Android 12, birden fazla Google Chrome penceresi açmanıza izin verecek

Google ChromeAndroid 12

Android’deki Google Chrome, sekmeleri gruplara ayırma olanağı sağlar, ancak masaüstünde açabileceğiniz gibi birden çok Chrome örneğini açamazsınız. Ancak Google, Android için Chrome’a ​​çoklu örnek desteği ve bir pencere yöneticisi getirmeye çalıştığından, Google Chrome’un yeni bir sürümüyle birlikte gelecek olan Android 12 güncellemesiyle bu durum değişecek.

Güncelleme, cihaz bölünmüş ekran moduna girdiğinde Google Chrome içerik menüsüne bir “yeni pencere” düğmesi ekleyecektir. ‘Yeni pencere’ye dokunmak, ekranın diğer yarısında yeni bir Chrome örneğini açar.

Chrome’un ikinci bir örneği açıldığında, içerik menüsü, tüm etkin pencereleri, hangi pencerenin odakta olduğunu, her pencerede etkin sekmenin başlığını ve her birinde kaç sekmenin açık olduğunu listeleyen bir “pencereleri yönet” düğmesiyle güncellenir. pencere. her pencere, tıpkı masaüstü versiyonu gibi.

İLGİLENEBİLİRSİNİZ: Google Nest Mini: Kutusundan çıkarılmasına ve ilk yapılandırmasına buradan göz atın! | VİDEO

Android 12 olmadan birden çok Google Chrome penceresi nasıl açılır

  • Cihazınız Android 12’yi çalıştırmıyorsa ve iki Chrome penceresini yan yana açmak istiyorsanız, bunu yapmanın bir yolu vardır.
  • Chrome’u açmanız, herhangi bir web sitesine gitmeniz, Chrome’u bölünmüş ekran modunda başlatmanız, içerik menüsünü açmanız ve ‘başka bir pencereye taşı’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor.
  • Bu, Chrome’un yeni bir örneğini açar, ancak ek pencere açamayacağınıza ve bölünmüş ekran modundan çıktığınızda tüm sekmelerin tek bir pencerede birleştirildiğine dikkat edilmelidir.

Resim: Gizchina