Amazon’da sizi kandırmak için sahte incelemelerin maliyeti budur

bu amazon yorumları Alıcıların %97’sinin bir şey satın almadan önce onlara baktığı, satın alacağımız bir ürünün buna değip değmediğini anlamanın en rahat yollarından biridir. Sorun şu ki, bir görüşün gerçek mi yoksa gerçek mi olduğunu ayırt etmek gitgide zorlaşıyor. yanlış görüş. Şimdi, bu tür bir görüşün maliyetini ortaya çıkardılar.

İspanya’da, Amazon Marketplace’te Çinli satıcılar tarafından kullanılan çok yaygın bir sistem, facebook grupları bir ürün için görüşe ihtiyaçları olduğunu duyurdukları ve bunu ücretsiz olarak kullanıcılara göndermeye devam ettikleri veya olumlu görüş almaları karşılığında ücretini iade ettikleri yer. Diğer Amazon satıcıları bir adım daha ileri giderek insanları doğrudan sahte incelemeler oluşturmaları için işe alıyor.

Görüş için £5, inceleme için £15

Herkes, bu yanlış fikirlerin yaratıcılarından biri olmaya yatkındır. Sattıkları ürünlerde hediye çeki gönderen, olumlu yorum bırakırsanız size ödül vereceklerini iddia eden satıcılar var. O ödül bazen ürün miktarının karşılığıdır. Diğer zamanlarda olumsuz bir incelemeyi kaldırmak için para bile alırsınız. Artık web sitelerine ve hatta Telegram gruplarına ve kanallarına göç ettiler.

İngiltere’de dergi “Hangisi?” bulundu on web sayfası dan başlayan fiyatlara yanlış fikirler satan 5 pound ücretsiz ürünler alma karşılığında yanlış fikirleri teşvik etmenin yanı sıra. için gelişmiş ürün incelemeleri de talep edilebilir. her biri 15 pound, 50 için 620 pound, ve hatta 1.000 £ 8,000.

Dergi, analiz ettikleri işletmelerden beşinin birden fazla işletmeye sahip olduğunu belirtiyor. 702.000 ürün analisti günlüklerinde. Web siteleri paranın çoğunu alır ve birkaç pounddan £ 10 her görüş veya incelemenin yanı sıra ücretsiz veya indirimli ürünler için. Bu sayfalarda çocuk hediyelerinden spor malzemelerine kadar her şeyi alabileceğiniz sadakat sistemleri bile var.

Gittikçe daha sofistike yöntemler kullanıyorlar.

öğrenmek için sahte yorumlar giderek daha karmaşık hale geliyor. Bazılarında mesaj genel olabilir ve bunu fark edebiliriz, ancak bazılarında ürünün kendisinin birçok ayrıntılı fotoğraf ve hatta video içeren fotoğraflarını bile bulabiliriz, bu garip bir şey çünkü normalde bir kullanıcının bu kadar ayrıntılı bir fikir vermeye teşviki yoktur. ve o kadar çok şeyle arkasında çalışıyorum ki. Bu nedenle, özellikle de bir şey varsa, başkalarının ne düşündüğü konusunda her zaman şüpheci olunmalıdır. aşırı sayıda olumlu ve ayrıntılı inceleme. Ayrıca ürünle ilgili aynı argümanların veya anahtarların tekrarlanıp tekrarlanmadığını, ürünü üreten markanın bilinip bilinmediğini de öğrenmelisiniz.

Amazon, bu tür eylemler kullanım şartlarını ve koşullarını ihlal ettiği için her zaman yanlış incelemelere karşı mücadele ettiklerini belirtiyor. Ancak bu mekanizmalardan yararlanan ve tüm hileleri de bilen web sayfalarına karşı firma bir şey yapamıyor. 7 ila 10 gün arasında bekleyinSatın alma işleminden sonra, belirli kelimelerin sayısı hakkında fikir bırakmak, birkaç ürün satın almak veya sepete ekleme ile satın alma işlemi arasında beş dakika beklemek. Bir kullanıcı veya satıcı bunu yaparken yakalanırsa her iki hesap da silinecektir.

Son yıllarda Facebook gibi sosyal ağlar bu tür gruplara bir son vermeye çalıştı ancak elde edilen tek şey artık sorunsuz çalışabilecekleri kendi web sayfalarına sahip olmaları. ayrıca ortaya çıkıyor Telgraf grupları ve kanalları bu tür yanlış görüşlerin teşvik edildiği yerler.

ADSLZone’da ilk göründüğünüzde sizi kandırmak için Amazon’da sahte incelemelerin maliyeti budur.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…