Amazon, mobilya satarak Ikea’ya karşı rekabet etmek istiyor: ana silahları artırılmış gerçeklik, kendi markaları ve ücretsiz kargo

Amazon, hem üçüncü parti ürünlerle hem de kendi markalarıyla girdiği her türlü sektör için güçlü bir ticari rakip haline geldi: teknoloji, giyim, düşük maliyetli ürünler vb. Şimdi elinde büyük rakiplerinin olduğu daha zor bir sektörde rekabet etmek için hareket ediyor: dekorasyon ve mobilya. Ve bu şekilde kendine bir yer açmayı planlıyor.

Artırılmış gerçeklik taahhüdü

Bu stratejinin ardından geçen yıl Amazon, ‘Oda Dekoratörü‘, web siteniz için oluşturulmuş, hem kendi alanınıza hem de belirli bir alana marka mobilya yerleştirmenizi sağlayan bir araç. Amaç bundan başkası değil boyutu ve yönü görselleştirebilmek artırılmış gerçeklik sayesinde daha inandırıcı bir şekilde. Şimdilik, bu araç yalnızca iOS için Amazon Shopping uygulamasında kullanılabilir, ancak bu, 2017’de artırılmış gerçekliğin daha az gelişmiş bir sürümünü (yine, yalnızca iOS için kullanılabilir) piyasaya sürdükten sonra Amazon’un mobilya satış taahhüdünde bir adım daha attığı anlamına gelir. .

Oda Dekoratör Koltuğu

Artırılmış gerçeklik, kullanıcının mobilya veya ev ürünlerinin alanın kendisinde nasıl görüneceğini görselleştirmesine olanak tanır. Ancak, eski Amazon uygulaması, tüketicinin aynı anda yalnızca bir ürünü görüntülemesine izin veriyordu, şimdi yeni aracın birkaç tane yerleştirmesine izin veriyor, böylece döşenmiş bir odanın tamamı görüntülenebilir. Ayrıca dekore edilmiş “odaların” kaydedilmesine ve daha sonra görüntülenmesine ve ayrıca mekana bindirilmiş tüm ürünlerin satın alınmasına erişim sağlar.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/0a/e5/25/6001d2934bd22f3a1f/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/60/10/03/6001d3803bef079446/original/amazon-ar-decoration.jpeg»}

Evdeki mevcut alan ölçülüp istenilen mobilya parçasının ölçüleri ile karşılaştırılsa da, hangi alanı kaplayacağı veya alanın geri kalanına sığıp sığmayacağı her zaman net değildir.

Amazon’un ilk uygulamasında zaten düşündüğü ve elbette diğer rakiplerin de düşündüğü bir şey, örneğin Ikea2017 yılında da markanın tüm mobilya ve unsurlarının pratik olarak kendi alanına yerleştirilmesine izin veren kendi artırılmış gerçeklik uygulaması olan Ikea Place’i piyasaya süren . Tüm Ikea ürünleri dahil olmasa da, görülebilenler mükemmel kalite ve özellikle iyi çalışıyor, kullanıcının aynı alana birkaç tane yerleştirmesine izin veriyor ve bir fikir veriyor nihai sonuçtan temiz.

Her ne kadar şimdilik Amazon sadece Apple ile bu teknolojiyi tercih etti, ayrıca web tarayıcısından ve Android uygulamasından bir şekilde görüntülemenizi sağlar. Ancak bu ikinci seçenek, ürünleri yalnızca siyah görmenizi sağlar, bu da boyutu hakkında fikir edinmenizi sağlar ancak Görünümü görselleştirmek zor. Bu işlemin çok sayıda ürünle yapılmasına da izin vermemektedir, buna rağmen kendi ve seçkin markalarının ana mobilyalarının birçoğu ile yapmaktadır.

Ücretsiz kargoya bahis yapın

Amazon, en başından beri güçlü noktasının bu olması gerektiği konusunda netti. Web’deki nakliye masrafları satıcıya bağlı olsa da, Amazon’un kendi markaları Movian ve Alkove, ücretsiz kargo ücreti ve esnek ve kapsamlı iade koşulları. O zaman satın alınan ürünlerin iade tarihinin 31 Ocak 2021’e kadar geçerli olduğu geçen Noel’de ilk elden net bir örnek gördük.

Tüm web’de olduğu gibi, güven merkezi diğer kullanıcılardır. Hatta bazı ürünler, genellikle satın almalarından memnun kalan ve hatta gerçeklik ve bakış açısı eklemek için fotoğraf paylaşan alıcılardan binlerce görüşe ulaşıyor. Ürüne herhangi bir yorum gelmediğinde, tek yapmanız gereken parmaklarınızı çaprazlamak ve güvenmek, iade maliyetleri sıfır olduğunda zor olmayan bir şey.

Amazon ayrıca Ikea’nın sahip olduğu bir şeyi seçti: finansman, çünkü her iki kuruluş da taksitli ödemeye izin verir. Ikea’da, son tarihler ürüne bağlıdır ve kendi markanızın bir VISA kartına sahip olmanız gerekir; 90 gün içinde ödenecek dört sabit taksit herhangi bir ürün için.

Amazon’un özel olarak sahip olduğu markalar için (Perçin, Taş ve Kiriş ve Infinity) ancak bu markalar İspanya’da bulunmadığından nakliye masrafları vardır. Bunları Amerika Birleşik Devletleri’nden getirme ücreti genellikle ürünün fiyatını ikiye katlar.

