Pantalla del Xiaomi Mi 11

AMOLED ekranlı en iyi Xiaomi telefonları (2022)

AMOLED ekranlı bir cep telefonuna sahip olmak, içeriği görüntülerken iyi bir deneyim yaşamakla neredeyse kesinlikle eş anlamlıdır. Ve bu teknolojinin sunduğu bazı daha canlı renkler, daha saf siyahlar ve daha fazla enerji tasarrufu. Tüm üreticilerin kataloglarında bu tür ekrana sahip akıllı telefonlar var, ancak bu kılavuzda size en iyilerinden bahsetmek için Xiaomi’ye odaklanmak istiyoruz. AMOLED panelli imzalı telefonlar ne satın alabilirsin

Size seçimimizin ne olduğunu söylemeden önce, hakkında kısa bir açıklama yapacağız. AMOLED ekranın özellikleri Y neden bir IPS panelinden daha değerli?. Bu arada, AMOLED uzun zamandır en gelişmiş modellerin özel bir özelliği olmaktan çıktı, bu yüzden onu bulmak da çok kolay AMOLED ekranlı ucuz telefonlar.

 • AMOLED teknolojisi nedir ve IPS’ye göre avantajları nelerdir?
 • AMOLED ekranlı en iyi Xiaomi telefonları

Xiaomi Mi 11 ekran

Birkaç Xiaomi telefonunda kaliteli AMOLED ekranlar bulunur.

AMOLED teknolojisi nedir ve IPS’ye göre avantajları nelerdir?

AMOLED panellerin başarısı çok mantıklı ve bu bulduğumuz birkaç avantaj var IPS ekranlarla karşılaştırırsak bu teknolojide. Öncelikle AMOLED ekranların OLED tabanlı olduğunu netleştirmemiz ve terimlerden isimlerinin ilk iki harfini almamız gerekiyor. «Aktif Matris».

İki teknoloji arasındaki temel fark, AMOLED ekranların piksellerinin yalnızca elektronik olarak etkinleştirildiğinde aydınlanmasıdır. enerji tüketiminde daha fazla tasarruf sağlar. Diğer tarafta, telefondan daha fazla enerji tüketen renkleri oluşturmak için ışık kaynağını değiştirmekten piksellerin sorumlu olduğu IPS panellerimiz var.

AMOLED ekranın renkleri daha doygunken, daha canlı ve göz alıcı tonlarIPS ekranınınkiler daha donuk, bazen çok fazla, ilki lehine bir şekilde kabul edilen bir fark.

AMOLED’in IPS’ye göre bir başka avantajı da şudur: pikselleri kapatarak saf siyahlar elde edin ışığa ihtiyaç duymaz ve bu sayede pil tasarrufu da sağlar. Ancak, IPS’de pikseller asla %100’de durmaz, o kadar koyu olmayan ve daha yüksek tüketimde olan siyahlara dönüşür.

Özetle AMOLED ekranların gösterdiğini söyleyebiliriz. çok daha canlı renkler, saf siyahlar ve pil tasarrufu sağlar pikselleri her zaman açık tutmayarak. Buna karşılık, IPS paneller daha fazla güç kullanır, renkler daha mat ve siyahlar daha açıktır, ancak daha doğru hedefler göster.

Bu karşılaştırmanın kazananı AMOLED teknolojisidir. en güçlü cep telefonlarında zaten mevcut Xiaomi’ninkilere dahil olan pazarın.

AMOLED ekranlı en iyi Xiaomi telefonları

Tüm Xiaomi telefonlarında AMOLED ekran yoktur ve bu göz önünde bulundurmanız gereken gerçek Bir sonraki cep telefonunuzun Çin markasının bir modeli olmasını istiyorsanız.

Dikkat edin, çünkü biz seçeceğiz. AMOLED ekranlı en iyi Xiaomi telefonları Böylece, hangi akıllı telefonu seçerseniz seçin, en iyi panele sahip olduğundan emin olursunuz.

 • Xiaomi Mi 11 5G
 • Xiaomi 11T Pro 5G
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE
 • Xiaomi Redmi Not 10 Pro
 • KÜÇÜK F3 5G
 • Xiaomi Redmi Not 10S

Xiaomi Mi 11 5G

Bir Android cep telefonundaki Twitter uygulaması.

Parmak izi sensörlü Xiaomi Mi 11 ekranı.

Xiaomi, sadece boyut olarak değil, aynı zamanda kalite olarak da harika ekranlar yaratabildiğini gösterdi. Xiaomi Mi 11 5G. Üst düzey ürün, büyük ölçüde sahip olduğu özellikler nedeniyle Çinli üretici için büyük bir sıçramaydı. 6.81 inç AMOLED panel, çözünürlük ile WQHD+, yenileme hızı 120Hz ve Gorilla Glass Victus koruması.

