Alexa ile evde LED aydınlatmayı her yerden kontrol edebilmek için bu şekilde yapılandırdım.

Amazon Echo cihazlarının İspanya’ya gelmesiyle birlikte, birçok kullanıcı bu cihazlardan birine sahip olmaya teşvik edildi. İster “normal” bir Echo, bir Echo Plus, Echo Dot veya Echo Spot olsun, hepsiyle evimizi akıllı bir eve dönüştürebiliriz. Sadece bir Wi-Fi bağlantımız ve yeterli kapsama alanına ihtiyacımız var.

Alexa ile yapılan testler için ana odada bulunan bir Amazon Echo Spot’u komodinin üzerinde çalar saat olarak kullanıyorum. yapabilmek mesele bu evde sahip olduğum tüm bağlı cihazları kontrol et, ancak şimdi Kara Cuma teklifinden yararlanarak kendimi yaptığım iki bağlantılı ampule odaklanacağım. başlayalım

Uygulamayı indirin

Alexa

Her şeyden önce ilgili uygulamayı indirmeliyiz, bu durumda iki tanedir. Öncelikle cihaz, bu durumda Tuya marka SmartLife uygulaması (satın aldığım diğer ampul TP-Link ve uygulama Kasa) ardından konfigürasyon kaynağı olarak kullanacağımız cihaz için Alexa. Bir iPhone XS kullandım, ancak aynı işlemi bir Galaxy Note 9 ile de denedim ve pratik olarak izlendi.

Evde LED aydınlatma sistemlerini yapılandırma ve otomatikleştirme kılavuzu

Tescilli uygulamayla başlıyoruz ve yapacağımız şey ampulle bağlantı. Alexa daha sonra gelecek. Senkronizasyon markaya bağlıdır, ancak aralarında çok fazla fark yoktur. Ampulü, açık ve akımlı olduğunu düşünerek lambanın içine yerleştiriyoruz. Eşleştirmeye hazır olduğunu belirtmek için yanıp sönecektir. Değilse, ışığı üç kez kapatıp açarak sıfırlayabiliriz.

ampul 1

Burada iki gerekli adım: bir yandan bluetooth’u etkinleştir bağlantı için cihazımızın ve diğer cihazı 2,4 GHz Wi-Fi ağına bağlayınçünkü genellikle 5 GHz’de çalışmazlar.

Bu önlemlerle, bir kez bağlantılı Wi-Fi ağımızın şifresini girmemizi isteyecekampulün bağlanacağı yer.

Alexa zaten İspanyolca biliyor: Amazon asistanıyla şimdi yapabilecekleriniz ve yapamayacaklarınız

Bir kez ağa “bağlandı”, uygulama bir ürün yazılımı güncellemesi olup olmadığını kontrol eder indirmeyi bekliyor. İşlem çok az zaman alır ve güncellendikten sonra (gerekirse) normal şekilde kullanmaya başlayabiliriz, ancak şimdilik yalnızca uygulama aracılığıyla.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/1a/f3/a2/60262f294bd22f79d5/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/08/11/12/6001717e4bd22fc84d/original/11-alexa-and-5-that-not.jpeg ile-yapılabilecek-şeyler»}

Alexa’yı Yapılandırma

Alexa

Daha önce indirmiş olduğumuz Alexa uygulamasına giriyoruz ve Amazon cihazıyla etkileşimde bulunduğumuz vardiyayı özledim

Soldaki alanda “Beceriler” paneline erişiyoruz veya rutinler ve eklemek istediğimiz cihazın markasına uygun olanı indirip etkinleştiririz. Bu durumda, “Akıllı Canlı”, diğer ampulde olduğu gibi, “Kasa” kullanacağız. Bu ilk adım ve şimdi ikincisiyle karşı karşıyayız.

Alexa 4 Copy ile Ampul

alt bölgede beş kısayol görüyoruz, sonuncusuna bakacağımız beşinci, anahtarlı bir ev şekli sunan. Üzerine tıklamak, yeni cihazlar eklemek veya sahip olduklarımızı kontrol etmek için erişimleri göreceğimiz yeni bir ekran açar.

En ucuz ve en çok beğeneceğimiz akıllı ev için bütçe ayırmaya çalıştık: işte fiyatları

“+” Sembolüne tıklayın ve adımları izleyin. Eklemek istediğimiz cihazı marka veya türe göre seçebiliriz. Bu durumda markamız çıkmadığı için “light” seçiyoruz ve aynı liste içerisinde “diğerleri”ne basıyoruz.

Sadece Alexa’nın cihazımızı algılaması için kalır, birkaç saniye sürebilen bir şey ve benim durumumda iki deneme. İnternette “bulduğunuzda”, mevcut cihazlar listesine ekler ve eklemiş olduğumuz cihaz tipine karşılık gelen butona tıklayarak kontrol edebiliriz.

Alexa 7 Copy ile Ampul

İşlemi tamamladığımızı kontrol etmek için, “ışıklar” üzerine tıklayın ve ampulümüzün nasıl eklendiğini göreceğiz.

Alexa 8 Copy ile Ampul

Şimdi orijinal uygulamayla aynı işlevleri gösterir Markanın; Her yerden aynı mobil uygulama üzerinden veya akıllı telefondaki Amazon Echo veya Alexa uygulaması ile ses kontrollerini kullanarak rengi, parlaklığı, ışığı açıp kapatabiliyor vb.

amazon alexa

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Alexa ile evde LED aydınlatmayı her yerden kontrol edebilmek için bu şekilde yapılandırdım. aslen yayınlandı Xataka Akıllı Ev José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…