Android 12 (Go Edition): Android’in ultra hafif sürümü daha hızlı, daha akıllı ve daha güvenli hale geliyor

Uzun zaman oldu ama Android 12’nin ultra hafif versiyonu geldi. İki aylık bir bekleyişin ardından Google nihayet Android 12’nin lansmanını duyurdu. Android 12 (Go Sürümü)cihazlar için özel olarak tasarlanmış işletim sisteminin sürümü. giriş aralığı.

İle Android 12 (Go Sürümü) Google’ın, 2022’nin sonraki cihazları için kullanıcılarına nasıl daha hızlı, daha akıllı ve daha fazla gizlilik dostu bir deneyim sunmak istediğini ve bunun için yeni sürümüyle birlikte görüyoruz. Android 12’ye dayalı şu haberleri bulacağız:

{«videoId»:»x8506vo»,»autoplay»:true,»title»:»ANDROID 12: 5 İYİ VE 3 ÇOK İYİ DEĞİL»}

Android 12 (Go Edition) daha hızlı

%30’a kadar daha hızlı Android 12 (Go Edition) ile uygulamalar, önceki Android 11 (Go Edition) sürümüne kıyasla açılacak ve ayrıca bir daha akıcı animasyon yeni sürümün optimizasyonları sayesinde. Android 12 (Go Edition), Android 12 Açılış Ekranları için de destek getiriyor.

Android 12: güncellenecek tüm cep telefonları, eksiksiz ve güncellenmiş liste

daha yüksek pil süresi

varır Android 12 (Go Sürümü) en kış uykusu için otomatik uygulamalar pil ömrünü uzat ve depolama. Normal Android sürümü gibi, ultra hafif sürüm de uzun süredir kullanılmayan uygulamaları hazırda bekleterek arka planda çalışmasını ve tüm verilerini silmesini engeller.

Kullanılmayan Uygulamalar

en akıllı

Android 12’nin (Go Edition) son görünümü artık şu seçenekleri gösterecek: ekranda görünen içeriği dinleyin veya çevirin tercih ettiğimiz dile çevirerek bir uygulamayı veya mesajı çevirmeyi veya bir haber dinlemeyi çok daha kolay hale getiriyor.

Uygulamaları paylaşın

Bu yılın başından beri, Google Play’deki uygulamaları yakındaki ve çevrimdışı cihazlarla paylaşabiliyoruz; bu özellik artık entegre edilmiş bir özelliktir. Android 12 (Go Sürümü). Bir uygulamanın simgesine uzun basıldığında, ‘Paylaş…’ seçeneği görünecektir.

Daha kolay misafir modu

Google, profilleri doğrudan kullanılabilir hale getirerek Android’in ultra hafif sürümünde konuk kullanıcı deneyimini basitleştirir kilit ekranından. Bu, cihazınızı başka bir kişiyle paylaşırken misafir profiline geçmeyi daha kolay ve hızlı hale getirecektir.

Daha fazla gizlilik kontrolü

Android 12 (Go sürümü) şunları ekler: yeni gizlilik paneli Android 12, böylece konumunuz, mikrofonunuz veya kameranız gibi uygulamalarınızın hangi bilgilere eriştiğini kolayca görebilirsiniz. Ayrıca durum çubuğunda, bir uygulamanın o anda kamerayı veya mikrofonu kullanıp kullanmadığını kullanıcıya bildirecek yeni bir gizlilik göstergesi de bulunuyor. Son olarak, ayrıca var yeni yaklaşık konum izinleri böylece bir uygulama yalnızca hangi bölgede olduğumuzu bilir, tam konumu bilmez.

üzerinden | GoogleIn Xataka Android | Android 12L’nin ilk beta sürümünü bir cep telefonunda test ettik: bu, katlanabilir ekranlar ve geniş çapraz ekranlar için yeni Android.

– Haberler Android 12 (Go Edition): Android’in ultra hafif sürümü daha hızlı, daha akıllı ve daha güvenli hale geliyor aslen yayınlandı Android tarafından Cosmos.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…