Mi 11 5G’nin analizinde gördüğümüz gibi, mükemmel görüntü, iyi görüş açıları, birinci sınıf renk üretimi ve hayal kırıklığına uğratmayan maksimum parlaklık seviyeleri ile. Ek olarak, panel ayrıca şunları da entegre eder: parmak izi okuyucu terminalin.

Ekranının ötesinde, Xiaomi Mi 11 5G, işlemcisinin mükemmel performansı nedeniyle iyi bir satın alma. Qualcomm Snapdragon 888 5G, onun iyi sonuçları 108 MP ana kamera ve onun geniş 4.600mAh pil 55W hızlı şarj, 50W kablosuz şarj ve 10W ters kablosuz şarj ile.

Xiaomi Mi 11 5G’nin lansman fiyatı €749.99 onun versiyonunda 8GB+128GB ve €799.99 versiyonunda 8GB+256GB. Şu anda Amazon, Xiaomi web sitesi veya PcComponentes gibi mağazalardan satın alabilirsiniz.

Xiaomi 11T Pro 5G

Xiaomi 11T Pro, ekran

Ekran, Xiaomi 11T Pro’nun güçlü yönlerinden biridir.

AMOLED ekranlı bir başka Xiaomi cep telefonu Xiaomi 11T Pro 5G, hiçbir şeyden yoksun olmayan yüksek bir aralık. Ekranınıza odaklanırsak, bir 6.67 inç AMOLED panel, çözünürlük ile FullHD+, yenileme hızı 120Hz ve Corning Gorilla Glass Victus.

11T Pro 5G’nin analizinde bunun bir ekran olduğunu gördük. beklentilerimizle büyüyor, minimum tepki süresi ile parlak, renkli bir deneyim sunar ve iyi akıcılık. Bu durumda Xiaomi, parmak izi okuyucuyu ekrana entegre etmek istememiş, açma/kapama düğmesine yerleştirmeyi tercih etmiş.

Bu Çin modeli aynı zamanda her şeyi halledebilir, çünkü işlemcisi Qualcomm Snapdragon 888, entegre 5G modem ile. ayrıca vardır 108 MP kamera ve çok geride olmayan bir özerklik. Dikkatli, çünkü 11T Pro 5G etkileyici bir 5.000 mAh pil takıyor 120W hızlı şarj. Pratikte, bu pil iki güne kadar özerklik sunabilir.

Xiaomi 11T Pro 5G’nin fiyatı 649,99 € onun versiyonunda 8GB+128GB, sürümü iken 8GB+256GB yükselir 699,99 €. El Corte Inglés, Amazon, PcComponentes veya Xiaomi web sitesi gibi mağazalarda satılmaktadır. Dahası, doğru anı beklerseniz, satın alma işleminizde 100 Euro’dan fazla tasarruf edin, çünkü genellikle iyi tekliflerde bulunur.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Xiaomi 11 Lite 5G NE, ekran

Xiaomi 11 Lite 5G NE zarif, ince ve hafif tasarımıyla dikkat çekiyor / Resim: Christian Collado

5G ve iyi bir AMOLED ekran ile ince, hafif. o böyle Xiaomi 11 Lite 5G NE, Xiaomi kataloğuna ulaşan en yeni cep telefonlarından biri. Spesifik olarak, bir 6.55 inç AMOLED ekran çözünürlük ile FullHD+ ve yenileme hızı 90Hz.

11 Lite 5G NE’yi test ettiğimizde size bunun bir panel olduğunu söylemiştik. mükemmel görüş açıları, yeterli bir maksimum parlaklık seviyesi ve birkaç sadık renkler, 90 Hz’nin sağladığı akışkanlığa ek olarak bu durumda parmak izi okuyucu sağ tarafta yer alıyor.

Bu akıllı telefon ayrıca rafine, ince ve hafif tasarımı, işlemcinin sağladığı iyi performans için iyi bir satın almadır. Qualcomm Snapdragon 778G ve iyi sonuçları 64 MP ana kamera. Ayrıca 4.250 mAh pil takıyor. 33W hızlı şarj. Xiaomi 11 Lite 5G NE’yi Amazon, PcComponentes, El Corte Inglés ve Xiaomi web sitesinden her zamanki fiyat indirimleriyle satın alabilirsiniz.

Xiaomi Redmi Not 10 Pro

redmi note 10 pro oyun

Super AMOLED ekranı sayesinde Redmi Note 10 Pro ile oynamak bir zevk

bu Xiaomi Redmi Not 10 Pro 2021’de en çok önerdiğimiz cep telefonlarından biri ve 2022’de de yapmaya devam ediyoruz. Ekranı AMOLED Satın alma işleminizin değerli olmasının en büyük nedenlerinden biridir. bir boyutu var 6,67 inç, Full HD+ çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızı, böylece bayrak başına akıcılık ile iyi bir deneyim bekleyebilirsiniz.

