AliExpress’in en büyük rakiplerinden biri olan DealeXtreme hakkında her şey

Çevrimiçi satın alma, aşina olduğumuz ve her gün yaptığımız bir şeydir ve bir şeyler bulmak için her zaman emrimizde olan birçok mağaza veya e-ticaret vardır. Bunların arasında, her türlü ürünü düşük fiyatlarla ve genel olarak ücretsiz kargo ile Çin mağazaları. Y aşırı anlaşma Klasiklerden ve ana olanlardan biridir. Kataloğunun nasıl olduğunu, nakliye koşullarını, koşullarını veya satın almayı düşünüyorsanız garanti koşullarını size açıklıyoruz.

Dealextreme nedir?

DealExtreme, her türlü ürünü bulabileceğimiz bir Çin web sitesidir. Meraklı gadget’lar, aksesuarlar ve ürünler. Hemen hemen her şeyi bulabileceğimiz ve gönderilerin genellikle ücretsiz olduğu bir platformdur. Düşük fiyatlara ve hemen hemen her şeyin çok uygun fiyata bulunduğu bir kataloğa sahip olmasıyla öne çıkıyor. On yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteren ve neredeyse tüm mevcut ürünlerde genellikle ücretsiz kargo sunan harika İnternet klasiklerinden biri.

gün

DealExtreme, bu tür bir sistemle ilk gelenlerden biriydi ve GearBest ve Aliexpress gibi daha popüler olan diğerleri daha sonra gelmesine rağmen, Çin’den her türlü alet ve mutfak eşyasının satın alınmasını popüler hale getirenlerden biriydi. Şununla da çalışır: bir dropshipping sistemi. Yani, e-ticaret perakendecileri olmasına rağmen gönderiler DX tarafından yapılıyor, ancak satıcılar siparişlerin veya paketlerin yönetimi ile ilgilenmiyor, kendi yardım sayfasında açıkladığı gibi DX’in “sorumlusu”. ürünlerin depolanması, paketlenmesi ve nakliyesi”.

İnternet sitesi tamamen ispanyolca ve diğer dillerde bir şeyler bulmak bizim için kolay olacak. En üstte haberler, flaş teklifler, düşük fiyatlar vb. bölümleri buluyoruz. Ayrıca en üstte ihtiyacımız olanı bulabileceğimiz bir arama motoru var ve biraz daha aşağıda geçici teklifleri veya önerilen öğeleri göreceğimiz bir afiş göreceğiz.

aşırı anlaşma

Katalog ve satın almalar

Aliexpress veya DHGate gibi, Dealextreme pratikte hayal edebileceğimiz her şey ve her şey çok düşük fiyatlara sahip olduğu için göze çarpıyor. Kategoriler diğer Çin mağazalarında olduğu gibi çoktur ve giyim ve saatlerden araba aksesuarlarına, sağlık ve güzelliğe, bilgisayarlara, mobil aksesuarlara vb. kadar her şeyi buluyoruz. Bir ampul, kemer veya saç uzatma bulabilirsiniz. Katalog çok eksiksiz her türlü kategori ve alt kategori mevcuttur.

Kategoriler

Kendinizi karmaşıklaştırmadan istediğinizi bulmak için ekranın üst kısmındaki arama motorunu kullanabilirsiniz. Örneğin, belirli bir cep telefonu veya kalem modeli. kategoriler bölümlere ve alt bölümlere ayrılmıştır daha spesifik, bu yüzden bizi ilgilendiren şeyi bulana kadar onlara göz atarak iyi vakit geçirmenizi öneririz. Web sitelerinde görebiliriz (zaten web sitesinin kendisi tarafından tercüme edilmiştir):

