Android 12 Önizleme’yi test ettik: estetikte dikkate değer iyileştirmelerle özelleştirmede büyük bir adım

Bugün Android’de büyük bir gün: en son sistem sürümü, şu anda Önizleme sürümünde, kurulum için zaten mevcut. Ve bunu yanıp sönerek hiç zaman kaybetmedik: Android 12’yi Google Pixel 4A’mızda test ettikten sonra, ne düşündüğümüzü açıklayacağız.

Android’in olgun bir sistemden daha fazlası olduğu açıktır; boşuna değil Google, yavrularını kalite, gizlilik, güvenlik ve çok yönlülük seviyelerine geliştirmiştir. diğer herhangi bir mobil sisteme rakip. Ve elbette, estetik, işlevler ve arayüz üst düzeyde olduğu için sürümler arasındaki geçişler giderek daha az yenilik getiriyor. Peki Google’ın Android 12 ile bizim için neleri var? İlk duyumlar çok iyidir.

Özelleştirilebilir temalar, yazı tipi değişikliği, simgeler için şekil seçimi…

android 12

Google’ın Android 12 ile kişiselleştirmeyi genişleteceği söylendi ve bunu yaptı: İlk Önizleme, her kişinin sistemi kendi zevklerine göre uyarlaması için eksiksiz bir görünüm seti sunuyor. MIUI, One UI veya EMUI gibi katman temaları kadar eksiksiz değilancak hisse senedi Android için büyük bir sıçrama.

android 12

Tema yapılandırıcısına ‘Stil ve duvar kağıtları‘, masaüstü menüsünde. ‘Stiller’ sekmesinde Android 12, Google’ın Android 11’de geliştirici seçeneklerinde sakladığına benzer bir şekilde farklı varsayılan kombinasyonlar seçmenize olanak tanır. Yeni olan şu ki, artık konu oluşturabilirsiniz: sadece ‘+’ düğmesine basın.

android 12

Simgeler için bir yazı tipi türü, simge stili, vurgu rengi ve şekli seçin ve özelleştirmeleri tema olarak kaydet (onlara bir isim vermelisiniz) böylece aralarında geçiş yapmak çok kolay. Konfigüratör, bir üretici katmanı kadar çok olanak sunmamasına rağmen basit, sezgisel ve oldukça güçlüdür.

android 12 Uygulama geri yükleme ilerleme halkası

Google’ın Android 12’ye dahil ettiği bir ayrıntı, yedekleme kurtarma ilerlemesi. Apple’ın iOS’ta yaptığına benzer şekilde, sistem uygulamaları geri yüklerken masaüstündeki simgeleri ve konumları saklar. Ve kurulum sırasında simgeleri gri tutarken, simgelerin etrafına bir ilerleme ‘halkası’ yerleştirir.

Bildirimler için yenilendi

android 12

Google, bildirimlerin açılır alanında kartların entegrasyon kazanmasını sağlayarak bildirimlerin estetiğini geliştirdi. Ayrıca bildirimlerdeki akıllı yanıtlar ileriye doğru bir adım atıyor: daha doğru ve proaktif. Her şey uygulamaya ve mesajın içeriğine bağlı olacaktır, sistem durumu her zaman doğru yorumlamaz.

android 12

Bildirim geçmişine Android 12’de çok daha erişilebilir: doğrudan bildirim ayarlarından açılıp kapatılabilir. Ayrıca baloncuklar da buradan ayarlandı, şimdi yapılandırmaları daha rahat. Tabii ki, bu bildirim balonlarıyla uyumluluk yine de her uygulamaya bağlı.

Android 12 daha akıllı

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/1a/29/82/602e9dd04bd22f1967/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/77/a4/12/602ea0d13bef0779f3/orijinal/android-12-1.jpeg»}

Google, çok daha üretken hale getirmek için tüm sisteme daha yüksek bir AI seviyesi ekledi. Bildirimlerdeki akıllı yanıtlar buna iyi bir örnektir: artık hiçbir şey yazmadan mesajlara yanıt vermek daha kolay. duruma göre sunulan öneriler. Ek olarak, arayüzün kendisi önerilerde bulunur: Dock’tan kısayolları kaldırdığınızda, başlatıcı en çok kullanılan uygulamalarla dolar.

Android 12 animasyonları daha akıcı. Alt çubuktaki hareketle uygulamalar arasında geçiş yapmak, bildirim çubuğunun indirilmesi ve bunların sırayla nasıl görüntülendiğini görmek bir zevktir.

Android 12’yi kapsamlı bir şekilde test ediyoruz: daha fazla haber buldukça bu makaleyi güncelleyeceğiz.

– Haberler Android 12 Önizleme’yi test ettik: estetikte dikkate değer iyileştirmelerle özelleştirmede büyük bir adım aslen yayınlandı Android Ivan Linares tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…