Alman polisi dolandırıcılardan 55 milyon Euro değerinde bitcoin ele geçirdi, ancak şifreleri olmadığı için ‘para çekemiyor’

Mevcut bitcoinlerin %17 ila 23’ünün sonsuza kadar yok olduğu söyleniyor. Milyarlarca euro kayıp az ya da çok gönüllü gözetimler ve oluşmaya devam eden gözetimler nedeniyle.

Suçlarından dolayı iki yıl hapis yatmış bir dolandırıcıya ait dijital cüzdanda saklanan 1.700 bitcoine el koyan Alman polisinin yakın zamanda başına gelen de buydu. Sorun? Onlara erişim şifresini vermez, bu yüzden şu anda 55 milyon avro değerinde olan bu cüzdandaki paraya erişilemiyor.

“Şifreyi istedik ama bize söylemedi”

Bu davanın sorumluları dolandırıcıyı ortaya çıkarmaya ve ondan bu dijital cüzdanın şifresini istemeye çalıştı, ancak izin vermiyor. «şifreyi bilmiyorsun galiba“, Bavyera’nın Kempten kenti savcısının Reuters’e yaptığı açıklamalarda açıkladı.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/24/5f/82/5fe1bdba4bd22fe2b6/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// img.youtube.com/vi/01eMdxe9tds/maxresdefault.jpg»}

Bu dolandırıcı, kanıtlandıktan sonra iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. kripto para madenciliği yazılımı kurmuştu izinsiz olarak farklı kişilerin bilgisayarlarında

Bitcoin kaybettim ve artık onları nasıl bulacağımı bilmiyorum: kripto paralarla ilgili drama

Tüm bu makineler tarafından toplanan bu para, dijital bir cüzdanda sona erdi. 1.700 bitcoinden az değil.

Bu cüzdan Alman polisi tarafından ele geçirildi, ancak o paraya ulaşamadılar (yaklaşık 55 milyon euro (39.000 dolar civarında olan bir bitcoin’in şu anki değeri ile) çünkü cüzdan, erişimi olmayan bir şifre ile korunmaktadır.

O çantanın değeri dolandırıcının cezaevinde kalmasından sonra katlandı. 2018’in başında savcı, şifre korumalı olmayan ve 500.000 Euro değerinde Kamu Hazinesi’ne giden bu bitcoinlerin 86’sına erişebildi.

Soruşturma sorumlularına göre, bu bitcoinlere erişemezler, ancak dolandırıcı da. Erişim sağlanırsa, kripto paralar satılacak ve toplanan fonlar, özellikle kimseden çalınmadığı için devlet hazinesinin bir parçası olacak.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Alman polisi dolandırıcılardan 55 milyon Euro değerinde bitcoin ele geçirdi, ancak şifreleri olmadığı için ‘para çekemiyor’ aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…