Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarına karşı suçlamada bulundu: çeşitli saldırılarda çalınan 1300 milyon dolarla suçlanıyor

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, Kuzey Kore kökenli bir grup bilgisayar korsanına karşı resmi olarak suçlamada bulundu. Suçlama bir dizi tarafından gerçekleştirilmiştir. devlet kuruluşlarına yönelik saldırılar ve kimlik avı kampanyaları, teknoloji, havacılık ve enerji şirketleri. Katılanlardan bazıları, 2014 yılında Sony Pictures’ın hacklenmesine zaten karışmıştı.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/2e/4d/f2/5e281f503bef073363/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/2c/e6/92/5e281f773bef07337c/original/ransomware.jpeg»}

ABD makamlarına göre, hacker grubu kara para aklama planına ve Kuzey Kore’nin yaptırımlardan kaçtığı yatırımlar elde etme seçeneğine sahipti Amerikalılar. Şu anda hem Amerika Birleşik Devletleri hem de diğer Batılı ülkeler, yerel politikaları nedeniyle Kuzey Kore’ye yaptırımlar ve ticaret ablukaları uyguluyor.

Kore

Sahte uygulamalar ve hayali ICO’lar

Suçlama esas olarak milyonlarca dolar çalmalarına izin veren farklı kripto para birimi hackleri Dünyanın her yerinden finansal kuruluşlar ve şirketler. Bazı ülkelerin merkez bankalarından kripto para şirketi olarak bahsedilmektedir. Ayrıca çeşitli kampanyalarla suçlanıyorlar. e-dolandırıcılık Mart 2016-Şubat 2020 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilmiştir.

Bir şirket bir fidye yazılımı saldırısına uğradığında, bunu düzeltmem için beni ararlar: o andaki kötü amaçlı yazılımlara karşı zorlu mücadele

Bazı saldırıları gerçekleştirmek için bilgisayar korsanları, kötü amaçlı yazılım içeren kripto para birimleri oluşturdu. Hatta Hileli blok zinciri uygulamaları ve platformları bu onların kurbanlarının parasına erişmelerine izin verdi. Sanıklar suçlu bulunursa 35 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalacaklar.

B99d29e2 08fd 4482 8f8a 0703658e020d

Kripto para platformları tarafından yapılan saldırılara ek olarak, özel olarak bahsedilir: 2018’de yaptıkları bir tür ICO. ‘Marine Chain Token’ adı altında proje, kurbanlara nakliye gemilerinde bir hisse teklif etti. Ancak proje, bilgisayar korsanlarının kendilerini finanse etmelerine ve Batılı ülkelerin Kuzey Kore’ye dayattığı yaptırımları atlamalarına hizmet etti.

Parkta yürüyüşler, arkadaşlarla akşam yemekleri, dolu mağazalar: Kuzey Kore'nin youtuber propagandası

tüm sanıklar suçlamalara göre, Kuzey Kore askeri ajansı için çalışmak Birleşik devletlerden. Kökeni Kuzey Kore olan hacker gruplarının büyük hack’lere karışması ilk değil. Aslında suçlananlardan biri, daha önce 2014 Sony Pictures hack’ine ve 2017’deki en son WannaCry’ye karıştığına inanılan Park Jin Hyok.

üzerinden | WPDaha fazla bilgi | Adalet Amerika Birleşik Devletleri

– Haberler Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarına karşı suçlamada bulundu: çeşitli saldırılarda çalınan 1300 milyon dolarla suçlanıyor aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…