Android 12’de tek el modunu nasıl etkinleştireceğinizi keşfedin

Android 12’nin ikinci geliştirici önizlemesi çıktı ve beraberinde birkaç heyecan verici yeni özellik getiriyor. İşletim sisteminin kararlı sürümü çıkmadan önce Google’ın yapmaya çalıştığı sabit renk ve tema yeniden tasarımlarına ek olarak, çokça faydalanabileceğiniz tek el modu da içeriyor. Aynı nedenden dolayı, bugün açıklayacağız android 12’de tek el modu nasıl etkinleştirilir.

Daha fazla bilgi: Android 12’nin şimdiye kadarki en iyi özellikleri

Uzun zamandır gelmeye başlayan işlev, artık Android 12 cep telefonlarında yerel olarak etkinleştirilebiliyor. denemek ister misin? Ardından, Android 12 Developer Preview 2 ile ilgili bu makaleye bir göz atın ve akıllı telefonunuzun uyumlu telefonlar listesinde olup olmadığını kontrol edin.

Tek el modu Android 12

Android’de tek el modu nedir

Tek elle kullanım modu, Android’inizin ekranını, arayüzünün artık fiziksel ekranın 6 inçini kaplamaması ve sanal bir 4 inçlik ekranın görüntülenmesi için küçültmenize olanak tanır. Senin işlevin nedir? Akıllı telefon kullanımını tek elle daha rahat hale getirin.

Herkes bilmese de, tek el modu birkaç özelleştirme katmanında bulunan bir özellik Samsung, Xiaomi, Huawei, Motorola ve Asus gibi üreticilerden. Ancak, Android 12’ye kadar Google’ın mobil işletim sisteminin yerel bir özelliği haline gelmemişti.

Android 12’de modu elle etkinleştirme adımları

Bu özellik Android 12 Developer Preview 2’de mevcut olsa da, varsayılan olarak kapalı. Cep telefonunuzda etkinleştirmek ve test etmek için aşağıda belirteceğimiz adımları izlemelisiniz.

tek el modunu etkinleştir

Android 12’de tek elle modunu etkinleştirin

tek el hareketleri

Tek el modunda Android 12’deki hareketler

  • sonra etkinleştir Tek el modunu kullanın.

Hareket ayarlarında şunları yapabilirsiniz: birkaç tek el modu seçeneğini özelleştirin. Birincisi, bir uygulamadan her çıktığınızda ekranı tam boyuta döndürecek olan uygulama anahtarından çıkıştır. TimeOut olarak adlandırılan ikincisi, tek elle kullanım modunun sonlandırılması ve mobil ekranınızın tam boyuta döndürülmesi için süreyi ayarlamanıza olanak tanır.

anladın mı Android 12’de tek el modunu etkinleştirmek çocuk oyuncağı! Bu adımları izledikten sonra, birkaç saniye içinde etkinleştirilecek.

Android 12’de tek el modu bu şekilde kullanılıyor

Etkinleştirdikten sonra, tek elle mod, ekranın alt kısmına yakın bir yere kaydırılarak etkinleştirilir. Bunu yaptığınızda ekran dikey olarak küçülür ve çıkmak istiyorsanız küçültülmüş ekranın üst kısmına dokunmanız yeterlidir.

tek el modu android 12

Dikey ve yatay olarak küçülen özelleştirme katmanlarının aksine, şimdiye kadar google tek el modu yalnızca dikey olarak kullanılabilir. Ancak, Android’in kararlı sürümü gelmeden önce bunun iyileştirileceği veya değiştirileceği ihtimali göz ardı edilmedi.

Daha fazla bilgi: Uyumlu bir cep telefonuna Android 12 nasıl yüklenir

Google’ın işletim sisteminin en son sürümü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Android 12’nin tüm yeni özelliklerini gösteren bu makaleye bir göz atın. Şaşıracaksınız!

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Android 12’de tek elle modunun nasıl etkinleştirileceğini keşfedin yazısı ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…