Android 12, ekran görüntülerini iyileştirir: kayan ekran görüntüleri ve diğer değişiklikler gelir

Android 12, ilk Geliştirici Önizlemesi biçiminde burada. Bu ilk sürüm, alıştığımızdan çok daha fazla değişiklik getiriyor. ekran görüntüleri ile ilgili iyileştirmeler.

Yeni başlayanlar için Google, aşağıdakiler üzerinde çalışmaya devam ediyor: uzatılmış, kayan ekran görüntüleri, ekran görüntüsü düzenleyicisine daha fazla seçenek dahil etmenin yanı sıra. Ayrıca, önizlemeyi, az önce çektiğiniz ekran görüntüsünün yanına kaydırarak gizlemek de mümkündür.

Ekran görüntülerine metin ve emoji ekleyin

Editör

Ekran görüntüsü aldıktan sonra Android’de bulunan editör ile üzerine birkaç küçük dokunuş yapabilirsiniz. Bu düzenleyici, temel bilgileri içermesine rağmen oldukça basittir: yakalamaya kırpın ve karalamalar ekleyin. Android 12’de iki araç daha eklendi: emoji ve metin ekle.

Android 12 Önizleme'yi test ettik: estetikte dikkate değer iyileştirmelerle özelleştirmede büyük bir adım

Hala basit bir düzenleyicidir, ancak şimdi ekleyebilirsiniz çıkartma olarak herhangi bir sistem emojisihem de metin. Metinde, tipografi veya stil gibi başka herhangi bir ayar yapamasanız da, rengi küçük bir listeden yapılandırmak mümkündür.

gizlemek için kaydırın

Kaymak Önizleme, yana kaydırılarak gizlenebilir. Android Polis Resmi

Küçük ama hoş bir değişiklik, az önce çektiğiniz ve sol alt köşede görüntülenen ekran görüntüsünün önizlemesinin, yana kaydırarak gizlenebilir.

Android’in birçok katmanında bu şekilde çalışır, ancak saf Android 11’de çalışmaz. Otomatik olarak kaybolmasını veya X’i işaret etmesini beklemeniz gerekiyordu. önizlemenin köşelerinden birinde mikroskop.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/1a/29/82/602e9dd04bd22f1967/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/77/a4/12/602ea0d13bef0779f3/orijinal/android-12-1.jpeg»}

Çok yakında

Uzatmak

Bize bunun imkansız olduğu söylendi, ancak daha sonra, sonunda mürekkep hokkasında kalan Android 11 için bir özellik olarak ortaya çıktı: uzatılmış, kayan ekran görüntüleri. Android’in yeni sürümü, resmi olarak gelmesi için yeni umutlar. İşlev, ilk Android 12 Geliştirici Önizlemesinde varsayılan olarak etkinleştirilmez, ancak XDA’nın doğrulayabildiği gibi dahili olarak etkinleştirilir.

https://platform.twitter.com/widgets.js

“Kötü haber” şu anda çok iyi çalışmıyor, diğer yandan, ilk Geliştirici Önizlemesinde erken bir sürüm olduğu düşünüldüğünde çok sıra dışı değil. Umarım bu sefer ağustos ayında final sürümüne ulaşır.

üzerinden | XDA

– Haberler Android 12, ekran görüntülerini iyileştirir: kayan ekran görüntüleri ve diğer değişiklikler gelir aslen yayınlandı Android Ivan Ramirez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…