 • elbise ve saatler
 • otomobiller ve motosikletler
 • Sağlık ve güzellik
 • Bilgisayar
 • Tüketici elektroniği
 • Ev ofisi
 • Güvenlik ve Aksesuarlar
 • ışıklar ve aydınlatma
 • telefon aksesuarları
 • Araçlar
 • oyuncaklar ve hobiler
 • Spor ve açık hava
 • saç uzatma
 • pantolon ayakkabı

kategoriler

Ayrıca, sınırsız bir süre boyunca yararlanabileceğimiz afişler veya belirli teklifler veya anın önerileri, flaş teklifler veya “sıcak satışlar” bulacağız. Kaydırdıkça gidiyoruz farklı önerilen ürünleri görüntüleme her kategori için.

teklifler

Filtreler ve işaretler

Arama söz konusu olduğunda, sonuç sayfaları diğer benzer sayfalarla veya çevrimiçi mağazayla aynıdır. En üstte, bir bölüm açarken bir filtreler veya düğmeler dizisi. Farklı markalara dokunabiliriz. Örneğin, web kameralarında First Sight veya Logitech arasında seçim yapabileceğimizi göreceğiz. Genellikle o kategorideki ana markalar veya en popüler ve aranan markalardır.

Ayrıca burada seçebiliriz nasıl sipariş edilirler farklı ürünler:

 • popülerliğe göre
 • emirler
 • Yeni
 • revize
 • Fiyatlar, iki değer arasında seçim yapma imkanı ile

filtreler

Siparişi seçmenin yanı sıra, yalnızca bu koşulları sağlayan ürünlerin görünmesi için farklı filtreler ekleyebiliriz:

 • Ücretsiz kargo
 • yeni gelenler
 • MVP
 • Dört yıldızın üzerinde derecelendirme

Diğer benzer web sitelerinden daha az filtremiz var, ancak bizi ilgilendiren şeyleri bulmak için yeterli. Ayrıca, arama motorunu her zaman sonuçlara ulaşmak için kullanabiliriz.

Sevkiyat ve son teslim tarihleri

Nakliye süreleri, satın aldığımız ürünün kendisine ve hatta satın alma zamanına bağlı olacaktır. Şartlar, her üründe veya satın almada ne seçtiğimize bağlı olacaktır. Ürün sayfasında göreceğimiz “Gönderi” ve burada bir dizi veri göreceksiniz. Örneğin… “Ücretsiz Envío España – Tahmini Teslimat tarihi” ile birlikte bir açılır menüyü açan küçük bir ok. Tıklayarak, farklı nakliye hizmetlerini, maliyeti, tahmini teslimat süresini ve birini veya diğerini seçip seçmememize bağlı olarak takip bilgimizin olup olmayacağını göreceğimiz bir açılır pencere açacağız. Genellikle aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç seçenek vardır.

Nakliye

En üstte, açılır menüde “Spain” veya “Spain” ibaresinin “Nakliye” ibaresini gösterdiğinden “İspanya”yı seçtiğimizden emin olmalıyız. Altta birkaç seçenek içeren bir tablo göreceğiz. Örneğin, süper tasarruflu nakliye hizmeti bu bize hiçbir maliyeti yok ve tahmini teslimat süresi yedi ila on sekiz gün arasında ve takip bilgisi olmadan. Veya aynı nakliye süreleri ile ancak takip bilgileri ile yaklaşık iki buçuk Euro’luk bir fiyatı olan standart nakliye. Aceleniz varsa, örnekte “hızlandırılmış” gönderiyi yaklaşık 28 Euro’ya, tahmini süresi beş ila sekiz gün arasında ve takip bilgilerini görebiliriz. Bu nedenle, ürünün kendisine, gönderildiği ülkeye vb.

DX gönderileri

Fiyat ve ödeme yöntemleri

Ödeme yöntemleri pratikte alışılagelmiş olanlardır ve alışveriş yaparken herhangi bir sorun yaşanmaz. Fiyatları iyi bilmek için aklımızda tutmamız gereken ilk şey, tarayıcı ekranının sağ üst köşesine gitmek ve “İspanya” ve “EURO”yu seçin. Normalde fiyatlar default olarak dolar olarak gözükecektir fakat bu buton ile bunu değiştirebiliyoruz ve bu sayede nihai fiyat hakkında fikir sahibi oluyoruz. Ayrıca her ürünün dosyasında fiyatını ve KDV’nin dahil olup olmadığını bize söyleyen bir yazı göreceğiz.

