Android 11: Beklediğimiz haberler

Android 11: Beklediğimiz haberler

Google işletim sisteminin yeni sürümüne sahip olmamız için fazla bir şey kalmadı. bu bekleniyor Android 11 nihai sürümde beta sürümünde kesin çıkış tarihi ve bunun ötesinde gelecek 8 eylül ağda çeşitli sızıntılara göre ortaya çıktı.

normal olduğu gibi Android 11 OPPO veya OnePlus gibi, OnePlus 8 veya Oppo Find X2 Pro gibi bazı terminalleri için beta yayınlayan markalar olmasına rağmen, önce Pixel telefonlara ulaşacak.

Ancak resmi olarak gelirken, hangi özelliklere sahip olacağını ve Mountain View merkezli şirketin yeni işletim sisteminin nelere sahip olması beklendiğini hep birlikte göreceğiz.

Android 11’deki yenilikler

İçinde Android 11 normal mesajlar, Facebook Messenger’ın yaptığı tarzda yüzen baloncuklar aracılığıyla alınacaktır.

Ayrıca, sık sık sohbet ettiğimiz bir kişiden mesaj aldıysak, söz konusu konuşmayı öncelikli olarak işaretleyebiliriz, bu da Rahatsız Etmeyin modunu etkinleştirdiğimizde bile o konuşmanın bildirimlerinin alınacağı anlamına gelir.

WhatsApp veya Telegram gibi mesajlaşma uygulamaları başta olmak üzere farklı uygulamalardan aldığımız tüm bildirimler için aynı sistemin kullanılacağını umuyoruz.

Yeni daha akıllı bildirimler

Android 11 bildirimleriAndroid 11 için yeni bildirimler

Artık bildirimler gruplara ayrılacak, böylece WhatsApp gibi özel uygulamalardan gelen mesajlar bildirim çubuğunun kendi bölümünde olacak.

Bu, sistemin önemli olduğunu düşündüğü bildirimlerin ilk önce görünmesine neden olarak, ilgili olmayanların bildirim sisteminin sonunda kalmasına neden olur.

Bu sonuca varmak için sistem, önceden yüklenmiş yönergelere ek olarak, kullanıcıdan bildirimleri mümkün olan en iyi şekilde yerleştirmeyi öğrenecektir.

Yeni Android 11 kapatma menüsü

Şu anda sürekli açma ve kapama düğmesine bastığımızda, kapatma, yeniden başlatma ve acil durum iletişim seçeneklerinin bulunduğu bir menü gösteriliyor.

peki, içinde Android 11 Bu seçenekler, GPay’e erişim veya evimizde bulunan akıllı ev eşyalarını kontrol etme gibi diğerlerini içeren kanatlarda görünecektir.

küçük resim yüzer

İle Android 11YouTube veya Netflix gibi uygulamaları kapattığımızda, altta küçük bir kayan pencerede açılacak, böylece o videoyu izlemeye devam edebilir ve cihazla diğer görevleri gerçekleştirebiliriz.

En son beta sürümünde Android 11Google’dan bu satışın boyutunu değiştirebilme seçeneği eklendi.

güncel uygulamalar

Son uygulamalar ekranında, hızlı uygulama önerileri artık kaldırılmış ve ekran görüntüsü/paylaş seçeneği ile değiştirilmiştir.

Ayrıca, bir klasörü silmek veya atmak için kaydırırsak, bu işlemi geri alma seçeneğimiz olacaktır.

Android 11 ile ekranı kaydedin

Android 11Android 11’de yerel ekran kaydı

OnePlus 8 gibi bazı terminaller, yazılımlarında akıllı telefonumuzun ekran görüntüsünü alma olanağına zaten sahiptir. Öyle görünüyor ki Android 11 Aynı adımları izleyeceksiniz.

Hızlı yapılandırmada, daha önce sesi mikrofondan mı yoksa cihazdan mı kaydetmek istediğimizi seçerek, telefonun o andan itibaren yaptığı her şeyi kaydedeceğimiz düğmeye sahip olduğumuz yer olacaktır.

Android 11’deki hareketler

İçinde Android 11 Artık bir üçgen, bir yuvarlak ve bir kareye sahip olduğumuz terminallerin altındaki karakteristik düğmeleri ortadan kaldırarak, sistemde hareketler yoluyla gezinmek mümkün olacak.

Bu tür hareketler ayrı ayrı yapılandırılabilir.

Android 11’de planlanan karanlık mod

İçinde Android 11 karanlık modun aktif olmasını istediğimiz ve normal modun olmasını istediğimiz saatleri programlayabiliriz.

Birçok terminal (AMOLED ekranlı) bu mod ile tüketimi önemli ölçüde azalttığından, terminalin daha düşük tüketimi elde edilmesi gerçeğinden dolayı bu, gün ışığına eşlik etmek veya uygulamak için pratik olacaktır.

Yalnızca bir kez izin verin

Android 11’de izinleri yalnızca bir kez verebileceğiz, yani uygulama yalnızca o vesileyle verdiğimiz izni kullanabilir ve bir dahaki sefere denediğinde bize tekrar sorması gerekecek.

Bu, “her zaman”, “yalnızca kullandığımda” veya “hiçbir zaman” gibi olağan izinlerle birlikte bu tür izinleri yönetebileceğimizden, kullanıcı tarafından daha fazla güvenlik kontrolüne yönelik iyi bir adımdır. “. şimdiye kadar.

Belirli ekranlar için iyileştirme

Android 1, yeni Samsung Galaxy Note 20 Ultra gibi ön kamerayı barındıracak bir deliğe sahip ekranları veya Huawei P30 Pro gibi şelale tipi ekranları destekleyecek, böylece geliştiriciler dikkate alabilecek uygulamalar oluşturabilecekler. bu tip ekranlar

kayan ekran görüntüsü

Bu, uzun süredir konuşulan bir özellik ve öyle görünüyor ki Android 11 sahip olacak

Bu, temel olarak, bir ekran görüntüsünün ardından, ekran görüntülerini manuel olarak almaya devam etmek zorunda kalmadan otomatik olarak sürekli olarak almaya devam edebilmemiz gerçeğinden oluşur.

Kapsamlı Depolama

Bu fonksiyon ile elde edilecek Android 11 her yeni uygulama, tüm dosya sistemine erişim vermek yerine yalıtılmış bir depolama alanı kullanır. Bu, hizmetlerin ve uygulamaların size ait olmayan terminal dosyalarını incelemesini engeller.

Bunlar, Google işletim sisteminin kesin sürümünü piyasaya sürdüğünde güvenilir bir şekilde doğrulamamız gereken haberler ancak zaten bu kadar çok beta mevcut olduğu için “şapka tavşanı”.

Android 11 Beta ile uyumlu telefonlar arasında şunlar olduğunu unutmayın:

  • piksel 2
  • Piksel 2XL
  • piksel 3
  • Piksel 3XL
  • piksel 3a
  • Piksel 3a XL
  • piksel 4
  • piksel 4XL

Ve bu Android 11 Beta testlerine nasıl katılacağınız hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, daha fazla bilgi için ilgili web sitesini ziyaret etmeniz gerekir: https://www.google.com/android/beta#faq