Android 12: Bunlar henüz gelmeyen yedi tasarım yeniliği ve işlevi

Yakında olması gereken Android 12 ile birlikte işletim sisteminin yeni versiyonuna dair yeni detaylar gelişmeye devam ediyor. Bir elin olası yolunu ve hatta gizli tatlısını bilmenin yanı sıra, birçok başka Android 12’nin olası haberleri gün ışığına çıktılar.

Şu anda sızıntılar umut verici olsa da, bunların kaçının gerçekleştiğini görmek gerekecek. Hepsi yerine getirilirse, daha önce olurduk arayüzünde Android’deki en büyük değişikliklerden biri, artı diğer birçok değişiklik. XDA, Android 12 ile gelebilecek yedi haber daha içeren bir liste hazırladı.

Material Design’ın en yenileriyle tasarım yapın

Android 12 henüz geliştirici betası olarak bile resmi değil ancak sızıntılar yoğunlaşıyor. Bu sızıntılardan biri bize, son isim olmayabilir, ancak Google’ın aklında olan bir önizleme olan “Malzeme SONRAKİ” den bahseder. Materyal Tasarımını bir kez daha yenileyin. Material Design’ın son büyük yenilemesi, 2018’de Material Theming’in elinden geldi.

Android 11 ile ilgili tüm haberler

Birkaç gün önceki sızıntılarda, özel temalı bir arayüzle (teoride İpeksi), yeni şekiller, ekrandaki daha düşük öğe yoğunluğu ve yeni bir konuşmalar widget’ı.

tema

Arayüzün değişebilecek diğer detayları, yeni ile Her Zaman Açık ekranıdır. AOD modu ve kilit ekranı arasındaki geçişler. Tabii ki, şu anda bu değişikliklerden hangilerinin herkese açık olacağını ve hangilerinin Google katmanı olan Pixel Experience’a özel olduğunu ayırt etmek zor.

Kilit ekranını etkileyecek tek değişiklik bu olmayacaktı, çünkü buna ek olarak cihaz kontrollerine de buradan erişilebilir. saat widget’ı için yeni stiller kilit ekranında.

En az merak edilen başka bir değişiklik ise, Google’ın bir ana ekran veya başlangıç ​​ekranı buna sahip olmayan uygulamalarda fabrikada ve otomatik olarak oluşturulur.

Hızlı ayar değişiklikleri

hızlı Ayarlar

Android 12’nin ilk ve tek filtrelenmiş görsellerinde Google’ın da Hızlı Ayarlar’da değişiklikler hazırlayacağını gördük. Görünüşe göre Google, görüntüleme fikriyle oynuyor iki sütunda hızlı ayarlarher simgenin bir yanında metniyle birlikte.

Ayrıca Android 12 tasarım değişikliği, daha kalın bir parlaklık ayar çubuğunun yanı sıra adı altında yeni bir hızlı ayar anlamına gelebilir. Parlaklığı Azalt. Görme sorunları olan kullanıcılar için cep telefonunun kullanımını kolaylaştırmak için yeni bir erişilebilirlik seçeneği olacaktır.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/21/16/c3/5f58e1cb3bef07e66e/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/4a/8f/72/5f58e34d4bd22f8eaa/orijinal/mini-android-11.jpeg»}

Akıllı ekran döndürme

Döndür

Google’ın üzerinde çalışıyor gibi göründüğü daha az merak uyandıran bir yenilik, akıllı ekran döndürmeBu, cep telefonunun yönü yanlış döndürdüğü veya döndürmediği durumları en aza indirmeye çalışır, ancak yapması gerekir.

Sistemin nasıl çalışacağı hala bilinmiyor, ancak cep telefonunu kullanabileceği tahmin ediliyor. yüzünüzün konumunu algılamak için ön kamera ve bu nedenle, ekranın doğru dönüşü otomatik olarak.

oyun modu

oyun

XDA’ya göre Google, Game Manager adı altında Android içinde bir hizmet üzerinde çalışıyor. Resmi açıklaması, bunların ne olacağı henüz çok net olmasa da, “oyun işlevlerini yönetmek için bir hizmet” olacaktır. Bunu yapabilmek için bir API olabileceğine inanılıyor. oyun oturumları sırasında belirli mobil ayarları yönetinAndroid’in çeşitli katmanlarında bulunan oyun modunun nasıl çalıştığına benzer.

PiP modundaki değişiklikler

pip

Android 12’de ince ayar yapılabilecek başka bir özellik, Resim içinde Resim moduveya bir uygulamadan çıkarken videoları izlemeye devam etmek için kayan pencere. Söylentiler doğruysa, Android 12’de bir PiP penceresini bir dokunuşla yeniden boyutlandırmak ve maksimum boyutuna döndürmek için iki kez dokunmak mümkün olacaktır.

Görünüşe göre bu da mümkün olacak bir tarafta kayan bir pencereyi geçici olarak gizle Ekranın açık ve işlevsel kalmasını sağlamak için, ancak kullandığınız diğer uygulamaları aşırı derecede engellemeden. Kenardan bakmak, yüzen pencereyi daha sonra daha fazla görmek için saklandığı yerden hayata döndürmek mümkün olacaktı.

Bildirim balonlarındaki animasyonlar

kabarcıklar

Android 12 ile, Android 11’e kadar gerçekten işlevsel olmasa da, birkaç sürüm için resmi olarak mevcut olan bildirim balonlarının daha parlak bir sürümü de gelecekti. yeni baloncuk animasyonlarıve bu kabarcıkların geçtiği farklı durumlar arasında daha yumuşak geçişler.

Uygulama Çiftleri

uygulamalar

Son olarak, Android 12’nin ilk sızıntılarından biri olan App Pairs için ziller çalmaya devam ediyor. Tam olarak neyden oluşacağına dair bazı şüphelerimiz olsa da, bazı özelleştirme katmanlarında mevcut olana benzer bir şey gibi görünüyor: olasılık ile ilgili bölünmüş görünümde aynı anda iki uygulamayı açındoğrudan erişim yoluyla.

üzerinden | XDA

– Haberler Android 12: Bunlar henüz gelmeyen yedi tasarım yeniliği ve işlevi aslen yayınlandı Android Ivan Ramirez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…