Ödeme yöntemlerinde bunu her zaman PayPal üzerinden yapmanızı öneririz Bu hizmetin bize sunduğu satın alma garantisi sayesinde paketin teslim alınmaması, kırık gelmesi veya sipariş ettiğimizden farklı olması durumunda. Ancak Deal Extreme, birden fazla ödeme yöntemini kabul eder: American Express, Mastercard, Visa, Diners, Discover, PayPal, Webmoney, Ebanx, iDeal, Boleto ve COD. Ürünü sepete attıktan sonra onu seçip ödemeye gidebilirsiniz.

Fiyat ve bölge

Garantiler ve iadeler

Garantili mi? Evet, bu web sitelerinde genellikle bir ürünü iade etme süreci daha karmaşıktır, ancak Garanti veriyorlar. Elbette, DX’in yardım sayfasında ne gösterdiğini dikkate almalısınız. Garanti süresi içinde hatalı olduğu tespit edilen ve rapor edilen ürünler iade edilecektir ancak Dealextreme ile iletişime geçerek iade politikasındaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

Kötü durumda gelmeniz durumunda, olası tüm testleri belirtmelisiniz. Satın almış olduğunuz ürünün arızalı veya arızalı olduğunun, paketin ön ve arka yüzünün fotoğrafını çekmeniz gerekmektedir. Örneğin, cep telefonunuzun ekranı tamamen yeşilse. Fotoğraf ve video çekmelisiniz.

Ürün iade edildikten sonra iade edilir, ancak tüm süreçlerin sevkiyattan bu yana geçen günlere bağlı olarak. DX garantisi, alındığı tarihten itibaren ilk 90 gün, 90 gün ile 150 gün arasında veya 150 gün sonra ve 365 gün öncesi olmasına göre değişir. Bu durumların herhangi birinde iade politikası ve verilen çözüm değişiklik göstermektedir. Birkaç ay geçmişse ürün iadesi yapılmayabilir, ancak onarım için gönderilebilir vb. Dikkate almamız gereken özel durumlar da olsa da: dNoel gibi mevsimlerde garanti talebi uzayacaktır. Neyi iddia etmeliyiz?

Yine de, garanti veya geri ödeme konusunda endişeleriniz varsa, kullanmanızı öneririz. PayPal ekstra güvenlik eklemek için bir ödeme yöntemi olarak.

Müşteri desteği

Müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek istiyorsak, ekranın sağ üst köşesinde bizi bu yardım sayfasına götüren bir düğmemiz var. Burada üç seçeneğimiz olacak: DX’e bir mesaj gönderin, sık sorulan sorular alanını açın veya bizi müşteri hizmetleri sosyal ağlarına götüren bir bağlantıya erişin.

Birincisi en çok önerilen seçenektir ve maksimum 72 saat içinde yanıt vermeyi taahhüt ederler. Size ne olduğunu, probleminizin ne olduğunu açıklamak için kayıt olmanız ve farklı alanları doldurmanız gerekir. Burada durumu “mümkün olduğunca açık ve objektif olarak” açıklayabileceğiniz bir kutucuğun olacağı rapor sayfasını açacağız. İletişime geçebileceğiniz birkaç seçenek vardır:

 • Ürünleri bildir yanlış veya hakları olmadan
 • Sigorta veya ücret sorunları için bir rapor gönderin
 • Kredi kartı sertifikası ile rapor
 • Hata raporu veya web hatası

Sorun bir siparişle ilgiliyse, bu adımları izlemeniz gerekmeyecek ancak şuraya gitmelisiniz: “Siparişlerim” ve “Siparişimi bul”. Burada, sahip olduğumuz sorunu açıklamak için iletişim seçeneğini aramalı ve ilgili mesajı bırakmalıyız.

AliExpress’in en büyük rakiplerinden biri olan DealeXtreme Hakkında Her Şey yazısı ilk olarak ADSLZone’da ortaya çıktı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…