Android 12 Geliştirici Önizlemesi burada: tüm haberleri, takvimi ve uyumlu telefonları

Google, Şubat ayında lansman geleneğini sürdürüyor bir sonraki android güncellemesinin önizlemesi. Şirket az önce güncellemeyi yayınladı. Android 12 Geliştirici Önizlemesi.

bu android 12’nin ilk önizlemesi için gelen yeniliklerle dolu geliyor daha akıllı, kullanımı kolay ve daha iyi performans gösteren Gizlilik ve güvenliği iyileştirmeyi unutmadan mobil işletim sisteminizi

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/1a/29/82/602e9dd04bd22f1967/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/77/a4/12/602ea0d13bef0779f3/orijinal/android-12-1.jpeg»}

Android 12 DP 1’deki yenilikler

Google, bu ilk önizlemenin bu sadece Android 12’nin başlangıcıönümüzdeki birkaç ay içinde yeni sürümlerle daha fazla haber eklenecek. Bu sürümde, yeni özelliklerin çoğu geliştiricilere yöneliktir.

Android 11'e güncellenecek cep telefonları: tam ve güncel liste

Güven ve güvenlik

Android 12 Geliştirici Önizlemesi

android 12 kullanıcılara sunar daha fazla şeffaflık ve kontrol cihazı ve verilerini güvende tutarken. WebView artık SameSite çerezleri Kullanıcının ziyaret ettiği web sitelerine daha fazla güvenlik ve gizlilik katan ve tüm uygulamalarda MAC’e erişim kısıtlanmış.

Kullanıcı deneyimi iyileştirmeleri

Android 12, aşağıdaki iyileştirmelerden bazılarıyla performansı ve kullanıcı deneyimini iyileştirir:

 • medya kod dönüştürme: Çoğu cihaz, kayıt için en çok kullanılan format olan donanım HEVC kod çözümünü destekler. Android 12’de, bu biçimi desteklemeyen uygulamalar, daha fazla cihaz tarafından desteklenen AVC biçimine dönüştürülür.

 • AVIF desteği: Bu yeni kapsayıcı, görüntülerin kalitesini artırır. Daha fazla sıkıştırma ile JPEG’den daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

avif

 • Zengin içeriği göm: Kullanıcılar her türlü içeriği paylaşmayı sevdiklerinden ve bazı uygulamalarda bu kolay olmadığından, uygulamalara izin veren yeni bir API başlatırlar. herhangi bir kaynaktan içerik kabul edin: pano, klavye veya sürükle ve bırak.

 • dokunsal ses efektleri– Uygulamalar artık telefonun vibratörü aracılığıyla dokunsal sesli geri bildirim sağlayabilir. Bu, oluşturmanıza olanak tanır daha sürükleyici ses deneyimleri. Örneğin, dokunsal geri bildirim kullanarak arayanı tanımlayabileceksiniz veya bir yarış oyunu engebeli araziyi simüle edebilir.

 • Çok kanallı ses: android 12 uzamsal sesi geliştirir. Aktarma ve indirme modunda MPEG-H oynatma desteği eklendi ve şimdi destekler 24 kanala kadar (maksimum 8 kanaldan önce).

 • Hareketle gezinme için Yeni Sürükleyici Mod API’sı: tam ekran hareketle gezinme yapmak için daha kolay ve daha tutarlı.

 • Bildirim arayüzü güncellemesi: Google, bildirimlerin tasarımını yeniliyor. daha modern tarz, kullanımı daha kolay ve daha işlevsel geliştirilmiş animasyonlar ve geçişler ile.

Bildirimler

 • Daha duyarlı bildirimler: Google, bir kullanıcı bir bildirime dokunduğunda uygulamanın hızlı bir şekilde açılmasını istiyor ve bunun için bazı geliştiriciler tarafından şu anda kullanılan aracı hizmetleri bloke ederek, yaptıklarının uygulamaların açılmasını geciktirmesini istiyor.

Daha fazla uygulama uyumluluğu

Daha hızlı güncellemeler için android 12 için yeni işlevler ekleyin Google Play sistem güncellemeleri. şimdi güncelleyebilirsiniz Android Çalışma Zamanı modülü (ART) Google’ın bir sistem güncellemesi yayınlamak zorunda kalmadan performansını iyileştirmesine ve güvenlik kusurlarını düzeltmesine izin verecek olan Play Store’dan.

Android TV için de Android 12

Google, ilk önizlemenin lansmanı ile bizi şaşırttı Android TV 12 çoğu TV henüz Android 10 TV’ye güncellenmediğinde. Cihazın fabrika görüntüsü Android TV geliştiricileri sayfasında zaten hazır ADT-3.

Programı güncelle

Android 12 Takvimi

Şimdi Şubat ayında ilk önizleme geldi android 12, ancak bundan sonra ve her ay yeni özellikler ekleyen yeni bir sürüm gelecek. Programı şöyle:

 • Şubat: Android 12 Geliştirici Önizlemesi 1.
 • Mart: Android 12 Geliştirici Önizlemesi 2.
 • Nisan: Android 12 Geliştirici Önizlemesi 3.
 • Mayıs: Android 12 Beta 1.
 • Haziran: Android 12 Beta 2.
 • Temmuz: Beta 3.
 • Ağustos: Android 12 Beta 4.
 • Ağustos: Yayın adayı.
 • Ağustos: Son sürüm.

Gördüğümüz gibi Google, lansman için şimdi ile Nisan arasında üç önizleme yayınlamayı planlıyor. Mayıs’ta Android 12’nin ilk betası. Dört beta ve bir sürüm adayının ardından, Android 12’nin son sürümü resmi olarak Ağustos’ta gelecek.

Google Pixel’de bir ilk

Her zamanki gibi, alan ilk cihazlar Android 12 Geliştirici Önizlemesi Google Pixel, özellikle Pixel 3, Pixel 3a, Pixel 4, Pixel 4a, Pixel 4a 5G ve Pixel 5 artık manuel olarak Android 12 Geliştirici Önizlemesi’ne güncelleyebileceklerini söyledi.

Daha fazla bilgi | Android Geliştiricileri

– Haberler Android 12 Geliştirici Önizlemesi burada: tüm haberleri, takvimi ve uyumlu telefonları aslen yayınlandı Android tarafından Cosmos.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…