos ayında tüm izleyiciler için kesin olarak yayınlandığında, atılmaz veya park edilmiş işlevler yoksa.

Güvenliği, farklı ses ve video formatlarıyla uyumluluğu artıracağını ve hatta güncellemeye izin vereceğini zaten biliyoruz. Çalışma süresi Google Play’den SANAT. Ama aynı zamanda içerir WiFi’mizin anahtarını paylaşmanın çok daha basit bir yolu diğer kullanıcılarla. Bunu WiFi paylaşım işlevini ‘Nearby Share’ ile birleştirerek yaptı ve nasıl yapılacağını açıklıyoruz.

WiFi anahtarı ‘Yakında’ ile uzaktan nasıl paylaşılır

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/1a/29/82/602e9dd04bd22f1967/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/77/a4/12/602ea0d13bef0779f3/orijinal/android-12-1.jpeg»}

Android, bir QR kodu aracılığıyla bir WiFi anahtarını diğer kullanıcılarla paylaşabilmek için zaten oldukça basit bir işleve sahipti, örneğin Android 11’de daha önce gördüğümüz bir şey. anahtarımızı kablosuz olarak paylaşın.

Android 12 Önizleme'yi test ettik: estetikte dikkate değer iyileştirmelerle özelleştirmede büyük bir adım

Anahtarımızı bize yakın olan başka bir kullanıcıya gönderiyoruz. ‘NearbyShare’ aracılığıyla, Google ekosisteminde iOS Airdrop’a eşdeğer görünen Android özelliği. Android 12, bu işlevi içerir ve WiFi anahtarının paylaşımını çok daha kolay hale getirir. Artık “Bana WiFI’nizin şifresini söyleyebilir misiniz?” Aileniz ve arkadaşlarınızın eve geldiklerinde size söyledikleri. Şimdi gönder ve hepsi bu.

WiFi anahtarını kablosuz olarak paylaşma Android 12’de WiFi anahtarını ‘Nearby’ ile kablosuz olarak paylaşma

Uygulamaya bu işlevle bağlantı kurma izni verdiğimiz kısım da dahil olmak üzere, WiFi anahtarını ‘Yakındaki Paylaşım’ ile nasıl paylaşacağınızı anlatıyoruz. Zaten etkinleştirdiyseniz, bu küçük ara adımı atlayabilirsiniz. Bunu yapmak için süreç aşağıdaki gibidir:

  • açıyoruz’Ayarlar‘ Android 12 yüklü cep telefonumuzun ‘Network’ bölümüne gidiyoruz ve ‘Wifi’.
  • İçeri girdikten sonra üzerine tıklayın sağ ok bağlı olduğumuz WiFi’mizin adında görünen.
  • Artık ‘Unut’ veya ‘Bağlantıyı Kes’ gibi butonlarla WiFI seçenekleri önümüzde olacak. Ve orada görünecekPaylaş’ küçük bir QR kodu simgesiyle. giriyoruz.
  • Şimdi Android 11’de gördüğümüz gibi WiFI’mızı diğer kullanıcılarla paylaşmak için QR kodunu göreceğiz, ancak kodun hemen altında ‘adlı yeni bir düğmemiz var.Yakında’. basıyoruz.
  • Telefonlar bizden etkinleştirmemizi isteyecek ‘Yakındakilerle Paylaş’ WiFi anahtarını yakındaki diğer cihazlara göndermemize izin vermek için. Kabul ediyoruz.
  • Bu yapıldıktan sonra (veya daha önce ‘Yakında’ ile bağlantı kurduysak) telefonumuz diğer telefonları aramaya başlayacak ‘Yakında’ seçeneği mevcut olan yakınlarda.
  • basitçe anahtarı göndermek istediğimiz telefonu seçiyoruz WiFi’miz ve hepsi bu, alıcı telefon anahtarı otomatik olarak saklayacak ve WiFi’ye sorunsuz bir şekilde bağlanabilecek.

– Haberler Android 12’de WiFi anahtarınızı yakındaki diğer telefonlarla uzaktan nasıl paylaşabilirsiniz? aslen yayınlandı Android Samuel Fernandez tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…