Perçin Mobilya Amazon’da perçin ana sayfası.

Ürünün ilk fiyatına nakliye masraflarının eklenmesi, esas olarak, bu markaların ana sayfalarından satın aldığımızda, ilk başta Amerikan halkı için tasarlanmış gibi görünüyor. Örneğin, Amazon Rivet girerken, sayfa İngilizce olarak görünür ve ABD’de satın aldığınız varsayılır, bu nedenle belki de yapılacak en iyi şey Amazon’un ana sayfasından bir arama yapmaktır..

Bu noktada, Ikea, her zaman rekabete maruz kaldıklarını savunuyor ve bu onları işleri daha iyi yapmaya itiyor. İş modelinin, mağazaların tasarlanma biçiminin ve “demokratik tasarımın” kendilerini sektörde tanıttığını ve yaşlarının (70 yılı aşkın) kendilerini başarılı bir marka haline getirdiğini açıklıyorlar. Büyük bir imparatorlukla yüzleşmek kolay değil ama Amazon gibi bir devle yüzleşmek de kolay değil.

Amerikan markasının bir yılı aşkın süredir geliştirmekte olduğu bu yeni teknoloji ile, Amazon, müşterilerin aynı evden mobilya satın almayı çekici bulmasını umuyor. Satın almanın gücünün mağaza içi deneyimde olduğu Ikea gibi markaların aksine Amazon, bir odanın tasarımı aracılığıyla teknolojik bir deneyim sunmak istiyor.

Bu durum seçimi tüketicinin zevkine bırakıyor çünkü Ikea’da önceden tasarlanmış odaları görüp benzer bir uygulamaya sahip olsanız da, ‘Oda Dekoratörü’ gibi araçların kolaylığı ve çok yönlülüğü, hızlı bir şekilde satın almanızı ve iki kez düşünmeden sormanızı sağlar. nakliye masraflarına.

150’den fazla kendi markası

Amazon’un yeni pazarlara girme yeteneği şaşırtıcı, öyle ki halihazırda 150’den fazla kendi markası var. Çoğu tekstil sektörüyle ilgili olsa da kendi gıda, teknoloji, evcil hayvan ve hatta hırdavat ürünlerini de satıyorlar.

Kuşkusuz moda onun büyük şansı ve markalarına tamamen güveniyor, çünkü web sitesinin kendisinde bunları (find or iris&illie) Lacoste, Vans veya Tous gibi diğer tanınmış markaların yanına nasıl yerleştirdiğini görebilirsiniz. Dekorasyon segmentinde yukarıda sayılanların dışında klasik mobilya markası Ravenna Home’un yanı sıra Amazon Basics markasına ait mobilya ve ürünlere sahiptir.

Alıcı denemeden mobilya satmanın zorluğu

Amazon bir çevrimiçi satış sitesi olarak başladı, ancak büyüme kapasitesi ve genişleme arzusu sahibinin markasını tüm ekonomik alanlara taşımıştır. Sadece birçok büyük teknoloji şirketinin bindiği finansal hizmetler kervanına girmekle kalmıyorlar, aynı zamanda dünyanın en büyük şirketlerinden birinin önünde saltanatlarını tehlikede gören köklü markalarla da rekabet ediyorlar.

Amerikan firması uzun süredir mobilya satışı yapıyor olsa da birkaç yıl önce bu segmenti tercih etmiş ve karar vermiş. kendi markalarını çıkar ve diğerlerini ayrıcalıklı olarak kabul et. Web’den birçok dekorasyon kataloğu satın alınabilir.

Online satışların hem ürün hem de hizmet olarak tüm segmentleri geçtiği bir dönemde, giyim ve mobilya gibi direnen bazı sektörler var gibi görünüyor. Birçok kişi denemeden pantolon satın almak istemez ve birçok kişi de üzerine uzanmadan (en az beş dakika) bir kanepe satın almak istemez.

ikea deposu Tayland’da Ikea mağazası

Ikea gibi bazı markalar, mağazalarını web üzerinde hızlı ve etkili bir şekilde hayata geçirmelerine rağmen, insanları çevrimiçi satın almaya teşvik eden avantajlardan yoksundur; daha çok, uygun nakliye masrafları. Her ne kadar Ikea’dan buna işaret etseler de toplama noktaları kuruldu ‘Ikea ​​​​Diseña’ ve aksesuarlar ve küçük mobilyalar (maksimum hacim ve ağırlık ile) için dört avrodan başlayan nakliye maliyetlerinde, gardırop veya kanepe gibi büyük bir mobilya parçası satın almanın hala bir fiyat nakliye yaklaşık 50 avro.

Bu konuya markanın merkezi lokasyonlardaki mağazalarını optimize edemediğini, ürünlerinin çoğunu bizzat görmek için şehirlerin çeperlerine gitmek zorunda kaldığını da eklemeliyiz.

Ikea mobilya pazarında gücünü kaybetmemiş olsa da birçok dekorasyon mağazası, rekabet edebilmek için eve teslimatı iyileştirin.

Resim | rüya zamanı

– Haberler Amazon, mobilya satarak Ikea’ya karşı rekabet etmek istiyor: ana silahları artırılmış gerçeklik, kendi markaları ve ücretsiz kargo aslen yayınlandı Xataka Beatriz Rincon’un fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…