Android 12, sistem temasını duvar kağıdınıza uyarlayacak

Android 12 zaten burada. Nasıl kurulacağını zaten gösterdik ve ilk izlenimlerimizi anlattık. Bu bir ön sürüm hala uygulamak için çeşitli işlevlerden yoksun olandiğerlerinin yanı sıra, cihazda sahip olduğumuz duvar kağıdına göre tema değişikliği otomatik olarak.

XDA Developers’tan bir geliştiricinin bu özelliğe erişimi oldu, nasıl çalıştığını gösteren bu, gelişimin erken aşamalarında olmasına rağmen oldukça doğru görünüyor. Sistemin API’leri sayesinde mobil, temayı duvar kağıdına uyarlayabilir, böylece her zaman tutarlı olurlar.

Uyumlu bir cep telefonuna Android 12 Preview nasıl yüklenir

Duvar kağıdınıza uyum sağlayan bir sistem

android 12

Android 12’nin yıldız işlevlerinden biri, özelleştirmenin elinden gelecek. Android 12’nin Palette ve WallpaperColors API’leri sayesinde, sistem duvar kağıdının ana rengini tanıyabilecektir. temayı söz konusu paletle uyarlamak için.

Duvar kağıdı, temanın hem ayarları hem de bildirim panelini ve kilit ekranını uyarlamasını sağlar

Hem bildirim panelinin temasını hem de hızlı erişimi değiştirecek, ayrıca sistem ayarlarını kendisi değiştirecek, tespit edilen rengin vurgusu olacak. Bu işlevler henüz Android 12’de etkin değil, ancak geliştirici tersine mühendislik yoluyla bunları etkinleştirmeyi başardı. Bu geliştirme noktasında, geliştirici diyor ki sistem renk bindirmeleri uygular SystemUI’deki Materyal Tasarımı renklerine dayalıdır.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/67/f3/72/602fbcac4bd22f5836/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/25/6d/72/602fbecf4bd22f587a/orijinal/thumbnail-install-android-12.jpeg»}

Bunun anlamı, koyduğumuz duvar kağıdını koyalım, ana rengi alır ve her zaman Google’ın kullandığı düz renk paleti ile sisteme yerleştirir. Ancak ön sürüm olduğu için son sürümle farklılıklar görme ihtimalimiz yüksek.

Sonunda, geliştirici nasıl olacağını gösterdi yeni android kilit ekranı 12, hem saati hem de bildirimleri görüntüleme biçiminde ve durum çubuğunun kendisinde değişikliklere sahip olacak ve bu biraz farklı olacaktır. Onu içinde bu uyarlanmış temalar da işe yararbu yüzden entegrasyonu derin olmayı hedefliyor.

üzerinden | XDA Geliştiricileri

– Haberler Android 12, sistem temasını duvar kağıdınıza uyarlayacak aslen yayınlandı Android Ricardo Aguilar’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…