Amazon Luna, yavaş bağlantılar için 720p’de oyun akışına zaten izin veriyor ve oyunun geldiğini 4K olarak duyuruyor

Bulut oyun hizmeti, birçokları için oyunun geleceği olabilir. Google Stadia, Microsoft’un xCloud’u veya mevcut durumda Amazon’un Luna’sı durumunda farklı platformlar bir dayanak kazanmak istiyor. Bir platform zayıf bağlantılarla akışı iyileştirmeye çalışır.

Ve 4K veya 1080p çözünürlüklerde oynamak cazip bir fikir olsa da, kullanılacak veride bir sınır olduğunda veya örneğin sahip olduğumuz ağ bağlantısı yeterli yoğunluk sunmuyorsa bu her zaman mümkün değildir. . bir neden Amazon, çözünürlüğü 720p’de kullanmayı zaten mümkün kılıyor.

Zayıf bağlantılarla iyileşir

Ay

Luna’nın akış başlıklarına erişimi iyileştirmek için Amazon, kullanıcılar için yeni bir seçenek ekliyor. 4K veya 1080p çözünürlükte oynatma olanaklarının yanı sıra seçenekler menüsü şimdi ekranda 720 pikseli seçme imkanı sunuyor. Amazon’dan yapılan açıklama şu şekilde:

“Bugünden itibaren, daha düşük bir çözünürlükte akış yaparak veri ve bant genişliği kullanımını azaltmanıza olanak tanıyan yeni bir 720p seçeneğini etkinleştireceğiz. Bu ayarla, İnternet Servis Sağlayıcılarından veri sınırı sınırlaması olan müşteriler, oyun performansından ödün vermeden daha düşük bir çözünürlükte oynayabilirler.”

Ekranda görüntülenen çözünürlüğü azaltmak aşağıdakiler için yararlıdır: veri tüketimini en aza indirmek ve yavaş ağ bağlantılarından yararlanmak. Özellikle televizyonlarda ve yüksek çözünürlüklü ekrana sahip cihazlarda dikkat çekecek bir değişiklik olsa da akıcılık iyileştirilecek.

{«videoId»:»x803vxl»,»autoplay»:true,»title»:»Project xCloud Xbox’ı denedik, bizi birçok şüpheye düşüren iyi bir deneyim»}

Amazon böylece rekabet tarafından zaten sunulan bir seçeneğe katılıyorçünkü örneğin Microsoft söz konusu olduğunda xCloud, başlıklarında varsayılan olarak 720p sunarken, Google’ın Stadia’sı grafik kalitesinin maksimum üssü olarak 4K’yı sunar.

Bir sonraki konsolunuz bir konsol değil, bir TV olabilir

Amazon Luna’nın da sunması bekleniyor 60 fps’de 4K’da oyun akışına erişimsunumlarında duyurdukları ve şu anda mevcut olmasa da bir seçenek olarak görünen bir şey.

üzerinden | TheVergeDaha fazla bilgi | Amazon

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Amazon Luna, yavaş bağlantılar için 720p’de oyun akışına zaten izin veriyor ve oyunun geldiğini 4K olarak duyuruyor aslen yayınlandı Xataka Akıllı Ev José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…