Android 12’de acil durum modu, güç düğmesine beş kez basılarak etkinleştirilir

Android cep telefonları, her zaman olduğu gibi, her üretici bunu biraz kendi yöntemiyle yapsa da, yıllardır acil durum bilgileri ekleme seçeneğine sahiptir. İlk Android 12 Geliştirici Önizlemesi, en azından, birçok katmanda nasıl çalıştığına dair acil durum çağrısını çağırmanın yolunu birleştiriyor: güç düğmesine beş hızlı dokunuş.

Hepsinden iyisi, cep telefonunun hangi telefon numarasını otomatik olarak aramasını istediğinizi seçeneklerinde yapılandırabilmenin yanı sıra, işlevin varsayılan olarak etkinleştirilmesidir. Saf Android’in önceki sürümlerine göre acil aramayı etkinleştirmenin çok daha hızlı bir yoludur.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/1a/29/82/602e9dd04bd22f1967/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/77/a4/12/602ea0d13bef0779f3/orijinal/android-12-1.jpeg»}

Acil bir durumda, düğmeye basın

Android 12’de Google, güç düğmesine art arda basarak acil durum modunu açma çoğunluğuna atlıyor. Samsung, Huawei, Xiaomi ve diğerlerinin katmanlarında bu şekilde çalışır, ancak saf Android’de süreç biraz daha uzundu.

Android’in son sürümlerinde, kapatma menüsünde acil durum modu için bir kısayol var, ancak acil servis çağrısına ulaşmak birkaç adım gerektirir: güç düğmesine uzun basın, üzerine dokunun Acil Durumarama düğmesine dokunun ve ardından şimdi aramak için tekrar dokunun.

Acil bir durumda yardım istemek için Android'inizi nasıl kullanabilirsiniz?

Android 12’de güç düğmesine deli gibi basarak tüm ara adımları atlayabilirsiniz. Arka arkaya beş kez bastığınızda otomatik olarak acil durum modunu açar. İptal etmek için beş saniyelik bir geri sayım vardır ve bunu yapmazsanız, otomatik olarak acil servisleri ararsizin müdahale etmenize gerek kalmadan.

nümerik

Bu seçenek, bazı durumlarda yanlışlıkla etkinleştirmek mümkün olsa da, acil bir durumda farklı menüler ve alt menüler arasında gezinme olanağınız olmadığında son derece yararlı olabilir. Yine de, en azından ilk Geliştirici Önizlemesinde, kutunun dışında etkinleştirildi. seçeneklerden devre dışı bırakılabilir.

Acil Durum

Aynı seçeneklerde, Android ayarları menüsünde, geri sayım alarmını (acil servisleri aramadan önce gelen yüksek ses) aşağıdaki gibi dahil etme veya eklememe seçeneğiniz vardır. aranacak telefon numarası. Herhangi bir numarayı seçebilirsiniz, ancak sistem, telefon tarafından tanınan bir acil durum numarası değilse, cep telefonunun kilidini açmanızı isteyecektir.

üzerinden | AndroidPolis

– Haberler Android 12’de acil durum modu, güç düğmesine beş kez basılarak etkinleştirilir aslen yayınlandı Android Ivan Ramirez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…