Amazon, Yerleşik Alexa ile Yeni Fire TV Stick Remote’u Piyasaya Sürüyor

Amazon önümüzdeki günlerde yeni ürünlerinin lansmanına hazırlanıyor. Bu hafta şirketin Echo Show 10’u piyasaya süreceğini anladıysak, şimdi bir Fire TV Stick için yeni uzaktan kumanda, yeni Echo ile aynı gün gelecek Nisan’da satışa sunulacak. hepsiyle gidelim Haberler.

bu yeni üçüncü nesil Alexa ses kontrolü adından da anlaşılacağı gibi, komutun üçüncü yinelemesidir. amazon yangın tv kontrol. Yeni denetleyici, Fire TV Stick Lite, Fire TV Stick (2. nesil ve üstü), Fire TV Stick 4K, Fire TV Cube (1. nesil ve üstü) ve üstü dahil olmak üzere önceki modelle aynı Fire TV sürümleriyle uyumludur. ) ve Amazon Fire TV (3. nesil, asılı tasarım). Bu nedenle Fire TV (1. ve 2. nesil), Fire TV Stick (1. nesil) veya Fire TV akıllı TV’ler ile uyumlu değildir.

Düğmelerdeki yenilikler: Aralarında Netflix ve Disney+

Fiziksel düzeyde, denetleyici birçok yeni özellik içerir. Belki de en önemlisi, Amazon’un diğer akış platformlarına yaptığı büyük açılıştır; Prime Video, Netflix, Disney+ ve Amazon Müzik. İkincisi, Amerika Birleşik Devletleri’nde Hulu içindir ve İspanya’da müzik hizmetleri olan Amazon Music’i, uygulaması Fire TV’de bulunmayan HBO gibi alternatiflerin karşısına koymaya karar verdiler. Diğer ülkelerde DAZN düğmesi kullanılabilirken, örneğin Hindistan’da uygulamalar listesini başlatmak için doğrudan “Uygulamalar” koymuşlardır.

Kontrollerde görünüp görünmemeye karar verenin şirketlerin kendileri olduğunu unutmayın, bu nedenle, bu durumda örneğin Netflix, Amazon’a orada görünmesi için ödeme yapar. Bu nedenle, kimin ortaya çıktığı Amazon’un kararı değil, ilgilenip ilgilenmediklerini belirleyebilecek olan şirketlerin kendileridir. Şu anda düğmelerin yeniden programlanabilir olup olmayacağını bilmiyoruz ancak Amazon geçmişte bu seçeneği vermiyordu. Bazı Fire TV uygulamaları buna izin veriyor, ancak bu yeni uzaktan kumandayla uyumlu olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Fire TV Stick’i her zaman cep telefonundan kontrol etme seçeneğine sahibiz.

Mikrofon düğmesi simgesini değiştirin

bu mikrofon düğmesi şimdi o da farklı. Amazon, kullanıcıların Alexa’ya zaten yeterince aşina olduklarına ve genel mikrofon düğmesini Alexa logolu bir düğmeyle değiştirecek kadar tanıdık olduğuna inanıyor, işlevi aynı olacak: sistemi veya Alexa’nın keyfini çıkarmanıza izin verdiğimiz tüm işlevleri kontrol etmek için sesli asistanla etkileşim kurun . Google da aynı şeyi Android TV ile yaparak sesli asistanların zaten sahip olduğu olgunluğu gösterdi.

amazon yangın tv denetleyicisi 3. nesil lansmanı

Ayrıca sesin yanlarında iki yeni düğmemiz var. Soldaki bize izin veriyor sessizlikve sağdaki, yangın tv programlama rehberi geleneksel televizyon kanallarında nelerin gösterildiğini görmek için. Böylece, bu komutla biz de yapabiliriz Akıllı TV’mizi kontrol edin.

Kontrolörün ayrı olarak fiyatı 29.99 €, ayrıca yeni uzaktan kumandalı normal Fire TV Stick’i 39,99 Euro’ya satın alabilirsiniz. 14 Nisan’dan itibaren İspanya’da satışta olacaklar ve şimdiden rezerve edilebilirler. Gelecekte yeni uzaktan kumandayla birlikte Fire TV Stick 4K’yı da piyasaya sürecekler mi bilmiyoruz, ancak başlatmamaları garip olurdu. Şu anda o modelin dosyası mağazada mevcut değil.

Listelenen makaleler, ADSLZone’a her satın alma için küçük bir komisyon bildiren bir bağlı kuruluş bağlantısı içerir. Bu ürünün görünüşünün markalarla yapılan bir anlaşma ile ilgisi yoktur.

Amazon, ADSLZone’da ilk olarak entegre Alexa ile Fire TV Stick için yeni uzaktan kumandayı başlattı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…