Ona hayat veren işlemci, Qualcomm Snapdragon 732G, en ağır görevlerde bile çok iyi davranır. Arkada, bu Redmi Note 10 Pro, bir 108 MP ana kamera çok iyi görüntüler yakalamak için. Ayrıca, harika bir 33W hızlı şarjlı 5.020 mAh pil.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro’nun fiyatı 299,99 € onun versiyonunda 6GB+64GB, ayrıca bir sürümü var 6GB+128GB (329,99 Euro) ve bir diğeri 8GB+128GB (349,99 Euro). Bu terminal, Xiaomi web sitesinde, El Corte Inglés, Amazon ve PcComponentes’te satılmaktadır ve düzenli olarak iyi teklifler verilmektedir.

KÜÇÜK F3 5G

KÜÇÜK F3

POCO F3, AMOLED ekrana sahip Xiaomi telefonlarından biridir.

AMOLED ekran ayrıca KÜÇÜK F3 5G, uygun fiyatıyla öne çıkan yüksek bir seri. Önü neredeyse tamamen bir 6.67 inç E4 AMOLED ekran çözünürlük ile FullHD+ ve yenileme hızı 120Hz. Pratikte, bu panelden 120 Hz’lik akışkanlıkla diferansiyel olarak iyi bir performans bekleyebilirsiniz.

POCO F3 5G, kasasının altında bir işlemci çalıştığı için her şeyi yapabilen bir cep telefonu. Qualcomm Snapdragon 870 bu gücü boşa harcar. Üçlü arka kamerası var 48 MP ana lens piliniz varken iyi fotoğraflar çekebileceğinizi 4.520 mAh kapasite ve uyumluluk 33W hızlı şarj.

Bu cep telefonu piyasada iki farklı konfigürasyonda piyasaya sürüldü: 6GB+128GB fiyatı ile 349,99 €, ve bir diğeri 6GB+256GB için 399,99 €. POCO F3 5G’yi şu anda Amazon, Xiaomi web sitesi veya PcComponentes gibi birden fazla mağazadan satın alabilirsiniz.

Xiaomi Redmi Not 10S

redmi not 10s

Redmi Note 10S, bir AMOLED ekrana ve bir “oyun” işlemcisine sahiptir.

AMOLED ekranlı bir Xiaomi cep telefonu arıyorsanız, ancak çok para harcamak istemiyorsanız, en iyi seçenek şudur: Xiaomi Redmi Not 10S. Önünde bir 6.43 inç AMOLED ekran ile Tam HD+ çözünürlük bu da iyi bir renk üretimi ve iyi bir netlik seviyesi sunar. Cep telefonunuzu YouTube’da video izlemek veya kaliteli dizi izlemek için kullanabilirsiniz.

işlemci MediaTek Helio G95, günlük bazda doğru performanstan fazlasını sağlayan “oyun” bölümüne odaklanan bir çip. Redmi Note 10S’nin sahip olduğu dört kamera var, ancak en iyisi 64 MP ana. Mücevherlerinden bir diğeri ise 33W hızlı şarjlı 5.000 mAh pil, çünkü pek çok sorun yaşamadan bir günden fazla özerklik sunabiliyor.

Xiaomi Redmi Note 10S fiyatlandırılır 6GB + 64GB versiyonunda 249,99 Euro, sürümü iken 6GB + 128GB 279,99 Euro’ya kadar çıkıyor. Bazı durumlarda, teklifler sayesinde 200 avronun biraz üzerinde satın alabilirsiniz. Amazon, El Corte Inglés, Xiaomi web sitesi ve PcComponentes’ta satılıktır.

xiaomi

En iyi Xiaomi telefonlarıXiaomi üzerinde MIUIAndroid 11Xiaomi ile ilgili görüşler

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

 • Xiaomi Mi Band 6, analiz: Akıllı bilekliğin en yeni nesline geçmeye değer mi?
 • Samsung Galaxy S21 FE, analiz: zamanında varmanın önemi
 • Google Pixel 6 Pro, analiz: hak ettiğimiz Pixel
 • Xiaomi Mi Watch, analiz: 2022’de satın almaya değer mi?
 • Google Nest Cam iç mekan, analiz: evinizin güvenliği için harika bir müttefik
 • Xiaomi Redmi Watch 2 Lite incelemesi: Redmi’nin en ucuz akıllı saati buna değer mi?
 • OnePlus Buds Z2, analiz: 100 Euro’dan daha düşük bir fiyata aktif gürültü engelleme özelliğine sahip iyi kulaklıklar
 • HAMMER Blade 5G incelemesi: buna değer mi? Görüş, özellikler ve daha fazlası

AMOLED ekranlı (2022) en iyi Xiaomi telefonları girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Leave a Reply